Номер справи 623/3247/20
Номер провадження 2/623/935/2020
У Х В А Л А
Іменем України
про відкриття загального провадження у справі
22 вересня 2020 року м. Ізюм
Суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Одарюк М.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Оскільської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
18 вересня 2020 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд визнати за ним право власності на земельну ділянку кадастровим номером 6322888000:02:000:0141, площею 4,4548 гектарів, розташовану на території Оскільської ( Червонооскільської) сільської ради Ізюмського району Харківської області, цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 та визнати за право на право на земельну частку (пай), що складається із сіножаті площею 0,64 умовних кадастрових гектарів та з пасовища площею 0,92 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) із земель колективної власності реформованого КСП Червоний Оскіл , що знаходиться на території Оскільської ( Червонооскільської) сільської ради Ізюмського району Харківської області, на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ХР № 0133407, зареєстрованого 20 жовтня 1997 року в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 224, в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 . Державний акт на право приватної власності на землю серії ХР № 096064, виданий Ізюмською райдержадміністрацією та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю № 168 від 06.10.2004, на ім`я ОСОБА_2 вважати таким, що втратив чинність.
Позовна заява подана з додержанням ст. ст. 175,177,184 ЦПК України.
Разом з позовною заявою представник позивача надала заяву про витребування доказів, в якій просить суд витребувати від:
Першої краматорської державної нотаріальної контори відомості про те, чи відкривалась спадкова справи щодо прийняття спадщини від померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якщо так, надати належним чином завірену копію спадкової справи.
За приписами статті 83 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу .
Витребуваний доказ відсутній у позивача, є предметом спірних правовідносин, самостійно отримати його неможливо, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду (ст. 84 ЦПК України ).
Беручи до уваги, що позивач позбавлений можливості отримати вказані у своєму клопотанні докази, суд вважає, що клопотання про витребування доказів є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 13,83,187 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Оскільської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно.
Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання на 12 жовтня 2020 року о 12 годині 30 хвилин в Ізюмському міськрайонному суду Харківської області.
Відповідач має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив на позов, копія якого та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
До відзиву додаються:
1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;
2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача (ч.5,6 ст. 178 ЦПК України).
Суд роз`яснює відповідачу, що у відповідності до ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Клопотання представника позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати від :
- Першої краматорської державної нотаріальної контори ( 84301 Донецька область, м. Краматорськ, вул. Ярослава Мудрого, буд.30) відомості про те, чи відкривалась спадкова справи щодо прийняття спадщини від померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якщо так, надати належним чином завірену копію спадкової справи.
Зобов`язати Першу краматорську державну нотаріальну контору надати витребувані
судом дані протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Попередити керуючу особу Першої краматорської державної нотаріальної контори
про те, що в разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Першій краматорській державній нотаріальній конторі направити копію ухвали для виконання.
Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо дотримання правил підсудності у встановлений законом строк і порядок, в іншій його частині ухвала оскарженню не підлягає
Суддя: М. П. Одарюк
Суд | Ізюмський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2020 |
Оприлюднено | 23.09.2020 |
Номер документу | 91706411 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
Одарюк М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні