Справа № 333/5031/20
Провадження № 1-кс/333/978/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2020 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 ,за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні, у залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя, клопотання слідчого СВ Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_4 , погоджене із прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 2 Запорізької області ОСОБА_5 , про дозвіл на затримання підозрюваного з метою приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у кримінальному провадженні № 12018080040001087 та додані до нього матеріали відносно:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Донецьк, громадянина України, українця, який має вищу освіту, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 191, ч. ч. 1, 2 ст. 200 КК України, -
В С Т А Н О В И Л А:
15.09.2020 року слідчий СВ Комунарського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області капітан поліції ОСОБА_4 звернувся доКомунарського районногосуду м.Запоріжжя ізклопотанням,погодженим ізпрокурором Запорізькоїмісцевої прокуратури№ 2Запорізької області ОСОБА_5 ,про дозвілна затриманняпідозрюваного зметою приводудля участів розглядіклопотання прообрання запобіжногозаходу у кримінальному провадженні № 12018080040001087 відносно ОСОБА_6 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 191, ч. ч. 1, 2 ст. 200 КК України.
Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що згідно з протоколом № 12/10/11 загальних зборів учасників ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ТОРГІВЕЛЬНО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ «БУРАН» (код ЄРДПОУ 32173160, юридична адреса: м. Запоріжжя, вул. Космічна, буд. 150) від 12.10.2011 року, відповідно до п. 3 порядку денного (про утворення дирекції та обрання членів дирекції) генеральним директором був обраний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до наказу № 1322 від 13.10.2011 року «Про формування дирекції ТОВ «ТПК «Буран» ОСОБА_6 переведений на посаду генерального директора ТОВ «ТПК «Буран».
01 вересня 2017 року ОСОБА_6 звільнений з посади генерального директора ТОВ «ТПК «Буран».
Згідно з п. 6.1. Статуту ТОВ «ТПК «Буран»» в редакції від 2011 року вищим органом управління Товариства є Загальні Збори Учасників або призначених ними представників. Представником учасника може бути особа, повноваження якої підтверджені належним дорученням. Учасник має право у будь-який час замінити свого представника на Зборах, про що повідомити інших учасників. Учасник на зборах має право передати свої повноваження іншому учаснику (його представнику).
Згідно з п. 6.2. Статуту Учасники мають кількість голосів пропорційно розміру їхньої частки у статутному фонді Товариства. Збори Учасників обирають Голову Зборів терміном на один рік . Учасників самостійно визначають регламент своєї діяльності.
Згідно з п. 6.13. Статуту Керівництво поточною діяльністю Товариства здійснює Дирекція, яка діє на загальних засадах.
Згідно з п. 6.14 Статуту Дирекція складається з 3 членів. До складу Дирекції входять Генеральний Директор та члені Дирекції Директор і Головний бухгалтер.
Згідно з п. 6.15 Статуту Дирекція обирається Вищим органом Товариства.
Згідно з п. 6.17 Статуту до виключної компетенції Дирекції входить: організація скликання та проведення чергових та позачергових загальних зборів учасників Товариства; затвердження порядку денного та змін в порядку денному загальних зборів учасників Товариства, тексту інформаційного повідомлення учасників; забезпечення виконання рішень загальних зборів учасників Товариства; колегіальне вирішення питань, щодо фінансово-господарської та виробничої діяльності Товариства в межах, передбачених Статутом; розробка проектів річного бюджету, бізнес-планів, програм фінансово-господарської діяльності Товариства та звітів про їх виконання; розробка та затвердження поточних фінансово-господарських планів і операцій, завдань Товариства та забезпечення їх реалізації; розгляд питань організації виробництва, обліку, зовнішньо-економічної діяльності загальним зборам учасників Товариства; розроблення рішення щодо розпорядження довгостроковими фінансовими вкладами Товариства у вигляді внесків (частки, паї, акції) у інші суб`єкти господарської діяльності, створені за участю Товариства, для подальшого його надання загальним зборам учасників Товариства; затвердження правил, процедур та інших внутрішніх нормативних документів Товариства; розробка та затвердження штатного розкладу, затвердження посадових інструкцій, оплати праці учасників Товариства; призначення керівників філій, представництв та дочірніх підприємств Товариства; підготовка пропозицій щодо відчуження та (або) придбання, набуття у власність способом корпоративних прав, деривативів інших юридичних осіб; забезпечення виконання вимог законів України та підзаконних актів у сфері їх захисту з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у мирний та особливий період.
Згідно з п. 6.18 Статуту Роботою Дирекції керує Генеральний директор, який має право: прийняття рішення про укладання кредитних договорів з банками та іншими організаціями за згодою Загальних зборів учасників; підписувати довіреності, договори (угоди) у т.ч. трудові та інші документи від імені Товариства, видавати довіреності, розпоряджатися майном і засобами Товариства в порядку, передбаченому та з дотриманням вимог Статуту; в межах своєї компетенції видавати накази і давати вказівки, обов`язкові для виконання всіма працівниками Товариства.
Згідно з п. 7.1 Статуту ТОВ «ТПК «Буран» в редакції від 2016 року Вищим органом Товариства є загальні збори учасників. Вони складаються з учасників Товариства або призначених ними представників.
Згідно з п. 7.2. Статуту до виключної компетенції загальних зборів учасників товариства відноситься: підпункт «І» визначення умов оплати праці посадових осіб Товариства, його філій та представників; підпункт «ї» призначення та відкликання Генерального директора;
Згідно з п. 7.13 Керівництво поточною діяльністю Товариства здійснює Дирекція, яка діє на колегіальних засадах.
Згідно з п. 7.14 Дирекція складається з 3 членів. До складу Дирекції входять Генеральний Директор та члені Дирекції Директор і Головний бухгалтер.
Згідно з п. 7.15 Дирекція обирається Вищим органом Товариства.
Згідно з п. 7.17 До виключної компетенції Дирекції належить колегіальне вирішення питань, щодо фінансово-господарської та виробничої діяльності Товариства в межах, передбачених Статутом;
Згідно з п. 7.18 Роботою Дирекції керує Генеральний директор, який має право: прийняття рішення про укладання кредитних договорів з банками та іншими організаціями за згодою Загальних зборів учасників; підписувати довіреності, договори (угоди) у т.ч. трудові та інші документи від імені Товариства, видавати довіреності, розпоряджатися майном і засобами Товариства в порядку, передбаченому та з дотриманням вимог Статуту; в межах своєї компетенції видавати накази і давати вказівки, обов`язкові для виконання всіма працівниками Товариства.
Згідно з п.п. 2, 3 розділу 1 Посадової інструкції генерального директора ТОВ «ТПК «Буран», з якою ОСОБА_7 був ознайомлений під підпис, призначення на посаду керівника підприємства та звільнення з неї здійснюється Загальними зборами товариства з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України та чинного законодавства про працю; генеральний директор підприємства є підзвітним засновниками підприємства.
Згідно з п. 7 розділу 2 Посадової інструкції Генеральний директор організує виробничо-господарську діяльність підприємства на основі застосування методів обґрунтування планування, нормативних матеріалів, фінансових і трудових витрат, широкого розповсюдження передового досвіду а також максимальної мобілізації шляхом досягнення високих техніко-економічних показників, підвищення технічного рівня і якості продукції, раціонального і економічного витрачання всіх видів ресурсів.
Згідно з п.п. 4, 5 розділу 3 Посадової інструкції Генеральний директор має право укладати угоди поруки, гарантії, застави, іпотеки, купівлі або продажу нерухомого майна, отримання кредиту (займу), надання або отримання фінансової допомоги лише при наданні відповідної згоди учасниками товариства; відкривати в банківських установах розрахунковий та інші рахунки.
Згідно з п. 5 розділу 4 Посадової інструкції Генеральний директор підприємства, який недобросовісно використовує майно та кошти підприємства у власних інтересах або в інтересах, протилежних інтересам засновників, несе відповідальність в межах, визначених кримінальним правом.
Таким чином, в період часу з 13.10.2011 року до 01.09.2017 року, ОСОБА_6 обіймав посаду, що надавала йому право здійснювати безпосереднє управління ТОВ «ТПК «Буран» та його майном, тобто виконував організаційно розпорядчі та адміністративно господарські функції, а тому відповідно до примітки ст. 364 КК України був службовою особою.
Так, ОСОБА_6 , будучи службовою особою, уповноваженою розпоряджатися майном підприємства, діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, спрямованим на заволодіння грошовими коштами товариства з обмеженою відповідальністю «ТПК «Буран», з метою особистого збагачення, заздалегідь знаючи, що діє в супереч вимог Статуту ТОВ «ТПК «Буран», затвердженого протоколом загальних зборів учасників 12/10/11 від 12.10.2011 року, другої редакції статуту від 03.02.2016 року, посадової інструкції Генерального директора ТОВ «ТПК «Буран», шляхом зловживання своїм службовим становищем, всупереч інтересам підприємства, достовірно знаючи про те, що, отримання фінансової допомоги можливо лише при наданні відповідної згоди учасниками товариства, вчинив умисні дії, направлені на заволодіння грошовими коштами підприємства за наступних обставин:
У період з 04 вересня 2014 року по 31 липня 2016 року в робочий час (точний час в ході досудового розслідування не встановлено), ОСОБА_6 , знаходячись за адресою місто Запоріжжя, вулиця Космічна, 150, діючи з єдиним умислом, керуючись корисливим мотивом, з метою заволодіння коштами ТОВ «ТПК Буран» достовірно знаючи, що, отримання фінансової допомоги можливе лише при наданні відповідної згоди учасниками товариства, всупереч вищезазначеним положенням Статуту Товариства та Посадової інструкції Генерального Директора ТОВ «ТПК «Буран», зловживаючи своїми службовими повноваженнями, незаконно, за допомогою ключа криптозахисту увійшов до системи «Клієнт-банк», згідно онлайн ЕЦП (вид електронного підпису, особистий ключ якого генерується уповноваженою особою Клієнта особисто і зберігається у Банку у зашифрованому вигляді), як керівник, генеральний директор ОСОБА_6 , та з рахунку ТОВ «ТПК «Буран» № НОМЕР_1 , який відкрито у ПАТ «ПУМБ», під виглядом отримання безвідсоткового поворотного займу, відповідно до роздруківки ПАТ «ПУМБ» від 19.03.2018, перевів грошові кошти на загальну суму більше 2 600 000 гривень на картковий рахунок ОСОБА_6 № НОМЕР_2 , тим самим заволодівши ними та спричинивши таким чином ТОВ «ТПК «Буран» матеріальної шкоди на вищезазначену суму.
Своїми умисними діями ОСОБА_6 вчинив кримінальне правопорушення (злочин), передбачене ч. 2,3 ст. 191 КК України, яке кваліфікується як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно, а також вчинив кримінальне правопорушення (злочин), передбачене ч. 1,2 ст. 200 КК України, яке кваліфікується як незаконні дії з платіжними картами та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, вчинене повторно.
29.06.2018 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 191 КК України.
17.09.2018 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 200 СК України.
Вина ОСОБА_6 у скоєнні ним кримінальних правопорушень підтверджується доказами по справі: протоколом допиту потерпілого ОСОБА_8 ; матеріалами, які були вилучені в ході проведення тимчасового доступу до речей та документів; іншими матеріалами кримінального провадження.
За час проведення досудового розслідування встановити місце знаходження ОСОБА_6 не виявилося можливим, за останнім місцем його мешкання його не виявлено.
З огляду на вищезазначене, слідство приходитьдо висновку,що з метою забезпечення присутності підозрюваного ОСОБА_6 у залі судового засідання під час вирішення питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а також для забезпечення оперативності здійснення досудового розслідування та судового провадження, уникнення необґрунтованого затягування часу виникла необхідність у примусовому приводі ОСОБА_6 для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, так як в діях останнього виявлена наявність ризиків, передбачених п.1, 5 ч.1 ст.177 КПК України.
На підставі вищевикладеного, слідчий просить суд дозволити затримати підозрюваного ОСОБА_6 з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
У судове засідання слідчий не з`явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений своєчасно та належним чином у встановленому законом порядку, надав суду заяву про розглдя клопотання без його участі, клопотання просить задовольнити.
У судовому засіданні прокурор підтримав своє клопотання у повному обсязі та послався на обставини, які у ньому викладені, а також зазначив, що у клопотанні про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою перелічені достатні підстави для обрання ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Заслухавши думку прокурора, який підтримав данне клопотання, дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя доходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання і надати дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_6 з метою приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу.
Відповідно до ст. 188 КПК України прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Це клопотання може бути подане одночасно з поданням клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або зміни іншого запобіжного заходу на тримання під вартою.
Прокурор додає до клопотання документи, які підтверджують зазначені у пунктах 1, 2 частини четвертої статті 189 цього Кодексу обставини.
Клопотання слідчого, погоджене із прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 2 Запорізької області ОСОБА_5 , оформлене відповідно до вимог ст. 188 Кримінального процесуального кодексу України. До матеріалів клопотання додані копії документів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання та витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження.
Разом із зазначеним клопотанням відповідно до вимог п. 1 ч. 2 ст. 188 КПК України до суду надійшло клопотання слідчого Комунарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_9 , погоджене із прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 2 Запорізької області ОСОБА_5 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 12018080040001087 відносно ОСОБА_6 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 191, ч. ч. 1, 2 ст. 200 КК України.
З доданих до клопотання документів вбачається, що 07.04.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про скоєння кримінальних правопорушень за ч. ч. 2, 3 ст. 191, ч. ч. 1, 2 ст. 200 КК України (кримінальне провадження № 12018080040001087).
29.06.2018 року з метою подальшого притягнення до кримінальної відповідальності було складено повідомлення про підозру ОСОБА_6 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 191 КК України, яке було погоджено з прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 2 Запорізької області ОСОБА_10 .
Крім того, 17.09.2018 року з метою подальшого притягнення до кримінальної відповідальності було складено повідомлення про підозру ОСОБА_6 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 200 СК України, яке було погоджено з прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 2 Запорізької області ОСОБА_5 .
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним ОСОБА_6 кримінальних правопорушень, на думку слідчого судді, підтверджується матеріалами кримінального провадження, наданими у судовому засіданні прокурором.
Наразі органом досудового розслідування не вдалось встановити фактичне місце перебування підозрюваного ОСОБА_6 . Факт неприбуття до органу досудового розслідування, неповідомлення слідчого про своє місцезнаходження, на думку слідчого судді, дають підстави для висновку, що з боку підозрюваного існують ризики, передбачені ст.177 КПК України, а саме переховуватися від органів досудового розслідування і суду, вчинити інше кримінальне правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
На підставі викладеного, а також, приймаючи до уваги неможливість затримати підозрюваного ОСОБА_6 , в порядку ст.208 КПК України, необхідність розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу ОСОБА_6 лише за його участю, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання слідчого, погодженого з прокурором та дати дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_6 з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Керуючись ст.ст. 177, 188, 189, 190 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИЛА :
Клопотання слідчого Комунарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області капітана поліції ОСОБА_4 , погоджене із прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 2 Запорізької області ОСОБА_5 , про дозвіл на затримання підозрюваного з метою приводу для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у кримінальному провадженні № 12018080040001087 задовольнити повністю.
Надати дозвілслідчомуКомунарськоговідділенняполіції ДніпровськоговідділуполіціїГоловного управлінняНаціональноїполіціїв Запорізькійобласті ОСОБА_4 ,або іншомуслідчому,якийздійснюєдосудове розслідуванняукримінальномупровадженні №12018080040001087,абоуповноваженійна теособі,назатримання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою приводу останнього для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Ухвала діє до 22 листопада 2020 року (включно).
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя
Комунарського районного
суду м. Запоріжжя ОСОБА_1
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91738126 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про дозвіл на затримання з метою приводу |
Кримінальне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Наумова І. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні