ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24.09.2020м. ДніпроСправа № 904/5173/20
Господарський суд Дніпропетровської області (склад суду - суддя Золотарьова Я.С.), розглянувши матеріали
за позовом ОСОБА_1 , м. Дніпро
до Правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сосенки", м. Дніпро
про визнання повноважень співвласників 11-го під`їзду будинку № 129-Б
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Дніпропетровської області із позовом до Правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сосенки" та просить суд зобов`язати Правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сосенки" визнати повноваження окремої групи співвласників спільного майна, до складу якого входять власники квартир під`їзду АДРЕСА_1 , на прийняття рішень стосовно спільного майна, яким користується лише певна група співвласників під`їзду, які набути на підставі протокольного рішення загальних зборів співвласників з будинку № 129-Б від 15.06.2016; протокольного рішення загальних зборів власників квартир під`їзду № 11 будинку № 129-Б від 20.05.2018, положень частини 12 статті 10 Закону України "Про особливості здіснення права власності у багатоквартирному будинку".
Суд дійшов висновку щодо залишення позову без руху з таких підстав.
Відповідно частини 1 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Пунктом 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Згідно пункту 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
З позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 просить суд визнати повноваження окремої групи співвласників спільного майна на прийняття рішень стосовно спільного майна, яким користується лише певна група співвласників під`їзду.
Але, ОСОБА_1 у прохальній частині позову не вказано осіб (не зазначено ПІБ таких осіб, їх місцезнаходження), які входять до такої групи співвласників спільного майна.
Також, позивачем у прохальній частині позову не зазначено щодо якого саме спільного майна він просить визнати повноваження на прийняття рішень.
До того ж, у прохальній частині позовної заяви не зазначено, на прийняття яких саме рішень позивач просить визнати повноваження.
Крім того, суд звертає увагу на те, що ОСОБА_1 визначено в якості відповідача - Правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Сосенки", однак, суд зазначає, що правління - це, відповідно до статуту ОСББ "Сосенки", орган управління, а не юридична особа. Натомість у позовній заяві вказано код юридичної особи - 40525407.
Відтак, позивач визначив відповідачем Правління ОСББ "Сосенки", тоді як вказав код ОСББ "Сосенки".
Відтак, позовна заява не містить конкретного змісту позовних вимог, що є порушенням вимог пункту 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, а також позивачем відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України не зазначено повного найменування сторін.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, вказані в ухвалі, шляхом подання відповідної заяви та доказів.
3. Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя Я.С. Золотарьова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2020 |
Оприлюднено | 24.09.2020 |
Номер документу | 91746463 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Золотарьова Яна Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні