ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2020 рокуСправа № 912/1476/20 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Глушкова М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу
за позовом Виконавчого комітету Вараської міської ради Рівненської області (майдан Незалежності, 1, м. Вараш, Рівненської області, 34400)
про зобов`язання вчинити дії,
секретар судового засідання Безчасна Н.Г.
Представники:
від позивача - участі не брав;
від відповідача - участі не брав;
в судовому засіданні оголошено вступну те резолютивну частини рішення,
УСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Виконавчого комітету Вараської міської ради Рівненської області до Приватного підприємства "КІРОВ-ДМ" про зобов`язання вчинити дії, а саме зобов`язати відповідача виконати підпункт 2.2.3 пункту 2.2. Договору про надання послуг № 46-03/19 від 12.03.2019 року, а саме - підготувати та надати Акти виконаних робіт по переробці сировини та вилученню вмісту ДМ, чорних та кольорових металів; підготувати та надати Паспорти на партію фактичного вмісту дорогоцінних металів, чорних та кольорових металів; сплатити на користь Виконавчого комітету Вараської міської ради Рівненської області вартість (грошові кошти) за фактично вилучені дорогоцінні метали, полімери, чорні та кольорові метали.
В обґрунтування позовних вимог Виконавчий комітет Вараської міської ради Рівненської області зазначив, що відповідачем належним чином не виконуються договірні зобов`язання за Договором про надання послуг № 46-03/19 від 12.03.2019.
Ухвалою від 24.04.2020 господарський суд залишив позовну заяву Виконавчого комітету Вараської міської ради Рівненської області без руху, встановив позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, допущеним останнім при її поданні.
Ухвалою від 14.05.2020 господарський суд відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження та постановив, - враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" підготовче засідання для розгляду справи буде призначено додатково ухвалою суду, яку буде направлено на адресу учасників справи.
Ухвалою від 16.06.2020 господарський суд призначив підготовче засідання у справі на 06.07.2020.
Ухвалою від 06.07.2020 господарський суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 18.08.2020.
18.08.2020 в судовому засіданні оголошено перерву до 16.09.2020.
Представник позивача в судове засідання не з`явився. Ухвала-повідомлення суду від 18.08.2020 направлена позивачу електронною поштою за адресою: rada@varash-rada.gov.ua. Вказана електронна адреса зазначена позивачем у позовній заяві. Направлення позивачу ухвали-повідомлення від 18.08.2020 за вищезазначеною електронною адресою підтверджується електронним повідомленням канцелярії Господарського суду Кіровоградської області від 19.08.2020.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився.
Ухвала-повідомлення суду від 18.08.2020 направлена відповідачу за його місцезнаходженням згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: Звенигородське шосе, 12, м. Олександрія, Кіровоградської області, 28000. Також вказана ухвала-повідомлення направлена за поштовою адресою відповідача, яка зазначена в Договорі №46-03/19 від 12.03.2019, а саме: пр. Соборності, 51, оф. 25, м. Олександрія, Кіровоградська область, 28000.
Поштові направлення з ухвалою-повідомленням від 18.08.2020 повернуті до суду без вручення з відміткою: "адресат відсутній за вказаною адресою".
В матеріалах справи містяться належні докази на підтвердження направлення позову з додатками на зазначені адреси відповідача.
Відповідно до ч. 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ч. 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статі 120 цього Кодексу.
Днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місце проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відповідно до п. 99 постанови КМУ від 05.03.2009 № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку", рекомендовані поштові відправлення, у тому числі рекомендовані листи з позначкою "Судова повістка", які не були вручені під час доставки, повторні повідомлення про надходження реєстрованих поштових відправлень, під час доставки за зазначеною адресою або під час вручення в об`єкті поштового зв`язку вручаються адресату.
У разі відсутності адресата до абонентської поштової скриньки адресата вкладається повідомлення про надходження зазначеного реєстрованого поштового відправлення.
Відповідно до п. 116, 117 розділу "Строк зберігання поштових відправлень, поштових переказів" постанови КМУ від 05.03.2009 № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку", у разі невручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" з поважних причин рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою не пізніше ніж через 5 календарних днів з дня надходження листа до об`єкта поштового зв`язку місця призначення із зазначенням причини невручення.
Поштові відправлення, поштові перекази повертаються також у разі неможливості вручити їх через неправильно зазначену адресу або її відсутність (змита, відірвана чи пошкоджена в інший спосіб) та з інших причин, які не дають змоги оператору поштового зв`язку виконати обов`язки щодо пересилання поштових відправлень, поштових переказів.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що неотримання ухвали суду у даній справі відповідачем та повернення її копії до суду з відповідною відміткою є наслідком діяння (бездіяльності) відповідача щодо її належного отримання та (або) повідомлення суду про зміну свого місцезнаходження, тобто його власною волею.
Водночас діючі норми Господарського процесуального кодексу України не покладають на господарський суд обов`язок повторного направлення ухвали суду у разі її повернення без вручення адресату. При направленні відповідачеві ухвали від 18.08.2020 у справі судом дотримано відповідних вимог Господарського процесуального кодексу України. В матеріалах справи відсутні відомості щодо іншого місцезнаходження відповідача.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" інформація про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову, дату надходження позовної заяви, апеляційної, касаційної скарги, заяви про перегляд судового рішення, стадії розгляду справи, місце, дату і час судового засідання, рух справи з одного суду до іншого є відкритою та має бути невідкладно оприлюдненою на офіційному веб-порталі судової влади України, крім випадків, установлених законом.
Згідно із Законом України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення (включаючи ухвали суду господарського суду про відкриття провадження у справі) є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання (ст. 2). Для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень; суд вносить до Реєстру всі судові рішення, викладені у письмовій формі, не пізніше наступного дня після їх ухвалення або виготовлення повного тексту (ст. 3). Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ст. 4).
Ухвала-повідомлення суду від 18.08.2020 (оприлюднено 19.08.2020), як і ухвала про відкриття провадження у справі від 14.05.2020 (оприлюднено 15.05.2020) у даній справі, розміщена в Єдиному державному реєстрі судових рішень, що підтверджується даними вказаного Реєстру, який є відкритим.
Крім того, згідно з Порядком ведення державного реєстру судових рішень, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2006р. за № 740, кожна фізична або юридична особа має загальний доступ до судових рішень, внесених до Реєстру. Відкритий доступ користувачів до електронних копій судових рішень здійснюється цілодобово та безоплатно через офіційний веб-портал ДСА.
Отже, відповідач мав можливість ознайомитись зі змістом ухвали-повідомлення від 18.08.2020 та ухвали про відкриття провадження від 14.05.2020 у справі 912/1476/20.
Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом. Відповідно до усталеної практики Європейського Суду з прав людини одним із критеріїв розумного строку розгляду справ є належна поведінка заявника, яка не повинна становити умисного затягування розгляду справи у відповідній державі.
Частиною 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Частиною 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Дослідивши матеріали справи, господарський суд встановив такі обставини справи та відповідні їм правовідносини сторін.
12.03.2019 між приватним підприємством "КІРОВ-ДМ" (далі - Виконавець) та Виконавчим комітетом Вараської міської ради (далі - Замовник) укладено Договір про надання послуг № 46-03/19 від 12.03.2019 року (а.с. 9-10).
За умовами п.1.1. даного Договору, Виконавець надає Замовнику послуги з технічного обстеження (далі Т.О.) комп`ютерної техніки, обладнання (в т.ч. медичне обладнання), приборів та периферійного устаткування, які підлягають списанню або виводу з експлуатації та надає дефектні акти (акти обстеження) про стан вищевказаного обладнання та його придатність (або інше) до подальшої експлуатації.
Згідно з п.1.2. Договору № 46-03/19, Виконавець приймає на переробку комп`ютерну техніку, обладнання (в т.ч. медичне обладнання), прибори та периферійне устаткування, електропобутові прилади і матеріали, комплектувальні вироби, деталі тощо, лом і відходи (далі - сировина), що містить дорогоцінні метали (далі - ДМ) та здійснює їх утилізацію згідно з кодом ДК021:2015 - 90510000-5 "Утилізація сміття та поводження зі сміттям".
У п. 2.1. Договору № 46-03/19 передбачено, що Замовник зобов`язаний:
- передати сировину, на яку було попередньо виготовлені акти Т.О. лише Виконавцю. Розформувати сировину по видам і підготувати її для відвантаження лише Виконавцю. За згодою сторін допускається відвантаження сировини у не розформованому вигляді і без сортування (п.2.1.1. Договору).
- підготовити на всю сировину акт прийому-передачі у двох екземплярах (п.2.1.2. Договору).
- передати сировину та сировину, що містить ДМ Виконавцю згідно Акта прийому-передачі (п.2.1.3. Договору).
Відповідно до п. 2.2. Договору № 46-03/19 Виконавець зобов`язується:
- провести технічне обстеження та надати Акт технічного обстеження (з роз`ясненням до кожної одиниці) обладнання, наданого Замовником, протягом 15 (п`ятнадцяти) календарних днів від дати передачі обладнання для проведення Т.О. (п.2.2.1. Договору).
- прийняти сировину та сировину, що містить ДМ згідно з Актом прийому-передачі в присутності Замовника (п.2.2.2. Договору).
- переробити сировину та сировину, що містить ДМ і надати Замовнику акт виконаних робіт та паспорт на партію фактичного вмісту ДМ, чорних та кольорових металів не пізніше 3-х місяців з моменту надходження сировини (п.2.2.3. Договору).
- сплатити Замовнику вартість фактично вилучених ДМ (після доведення їх до стану банківських), полімерів, чорних та кольорових металів (п.2.2.3. Договору).
Пунктом 3.1. Договору № 46-03/19 обумовлено, що загальна сума Договору визначається на підставі фактичної кількості ДМ, чорних та кольорових металів, що містяться у сировині (пункт 2.2.2. даного Договору). Ціни на дорогоцінні, чорні та кольорові метали встановлюються згідно з прас-листом, що є невід`ємною частиною даного Договору. Договірні ціни за 1 грам ДМ у лігатурі для прас-листа встановлюються на підставі вартості банківських ДМ, згідно з розпорядженням Національного Банку України "Про закупівельні ціни на дорогоцінні метали в брухті" на день підписання даного Договору з мінусом витрат Виконавця пов`язаних з технічним обстеженням, транспортуванням ДМ, і доведення видобутих ДМ до стану з банківських. Брухт і відходи, що містить ДМ: Аи (золота) - менше 0,03%, Pt (платини) Pd (паладію) - менше 0,1% і Арґентуму (срібла) - менше 0,5% від загальної ваги радіодеталі, кіноплівка, що має вміст Ag (срібла) - менше 0,27% від загальної ваги, приймається на переробку без оплати, у зв`язку з нерентабельністю оброблення. Договірні ціни, на чорні та кольорові метали, встановлюються на підставі вартості цих металів на приймальних підприємствах на день оформлення прас-листа, за мінусом витрат Виконавця, пов`язаних з транспортуванням, обстеженням та переробкою сировини, що містить чорні та кольорові метали.
Відповідно до п. 3.2. розрахунок по даному Договору здійснюється не пізніше 5-ти банківських днів з дати отримання від Замовника другого екземпляру підписаного Акта виконаних робіт та паспортів.
Термін дії Договору з моменту підписання Сторонами до 31 грудня 2019 року і (або) до повного виконання Сторонами договірних умов (п.5.1.Договору).
Додатком №1 до Договору № 46-03/19 сторонами погоджено прас-лист, у якому визначено види відходів, що містять ДМ, види ДМ та ціну, а також брухт чорних та кольорових металів, види брухту та відповідну їх ціну.
Договір підписаний сторонами та скріплений печатками.
На виконання умов Договору № 46-03/19, 12.04.2020 між сторонами підписано Акт прийому-передачі матеріальних цінностей на утилізацію №1, відповідно до якого виконавчий комітет BMP передав на утилізацію Приватному підприємству "КІРОВ-ДМ" 92 одиниці техніки (а.с. 11-12).
Отже, позивачем виконано умови Договору повністю.
Відповідач виконав свої зобо`язання за Договором лише частково, а саме прийняв усю комп`ютерну техніку, обладнання, прибори та периферійне устаткування (сировину та сировину, що містить дорогоцінні метали), яка підлягає списанню або виводу з експлуатації, згідно з Актом прийому-передачі матеріальних цінностей на утилізацію №1 від 12.04.2020 та надав позивачу Акти обстеження (технічні висновки) з висновками до кожної одиниці забраної техніки. По решті зобов`язань Договір № 46-03/19 залишився не виконаний.
У зв`язку із невиконанням відповідачем умов Договору № 46-03/19 в повній мірі, позивач 02.09.2019 направив Приватному підприємству "КІРОВ-ДМ" претензію №43/02.3-27/04, яка повернулася без вручення відповідачу з відміткою "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 15,16). Також, позивачем 08.11.2019 направлено повторно претензію вих. 562/02.3-27/04, яка вручена відповідачу 16.11.2019 та залишена Приватним підприємством "КІРОВ-ДМ" без розгляду та задоволення.
Враховуючи зазначене, позивач звернувся до суду з даним позовом, у якому просить суд зобов`язати Приватне підприємство "КІРОВ-ДМ" виконати підпункт 2.2.3 пункту 2.2. Договору про надання послуг № 46-03/19 від 12.03.2019 року - підготувати та надати Акти виконаних робіт по переробці сировини та вилученню вмісту ДМ, чорних та кольорових металів; підготувати та надати Паспорти на партію фактичного вмісту дорогоцінних металів, чорних та кольорових металів; сплатити на користь виконавчого комітету Вараської міської ради Рівненської області вартість (грошові кошти) за фактично вилучені дорогоцінні метали, полімери, чорні та кольорові метали.
Згідно з ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Судом встановлено, що Договір про надання послуг № 46-03/19 від 12.03.2019 відповідає вимогам зазначеної норми права і за своєю правовою природою є договором про надання послуг.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках.
Нормами ч. 2 ст. 16 Цивільного кодексу України встановлено, що способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
У відповідності до ч. 2 та 3 ст. 20 Господарського кодексу України кожний суб`єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб`єктів захищаються шляхом: визнання наявності або відсутності прав; визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб`єктів, що суперечать законодавству, ущемлюють права та законні інтереси суб`єкта господарювання або споживачів; визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом; відновлення становища, яке існувало до порушення прав та законних інтересів суб`єктів господарювання; припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення; присудження до виконання обов`язку в натурі; відшкодування збитків; застосування штрафних санкцій; застосування оперативно-господарських санкцій; застосування адміністративно-господарських санкцій; установлення, зміни і припинення господарських правовідносин; іншими способами, передбаченими законом. Порядок захисту прав суб`єктів господарювання та споживачів визначається цим Кодексом, іншими законами.
За змістом положень вказаних норм правом на пред`явлення позову до господарського суду наділені, зокрема, юридичні особи, а суд шляхом відкриття провадження у справах здійснює захист осіб, права й охоронювані законом інтереси яких порушені або оспорюються.
Розпорядження своїм правом на захист є диспозитивною нормою цивільного законодавства, яке полягає у наданні особі, яка вважає свої права порушеними, невизнаними або оспорюваними, можливості застосувати способи захисту, визначені законом або договором.
У відповідності до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визнається право людини на доступ до правосуддя, а відповідно до ст. 13 - на ефективний спосіб захисту прав, і це означає, що особа має право пред`явити в суді таку вимогу на захист цивільного права, яка відповідає змісту порушеного права та характеру правовідношення.
Суд зазначає, що надаючи правову оцінку належності обраного зацікавленою особою способу захисту, необхідно також зважати й на його ефективність з точки зору ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
У п. 145 рішення від 15.11.1996 р. у справі "Чахал проти Об`єднаного Королівства" (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни. Таким чином, суть цієї статті зводиться до вимоги надати людині такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист, хоча держави - учасники Конвенції мають деяку свободу розсуду щодо того, яким чином вони забезпечують при цьому виконання своїх зобов`язань. Крім того, Суд указав на те, що за деяких обставин вимоги ст. 13 Конвенції можуть забезпечуватися всією сукупністю засобів, що передбачаються національним правом.
Стаття 13 вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов`язань за ст. 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (п. 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 05.04.2005 року (заява № 38722/02)).
Тобто, у кінцевому результаті ефективний засіб повинен забезпечити поновлення порушеного права, а у разі неможливості такого поновлення - гарантувати особі можливість отримання нею відповідного відшкодування.
Звертаючись до господарського суду, позивач повинен вказати у позовній заяві предмет та підстави позову, тобто самостійно визначити, яке його право, на його суб`єктивну думку, є порушеним, та в який спосіб належить здійснити судовий захист порушеного права.
Предметом позову є матеріально-правова вимога позивача до відповідача, а підставою - посилання на належне йому право, юридичні факти, що призвели до порушення цього права, та правове обґрунтування необхідності його захисту. Предметом позову не може бути встановлення обставини, зокрема, обов`язок оформлення документів, які виступають доказами у справі.
Вирішуючи спір, суд має з`ясувати наявність порушеного права позивача та відповідність обраного ним способу захисту порушеного права способам, визначеним у законодавстві.
Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті та є підставою для прийняття судового рішення про відмову в позові.
Обраний позивачем спосіб захисту права про зобов`язання позивача скласти та надати акти виконаних робіт по переробці сировини та вилученню вмісту ДМ, чорних та кольорових металів, скласти та надати паспорти на партію фактичного вмісту дорогоцінних металів, чорних та кольорових металів за договором надання послуг № 46-03/19 не може бути самостійним предметом позову. Такі акти та паспорти відображають математичні або умовні показники для підтвердження здійснення господарських операцій з метою їх відображення у системі бухгалтерського обліку.
Крім того, суд в даному випадку позбавлений можливості самостійно визначити вартість (суму грошових коштів) за фактично вилучені дорогоцінні метали, полімери, чорні та кольорові метали, отже така вимога також не підлягає задоволенню, позаяк судовому захисту підлягають не теоретичні або примарні права, а права практичні та ефективні.
Судовий акт має бути не лише законним, але й таким, що може бути реально виконаним, у результаті чого досягається позитивний ефект та дійсне відновлення прав чи охоронюваних законом інтересів позивача.
Таким чином, заявлений позивачем спосіб захисту прав та інтересів є неефективним, адже судовий акт не може бути реально виконаним, у тому числі шляхом примусового його виконання органами державної виконавчої служби, а тому не відновить порушені права Виконавчого комітету Вараської міської ради Рівненської області.
За приписами ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема:
1) припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору;
2) зміна умов зобов`язання;
3) сплата неустойки;
4) відшкодування збитків та моральної шкоди.
Частиною 1 ст. 623 Цивільного кодексу України визначено, що боржник, який порушив зобов`язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.
Враховуючи наведене, Виконавчим комітетом Вараської міської ради Рівненської області при зверненні з даним позовом до суду невірно було обрано спосіб захисту своїх прав та інтересів, що є підставою для відмови у задоволенні позову.
Інші доводи і підстави позовних вимог не досліджуються з огляду на встановлення факту обрання позивачем неналежного способу захисту прав та інтересів. Відповідні доводи можуть бути предметом розгляду, зокрема, при зверненні позивача з позовом, який буде спрямованим на реальний захист порушених прав.
Водночас, суд доводить до відома позивача, що останній не позбавлений права звернутись до суду в загальному порядку з позовом про стягнення збитків та грошових коштів, обґрунтувавши вимоги відповідними нормами Цивільного та Господарського кодексів, які регулюють договірні відносини сторін та стосуються наслідків порушення умов укладеного договору.
Судові витрати зі сплати судового збору, відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються судом на позивача.
Керуючись ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Кіровоградської області.
Копії рішення вручити або надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення Виконавчому комітету Вараської міської ради Рівненської області (майдан Незалежності, 1, м. Вараш, Рівненської області, 34400) та Приватному підприємству "Кіров ДМ" (Звенигородське шосе, 12, м. Олександрія, Кіровоградської області, 28000 та пр. Соборності, 51, оф. 25,м. Олександрія.Кіровоградська область, 28000).
Повне рішення складено 25.09.20
Суддя М.С. Глушков
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 28.09.2020 |
Номер документу | 91784624 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Глушков М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні