Справа № 143/1100/20
УХВАЛА
Іменем України
25.09.2020 року м. Погребище
Суддя Погребищенського районного суду Вінницької області Сич С.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_4 ( АДРЕСА_1 ), третя особа: Погребищенська міська рада ( м. Погребище, Вінницька область, вул. Б.Хмельницького, 77 ) про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації за місцем проживання ,-
Встановив:
23 вересня 2020 року до Погребищенського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_4 ( АДРЕСА_1 ), третя особа: Погребищенська міська рада ( м. Погребище, Вінницька область, вул. Б.Хмельницького, 77 ) про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації за місцем проживання.
В позовній заяві позивачі просять визнати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,таким, що втратив право користування житловим приміщенням,а саме будинку АДРЕСА_1 та примусово зняти його з реєстраційного обліку.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
При перевірці наявності підстав щодо залишення позовної заяви без руху суддею перевіряються відповідність форми, змісту та порядку подання заяви вимогам, встановленим статтями 175-177 ЦПК України.
Згідно із ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачами пред`явлено одну вимогу немайнового характеру ( визнати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,таким що втратив право користування житловим приміщенням,а саме будинку АДРЕСА_1 та примусово зняти його з реєстраційного обліку ).
Відповідно до ст.1 Закону України Про судовий збір судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абз.2 ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до роз`яснень викладених в абз. 3 п.10, пунктах 12, 13, 15 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених згідно із статтею 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" за подання позову немайнового характеру. У випадку коли позовна заява містить декілька самостійних вимог, кожна з них є об`єктом справляння судового збору. У випадку коли позов містить вимоги як майнового так і немайнового характеру, судовий збір підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового, так і немайнового характеру. Якщо позов містить дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язаних між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог.
Із банківської квитанції №0.0.1844053831.1 від 21.09.2020 року вбачається , що за предявлені вимоги немайнового характеру ОСОБА_1 сплочено судовий збір у сумі 840 ,80 грн.
В той же час, інші позивачі, а саме ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не надали доказів сплати судового збору за пред`явлену ними позовну вимогу. Відтак, кожному із зазначених позивачів необхідно окремо сплатити судовий збір в сумі 840,80 гривень.
Вищевказаний судовий збір потрібно сплатити на рахунок : отримувач коштів УК у Погребищ.р-ні/Погреб.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37926680, банк отримувача Казначейство України (ЕАП) , код банку отримувача (МФО) 899998 , рахунок отримувача UA728999980313141206000002469 , код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу Погребищенський районний суд Вінницької області.
Відповідно до частин 1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, протягом пяти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, в якій зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Таким чином, з огляду на вищезазначене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачам строку для усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись ст. ст.1, 4, 6 ЗУ Про судовий збір , ст.ст. 95, 175, 177 ,185, 260 ЦПК України , -
Ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа: Погребищенська міська рада, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та примусове знятя її з реєстраційного обліку , - залишити без руху.
Встановити строк для усунення позивачами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити позивачам, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Повідомити позивачів , що відповідно до п.3 Прикінцевих положень ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Копію ухвали надіслати позивачам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Погребищенський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2020 |
Оприлюднено | 28.09.2020 |
Номер документу | 91785827 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Погребищенський районний суд Вінницької області
Сич С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні