№ 468/1370/20-ц
2/468/463/20
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
56101 Миколаївська область м. Баштанка вул. Полтавська 43
У Х В А Л А
( про залишення заяви без руху )
25.09.2020 року суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Муругов В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про виділення земельних ділянок в натурі,
ВСТАНОВИВ:
До Баштанського районного суду Миколаївської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про виділення земельних ділянок в натурі.
Згідно з п. 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
З тексту позову вбачається, що позивачі просять поділити в натурі між ними та відповідачем, як співвласниками, земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 7,30 га кадастровий номер 4820683000:02:000:0269 та площею 10,9291 га кадастровий номер 4820680700:03:000:0415, які вони успадкували після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
При цьому позовна заява не містить опису обставин щодо підстав виділу в натурі земельних ділянок сторонам з врахуванням того, що відповідач не отримала свідоцтво про право на спадщину на 1/3 частки вище вказаних земельних ділянок та не зареєструвала своє право власності на вказані земельні ділянки відповідно до положень ст. 182 ЦК України, згідно з якими право власності на нерухомі речі підлягає державній реєстрації. При цьому, відповідно до ч.2 ст. 331 ЦК України якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Крім того, з тексту позову слідує, що позивачі просять здійснити виділ у натурі, серед іншого, земельної ділянки площею 10,9291 га кадастровий номер 4820680700:03:000:0415, при цьому пропонуючи виділити кожному із співвласників частину земельної ділянки різної площі, тобто відступаючи від розміру ідеальних часток кожного співвласників вказаної земельної ділянки.
При цьому позовна заява не містить визначення розміру компенсації, яка має бути стягнута на користь тих співвласників, частки яких при виділі в натурі вказаної земельної ділянки стануть меншими відповідно до запропонованого позивачами варіанту виділу.
Також позовна заява не містить опису обставин щодо того, у зв`язку з чим позивачі просять здійснити виділ частин із земельної ділянки площею 10,9291 га кадастровий номер 4820680700:03:000:0415 за таким варіантом виділу, запропонованим інженером-землевпорядником у кадастровому плані поділу земельної ділянки, при якому вартість зазначеної земельної ділянки суттєво відрізняється та є меншою (26194,12 грн.) від її вартості, зазначеної у Витязі із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, наданому Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області (242574,99 грн.). При цьому встановлення точної і дійсної вартості спірної земельної ділянки є необхідним для визначення розміру компенсації, яка має бути стягнута на користь співвласників, виділена частина земельної ділянки яких буде меншою при реальному виділі.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Однак у позовній заяві не зазначено індекс місця проживання та реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта сторони відповідача, якщо вони відомі позивачам.
За таких обставин, подана позовна заява за своєю формою та змістом не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку з цим, позивачі мають усунути описані вище недоліки позовної заяви, привівши її зміст у відповідність до вимог ст. 175, 177 ЦПК України.
За таких обставин, відповідно до вимог ч.1 ст.185 ЦПК України позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст. 185, 260 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про виділення земельних ділянок в натурі - залишити без руху.
Надати позивачам десятиденний строк для виправлення вказаних в описовій частині ухвали недоліків, який відраховується з дня отримання позивачами копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачам, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, заява буде вважатись неподаною і повернута. Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Суддя
Суд | Баштанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2020 |
Оприлюднено | 28.09.2020 |
Номер документу | 91801044 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Баштанський районний суд Миколаївської області
Муругов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні