Справа № 477/1353/20
Провадження № 2-о/477/56/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(повний текст)
21 вересня 2020 року м. Миколаїв
Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі: головуючої у справі судді Полішко В.В., з секретарем - Хлибовою Г.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Партизанська сільська рада Вітовського району Миколаївської області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,
ВСТАНОВИВ:
29 липня 2020 року заявник звернувся до суду із заявою, в якій просить встановити факт належності йому державного акту на права власності на земельну ділянку серії МК, №03237, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №259, виданого на підставі рішення Партизанської сільської Ради народних депутатів від 31 березня 1993 року за №9 Про передачу земельних ділянок в приватну власність .
В обґрунтування заявлених вимог заявник вказав, що 31 березня 1993 року на підставі рішення Партизанської сільської Ради народних депутатів №9 Про передачу земельних ділянок в приватну власність йому було видано Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,15 га для будівництва та обслуговування житлового індивідуального будинку, що розташована на території Партизанської сільської ради. Державний акт зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватних приватної власності на землю за №259.
Як з`ясувалось, під час виготовлення технічної документації з метою державної реєстрації права власності на вказану земельну ділянку в державному акті на право власності на земельну ділянку, виконавцем допущена помилка, а саме: його прізвище вказано ОСОБА_2 замість ОСОБА_3 .
В зв`язку з помилкою у вказаному документі заявник позбавлений можливості реалізувати свої права щодо володіння та розпорядження майном, тому змушений звернутися до суду з вказаною заявою.
Заявник в судове засідання не з`явився, направи до суду заяву з проханням розглядати справу за його відсутності, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Заінтересована особа - Партизанська сільська рада Вітовського району Миколаївської області в судове засідання свого представника не направила, причини суду не повідомила, про дату та час розгляду справи судом повідомлена своєчасно, що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення на якому міститься прізвище довіреної особи, якою 13 серпня 2020 року отримано поштове повідомлення.
Оскільки доказів у матеріалах справи достатньо для ухвалення рішення, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін.
Відповідно до частини 2 статті 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою відео та звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, так як розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи.
Дослідивши письмові докази, розглядаючи справу в межах заявлених вимог та на підставі наданих доказів, судом встановлено, наступне.
Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії МК, №03237, що зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №259 , вказаний акт виданий 26 лютого 1996 на підставі рішення Партизанської сільської Ради народних депутатів від 31 березня 1993 року №9 на ім`я ОСОБА_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 10).
З огляду на копію рішення Партизанської сільської Ради народних депутатів від 31 березня 1993 року №9, яким передана вказана земельна ділянка заявнику, воно прийнято російською мовою, відповідно і список мешканців на приватизацію присадибних земельних ділянок також складений російською, а тому прізвище особи, якій вона передана у власність вказано російською ОСОБА_4 (а.с. 14-15, 16).
Звернувшись до Первомайської селищної ради Вітовського району Миколаївської області для реєстрації речових прав на земельну ділянку заявнику було відмовлено через розбіжності в написанні його прізвища в державних актах на право приватної власності на землю серії МК, №03237 та №ІІ-МК, №042304, ІНФОРМАЦІЯ_1 та паспорті ОСОБА_3 (а.с. 12), в зв`язку з чим рекомендовано звернутися до суду .
Житловий будинок АДРЕСА_1 , а саме за адресою, за якою розташована земельна ділянка, належить заявнику на підставі свідоцтва про право власності на житловий будинок від 17 травня 1996 року №б/н виданого виконавчим комітетом Партизанської селищної Ради народних депутатів (номер запису від 17 травня 1996 року № 3) (а.с. 17-18). Право власності зареєстровано за ОСОБА_1 . Тобто саме заявник є власником житлового будинку, розташованого на спірній земельній ділянці.
Відповідно до паспорту громадянина України, серії НОМЕР_1 , виданого Жовтневим РВ УМВС України в Миколаївській області 18 листопада 1996 року на ім`я ОСОБА_1 , заявник зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 4-6).
У трудовій книжці серії НОМЕР_2 , виданій 26 червня 1986 року, свідоцтві про народження від 07 червня 1996 року серії НОМЕР_3 , та військовому квитку, виданому 23 грудня 1999 року № НОМЕР_4 прізвище заявника російською мовою вказано ОСОБА_5 .
Тобто, на думку суду, у зв`язку зі співзвучністю прізвища українською та російською мовою, працівником при видачі державного акту на право приватної власності на землю помилково було при перекладі на українську мову зазначено прізвище заявника ОСОБА_2 , замість ОСОБА_3 . Крім цього, ім`я та його по батькові особи, якій була виділена земельна ділянка, а також місце її проживання співпадають з даними заявника.
Згідно з підпунктом 4 частини 1 ст. 24 зазначеного Закону у державній реєстрації прав може бути відмовлено у разі, якщо подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують.
Пунктом 4.1, 4.4 Інструкції Про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою , затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів 22.06.2009 року № 325 , встановлено, що виправлення помилок у бланку та державному акті не допускається. У разі виявлення у виданому державному акті таких помилок землевласником, він має звернутися до відповідного територіального органу Держкомзему із заявою про видачу нового державного акту.
Водночас вищевказана Інструкція втратила чинність згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 09.09.2013 року №537.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Суд приходить до висновку, що заявник ОСОБА_1 та особа, на ім`я якої виданий державний акт на право власності на земельну ділянку, є однією й тією ж особою, що підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами в їх сукупності та , що під час виготовлення державного акту було допущено орфографічну помилку при написанні прізвища та ім`я власника земельної ділянки.
Обставин, які спростовують заяву ОСОБА_1 в процесі судового розгляду у справі не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, встановивши, що підтвердження належності заявнику державного акту необхідне для розпорядження цією земельною ділянкою, тобто має юридичне значення, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статями 258, 259, 263, 265, 319, 354-355 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю с. Гричанівка Снігурівського району Миколаївської області, державного акту на право приватної власності на землю площею 0,15 га, для будівництва та обслуговування житлового індивідуального будинку, яка розташована на території Партизанської сільської ради Жовтневого району, виданого 26 лютого 1996 року на підставі рішення Партизанської сільської Ради народних депутатів від 31 березня 1993 року №9 на ім`я ОСОБА_1 , та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 259, серії МК, №03237.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Водночас, відповідно до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. Тобто, через Жовтневий районний суд Миколаївської області.
Повне найменування сторін:
заявник - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5 ;
заінтересована особа - Партизанська сільська рада Вітовського району Миколаївської області, адреса: вул. Торгова, 5, с. Партизанське Вітовського району Миколаївської області, ЄДРПОУ - 03368516.
Повний текст рішення складений та підписаний 25 вересня 2020 року.
Суддя В.В. Полішко
Суд | Жовтневий районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2020 |
Оприлюднено | 28.09.2020 |
Номер документу | 91801142 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовтневий районний суд Миколаївської області
Полішко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні