Постанова
від 21.07.2009 по справі 2а-3159/09/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № < Внутрішній Номер справи >

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

21 липня 2009 року 11:00 № 2а-3159/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Винокурова К.С. при секретарі судового засідання Давиденко Д.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом Прокурора Шевченківського району міста Києва в інтересах держави в особі

Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва

до Товариство з обмеженою відповідальністю „Фан Гейм"

про стягнення податкової заборгованості

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Прокурор Шевченківського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва (надалі ДПІ у Шевченківському районі м. Києва, позивач) звернувся до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю „Фан Гейм" (надалі ТОВ „Фан Гейм", відповідач) 24 237,50 грн. податкового боргу.

Ухвалою суду від 26.05.2009 р. відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача під час судового розгляду підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем відповідно до Акту перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб`єктами підприємницької діяльності.

Позивачем було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб`єктами підприємницької діяльності ТОВ „Фан Гейм", про що складено акт перевірки від 10.01.2008 р. № 265901042305. За результатами перевірки виявлені порушення п. 1, 2, 13 ст.3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг № 265/95-ВР від 06.07.1996р. Керуючись п. 1 розділу 7 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, позивачем було складено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за формою С`від 31.01.2008 р. № 0001032305 на суму 24 137,50 грн.

Позивач стверджує, що ним було вжито передбачених Законом України "Про погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, а тому Позивач, посилаючись на пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 вказаного Закону, просить стягнути з відповідача податкову заборгованість.

Крім того, позивачем надано копію судового рішення у адміністративній справі за позовом ТОВ Фан Гейм`до ДПІ у Шевченківському районі м. Києва про скасування рішення про застосування штрафних санкцій від 31.01.2008 р. № 0001032305, яким у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Відповідач подав заперечення проти позову в яких зазначив, що відповідні штрафні (фінансові) санкції є адміністративно-господарськими та є такими за своєю юридичною сутністю.

Крім того відповідач зазначив, що порушення правил господарювання, податковим органом виявлене 10.01.2008р. (згідно з актом перевірки), проте позов про стягнення штрафних санкцій заявлено лише 24.03.2009р., тобто з пропущенням строку, передбаченого статтею 250 Господарського кодексу України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, адміністративний суд, -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ „Фан Гейм" зареєстроване як суб`єкт підприємницької діяльності Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією, свідоцтво № 14344/29-107 від 24.04.2007р. Згідно з вказаним свідоцтвом ідентифікаційний номер відповідача як суб`єкта підприємницької діяльності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 24929930.

ДПА у Житомирській області було проведено планову виїзну перевірку своєчасності щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу відповідача, а саме було перевірено відокремлений підрозділ ТОВ „Фан Гейм" за адресою: м. Житомир, вул. Перемоги 12

Актом перевірки № 265901042305 серійний номер 06300008/2320 від 10.01.2008 р. встановлено порушення відповідачем п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг № 265/95-ВР від 06.07.1996р, а саме: незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначається в денному Х`звіті РРО на суму 794,00 грн.

На підставі акта перевірки було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій за формою С`від 31.01.2008 р. № 0001032305 на суму 24 137,50 грн.

Факти порушення відповідачем законодавства, зафіксовані в акті перевірки, підтверджується встановленими обставинами та матеріалами справи, належними і допустимими доказами відповідачем не спростовані. Відповідачем не спростовано привильності розрахунку визначених податковим органом штрафних санкцій.

Податкове зобов`язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення (пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5).

Рішення про застосування штрафних санкцій від 31.01.2008 р. № 0001032305 на суму 24 137,50 грн. було вручено особисто відповідачу 31.01.2008 р.

Відповідач оскаржував дане податкове повідомлення-рішення в судовому порядку, яке за рішенням суду не скасовано, про що свідчить постанова Окружного адміністративного суду № 6/681 від 05.02.2009 року. (завірена копія, міститься в матеріалах справи).

Доказів оскарження даної постанови в апеляційному порядку не надав.

Таким чином, сума штрафних санкцій, визначена вищезазначеним рішенням про застосування штрафних санкцій вважаються узгодженими з моменту, визначеному Законом.

Сума визначена в них на день розгляду справи залишається не сплаченою.

Вказані обставини підтверджені матеріалами справи та відповідачем не спростовані.

Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 2 Закону України Про державну податкову службу в Україні , завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов`язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

Статтею 10 Закону України Про державну податкову службу в Україні`Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, такі функції:

- здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб`єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів;

- забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами;

- подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено податковим органом правомірно і в межах компетенції контролюючого органу, встановленої законами України, в т. ч. спеціальним законодавством, зокрема Закону України Про патентування деяких видів підприємницької діяльності .

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб`єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст.105, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Фан Гейм" (04050 м. Київ вул. Мельникова, 12, код ЄДРПОУ 24929930) на користь держави до Державного бюджету України (р/р 34219379700011, одержувач УДК у Шевченківському районі м. Києва, код одержувача 26077968, банк одержувача ГУ ДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 21080900) штрафні санкції у сумі 24 137,50 грн. (двадцять чотири тисячі сто тридцять сім гривень 50 копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.С. Винокуров

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -04.08.2009.

Дата ухвалення рішення21.07.2009
Оприлюднено28.09.2020