ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25.09.2020 Справа № 905/1704/20
Господарський суд Донецької області у складі судді Фурсової С.М. розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Маріупольський творчо-комерційний центр (87500, Донецька область, місто Маріуполь, проспект Металургів, будинок №56; код ЄДРПОУ 21949197)
до відповідача 1: Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно юридичного департаменту Маріупольської міської ради м. Маріуполь (87500, Донецька область, місто Маріуполь, проспект Миру, будинок №114)
відповідача 2: Маріупольської міської ради (87500, Донецька область, місто Маріуполь, проспект Миру, будинок №70; код ЄДРПОУ 33852448)
відповідача 3: Відділу у м. Маріуполі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області (87515, Донецька область, місто Маріуполь, вулиця Митрополитська, будинок 4; код ЄДРПОУ 39767332)
про зобов`язання вчинити певні ді, -
В С Т А Н О В И В
Товариство з обмеженою відповідальністю Маріупольський творчо-комерційний центр звернулось до Господарського суду Донецької області з позовною заявою до Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно юридичного департаменту Маріупольської міської ради м. Маріуполь, Маріупольської міської ради, Відділу у м.Маріуполі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області про зобов`язання вчинити певні дії.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.09.2020 для розгляду даної справи визначено суддю Фурсову С.М.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Основні вимоги, що пред`являються до форми та змісту позовної заяви, а також вимоги щодо надання разом з нею певних доказів, визначені статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) тощо.
Як вбачається з позовної заяви, в порушення вищезазначених приписів позивачем не зазначено ідентифікаційний код відповідача 1 - Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно юридичного департаменту Маріупольської міської ради м.Маріуполь.
Також, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Подана до суду позовна заява всупереч зазначеному не містить належного переліку доказів, що подаються до суду, адже саме лише зазначення кількості рішень чи то договорів, що подаються до суду не дають суду змоги впевнитись в тому, що саме ці рішення та договори позивач мав намір подати до суду, або визначити якого саме документа не подано до суду у випадку виявлення різниці між кількістю поданих документів.
Так, наразі у переліку додатку вказано: 4 копії рішення ММР від 20.09.2011, 4 рішення ММР від 24.12.2013, 4 копії витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, 8 копій договорів оренди земельної ділянки, 4 копії витягу з державного земельного кадастру, 4 копії висновку щодо погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки,4 копії витягу з реєстру фізичних і юридичних осіб підприємців, 4 копії висновків до проекту землеустрою,16 копій листів відповідачів.
Фактично ж до суду надано: 1 копію рішення ММР від 20.09.2011, 1 копію рішення ММР від 24.12.2013, 1 копію рішення ММР від 21.08.2012, 1 копію Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, 1 копію Витягу про державну реєстрацію прав, 2 копії договорів оренди земельної ділянки, 1 копію витягу з Державного земельного кадастру, 2 копії висновку щодо погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, 1 копію витягу з реєстру фізичних і юридичних осіб підприємців, 2 копії висновків до проекту землеустрою, 4 копії листів відповідачів.
Наведене підтверджується Актом відділу документального забезпечення та контролю (канцелярія) Господарського суду Донецької області.
Відповідно до ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, правові підстави позову.
Позовна заява взагалі не містить правового обґрунтування, а має лише перелік загальних норм Закону України "Про державний земельний кадастр".
При цьому, серед переліку норм є посилання на ст. 162 зазначеного Закону України "Про державний земельний кадастр", в той час як зазначений Закон складається з 41 статті та розділу "Прикінцеві та перехідні положення".
Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру розмір судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з позовної заяви Товариством з обмеженою відповідальністю Маріупольський творчо-комерційний центр заявлено дві немайнові вимоги:
- зобов`язати Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно юридичного департаменту Маріупольської міської ради м. Маріуполь та Маріупольську міську раду виключити з Реєстру речових прав на нерухоме майно право Маріупольської міської ради на земельну ділянку кадастровий номер 1412337200:01:009:0206, розташовану в Приморському районі м. Маріуполя по пр. Нахімова, 41;
- зобов`язати Відділ у м. Маріуполі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області внести відомості щодо права користування ТОВ Маріупольський творчо-комерційний центр земельною ділянкою кадастровий номер 1412337200:01:009:0680.
За приписами ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В підтвердження сплати судового збору позивачем до позовної заяви додано платіжне доручення №1006 від 16.09.2020 на суму 2 102,00 гривень, тобто оплачено судовий збір за подання однієї вимоги немайнового характеру.
Таким чином, за звернення до суду з даною позовною заявою, позивач повинен доплатити судовий збір за другу немайнову вимогу у розмірі 2 102,00 гривень.
За приписами п.п.1 п.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до порядку надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів, встановленого п.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Отже, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів може вважатися надані в оригіналі документи, що підтверджують надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) та опис вкладення із зазначенням переліку відправлених документів , що свідчить про надіслання позовних матеріалів на юридичну адресу відповідача.
Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п.п.2, 4 ч.3 ст.129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст.ст.7, 13 Господарського процесуального кодексу України.
На стадії прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, господарський суд має бути впевнений у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.
При дослідженні позовної заяви господарським судом виявлено, в підтвердження скерування позовної заяви та доданих до неї документів позивачем надано фіскальні чеки без описів вкладень у поштові конверти, що підтверджують лише здійснення поштовим відділенням операції з пересилання кореспонденції, що не є належними доказами підтверджуючими скерування саме копії позовної заяви та доданих до неї документів на юридичні адреси відповідачів у справі.
Враховуючи викладене, у порушення вищезазначених вимог, позивач не надав суду належних доказів надіслання копії позовної заяви з додатками на адреси відповідачів.
Відтак, за висновками суду, вимоги ст.ст.164,172 Господарського процесуального кодексу України щодо направлення на адресу відповідачів копії позовної заяви з додатками, не виконані позивачем належним чином.
Крім того, згідно частини другої статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частинами 2, 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Відповідно до п. 5.27 Вимог до оформлення документів ДСТУ 4163-2003, затверджених Наказом Держспоживстандарту України 07.04.2003 №55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Судом встановлено, що до позовної заяви додано неналежним чином засвідчені, які не можуть вважатись належними доказами в розумінні ст. 91 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно ч. 3 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
При дослідженні позовної заяви судом встановлено, що позовна заява не містить звернення позивача до відповідачів про внесення змін у відомості щодо користування земельною ділянкою з кадастровим номером 1412337200:01:009:0680, на які позивач посилається в обґрунтування позову.
Відповідно до ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до приписів частин 3 та 4 статті 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Маріупольський творчо-комерційний центр залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю Маріупольський творчо-комерційний центр усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки протягом п`яти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання суду:
- переліку доказів, що подаються до позовної заяви;
- правового обґрунтування позову;
- доказів сплати судового збору у розмірі 2102,00 гривень;
- належних доказів направлення на юридичні адреси відповідачів копії позовної заяви та доданих до неї документів;
- відомостей щодо ідентифікаційного коду відповідача 1 - Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно юридичного департаменту Маріупольської міської ради м. Маріуполь;
- належним чином засвідчених копій доданих до позовної заяви документів.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю Маріупольський творчо-комерційний центр , що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику відповідно до п.п. 4, 5 ст. 174 ГПК України.
Ухвала набрала чинності з моменту її підписання 25.09.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Фурсова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2020 |
Оприлюднено | 29.09.2020 |
Номер документу | 91807438 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Фурсова Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні