Рішення
від 18.08.2020 по справі 439/951/20
БРОДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа №439/951/20

Провадження № 2-о/439/72/20

18 серпня 2020 року м. Броди

Бродівський районний суд Львівської області

у складі:

головуючого-судді Петейчука Б.М.

присяжних Нестеренко О.В.,

Бойко О.М.

з участю секретаря

судового засідання Ковальчук Н.І.

заявник ОСОБА_1 ,

заінтересована особа орган опіки та піклування Пониквянської сільської ради Бродівського району Львівської області

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Пониквянської сільської ради Бродівського району Львівської області про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки і призначення опікуна, ухвалив таке рішення.

ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою, в якій просить визнати її сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним, встановити над ним опіку та призначити його опікуном ОСОБА_1 .

Стислий виклад позиції заявника.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є інвалідом з дитинства першої підгрупи А , непрацездатний, потребує сторонньої допомоги. Хворіє з народження. У нього встановлено діагноз - глибока розумова відсталість з вираженим емоційно-вольовими, поведінковими розладами, мовним недорозвитком, частими судомними нападами, відсутніми навичками самообслуговування. Соціально дезадаптаційний, має ряд важких супутніх захворювань. ОСОБА_2 лякливий, боїться нових умов, нового оточення. Зміст питань не усвідомлює, відповідей на них не дає. Він перебуває на обліку у невропатолога та психіатра, прикутий до ліжка, не може ходити, а також сам себе обслуговувати. За висновком МСЕК він потребує постійного стороннього догляду, нагляду та допомоги, у зв`язку з чим його було визнано інвалідом І групи з дитинства, підгрупа А .

ОСОБА_2 , страждає хронічним, стійким, психічним розладом у формі важкої розумової відсталості в ступені ідіотії та за своїм психічним станом не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, потребує опіки, не може брати участі в судових засіданнях.

Визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним необхідно заявниці для призначення її опікуном.

Заяви та клопотання учасників справи, процесуальні дії у справі.

30.07.2020 року - ухвала про відкриття провадження.

Від представника заявниці - ОСОБА_3 , надійшла заява у якій вона просить суд проводити судове засідання без її участі та участі заявниці, заявлені вимоги підтримує і просить суд їх задовольнити.

Від представника заінтересованої особи, сільського голови П. Дзьоби, надійшла заява, у якій просить суд судове засідання проводити без його участі, проти заявлених вимог не заперечує.

Відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, встановлений Законом.

Суд розглянув справу без фіксування судового засідання звукозаписувальними технічними засобами, що відповідає положенням ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Встановлені судом фактичні обставини та зміст спірних правовідносин, з посиланнями на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.

Доказами по справі встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є матір`ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 і обоє проживають та зареєстровані за адресою: с. Боратин, Бродівського району, Львівської області (а.с.9- 11).

22.06.2018 року рішенням Бродівського районного суду Львівської області по справі № 439/218/18, яке набрало законної сили 23.07.2018 року, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано недієздатним та призначено ОСОБА_1 його опікуном. Строк дії рішення визначено тривалістю два роки, починаючи із набрання рішенням суду законної сили (втратило законну силу 23.07.2020 року).

Згідно із висновком судово-психіатричного експерта № 230 від 04.05.2018 року ОСОБА_2 страждає хронічним, стійким психічним розладом у формі важкої розумової відсталості в ступені ідіотії та за своїм психічним станом не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Потребує опіки. Не може брати участь в судових засіданнях (а.с. 18-21).

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживають разом за адресою АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб № 397 від 29.07.2020 року, виданою Пониквянською сільською радою Бродівського району Львівської області (а.с. 26).

Відповідно до довідки № 284 від 29.07.2020 року, яка видана КНП Бродівська ЦРЛ , ОСОБА_2 перебуває на обліку у психіатра, психічний стан хворого з 2018 року по сьогоднішній день не змінився (а.с. 23).

Відповідно до вимог ч. З ст. 296 ЦПК України, заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членами її сім`ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 ЦПК України, суд може визнати фізичну особу недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу нездатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Відповідно до вимог статей 41, 61 ЦК України, над недієздатною особою встановлюється опіка. Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 300 ЦПК України, суд, ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй опікуна.

Згідно з ч. 2, 3 ст. 63 ЦК України, опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.

Дослідивши всебічно та повно обставини на яких ґрунтуються заявлені вимоги, суд приходить до висновку, що подана заява є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню у повному обсязі, оскільки зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_2 недієздатним та необхідність встановлення над ним опіки та призначення опікуна.

Таким чином, оскільки ОСОБА_4 внаслідок стійкого психічного розладу не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, стан психічного здоров`я ОСОБА_2 на момент розгляду справи не змінився, враховуючи вище вказаний висновок експерта, його необхідно визнати недієздатним.

При призначенні опікуна ОСОБА_2 , суд враховує попередній висновок органу опіки та піклування Пониквянської сільської ради Бродівського району Львівської області та вважає за доцільне призначити опікуном ОСОБА_2 його матір - ОСОБА_1 , що підтверджується рішенням виконавчого комітету Пониквянської сільської ради Львівської області № 05 від 19.01.2018 року.

На підставі статей 39, 40, 60 ЦК України, керуючись статтями 10, 12, 81, 89, 293, 294, 299, 300 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 - недієздатним.

Встановити над недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , опіку та призначити опікуном ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Визначити строк дії рішення суду про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним - два роки, починаючи з дня набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п. 15.5 ч. 1 Розділу ХІІІ ЦПК України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до або через відповідні суди.

Заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Заінтересована особа орган опіки та піклування Пониквянської сільської ради Бродівського району Львівської області, ЄДРПОУ 36056105, знаходиться за адресою: Львівська область, Бродівський район, с. Пониква.

Повне судове рішення складено 18.08.2020.

Головуючий

суддя Б.М. Петейчук

Присяжні: О.В. Нестеренко

О.М. Бойко

СудБродівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення18.08.2020
Оприлюднено29.09.2020
Номер документу91825342
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —439/951/20

Рішення від 01.08.2024

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Петейчук Б. М.

Рішення від 14.08.2022

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Петейчук Б. М.

Ухвала від 03.08.2022

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Петейчук Б. М.

Ухвала від 21.06.2022

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Петейчук Б. М.

Рішення від 18.08.2020

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Петейчук Б. М.

Ухвала від 30.07.2020

Цивільне

Бродівський районний суд Львівської області

Петейчук Б. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні