Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" вересня 2020 р. Справа153/1235/20
Провадження2/153/248/20-ц
Ямпільський районний суд Вінницької області
у складі головуючого судді Дзерина М.М.
за участю секретаря судового засідання Гулковської Т.Т.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у приміщенні Ямпільського районного суду Вінницької області у місті Ямпіль Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Русавської сільської ради Ямпільського району Вінницької області про визнання права власності на спадщину в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду із позовом про визнання права власності на спадщину в порядку спадкування за законом. Вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Радянське Ямпільського району Вінницької області померла її мати ОСОБА_2 . Після смерті матері відкрилась спадщина у вигляді права на земельну частку (пай), розміром 2,67 в умовних кадастрових гектарах на території Русавської сільської ради Ямпільського району Вінницької області, без визначення цієї частки в натурі (на місцевості). Після смерті матері спадщину вона прийняла в установлений законом строк. Однак оформити у нотаріальному порядку право влансоті на спадкове майно, вона немає можливості, оскільки сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ВН №0226937 на ім`я ОСОБА_2 втрачений, а тому вона змушена звернутися до суду з даним позовом. Просить суд визнати за нею у порядку спадкування за законом, право на земельну частку (пай) розміром 2,67 в умовних кадастрових гектарах на території Русавської сільської ради Ямпільського району Вінницької області, без визначення цієї частки в натурі (на місцевості), яка згідно сертифіката серії ВН №0226937, виданого на підставі розпорядження Ямпільської РДА Вінницької області №324 від 06.12.1996 року належала ОСОБА_2 .
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, надала суду заяву про розгляд даної справи у її відсутність. Позовні вимоги підтримала та просила суд їх задоволити в повному обсязі.
Представник відповідача Русавської сільської ради Ямпільського району Вінницької областіу судове засідання не з`явився, подав до суду письмову заяву з клопотанням справу розглянути у відсутність представника сільської ради. Позовні вимоги визнають, не заперечують проти їх задоволення.
Згідно ч.3 ст.211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, за відсутності всіх осіб, які беруть участь у справі, суд проводить розгляд цивільної справи без фіксування технічними засобами, за наявними у справі матеріалами.
Згідно з ч.ч.3-4 ст.200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Судом встановлені такі обставини і визначенні відповідно до них правовідносини.
Із досліджених судом письмових доказів, що є у справі встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Радянське Ямпільського району Вінницької області померла ОСОБА_2 (копія свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.6).
З копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 народилась ОСОБА_2 .
З копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , копії свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_4 та з копії рішення Ямпільського районного суду Вінницької області від 16 листопада 2007 року встановлено, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 є матір`ю ОСОБА_1 . Рішенням суду було встановлено факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З оголошення в газеті Ямпільські ВІСТІ від 29 травня 2020 року №22 встановлено, що сертифікат серії ВН №0226937, виданий на підставі розпорядження Ямпільської РДА Вінницької області №324 від 06.12.1996 року на ім`я ОСОБА_2 втрачений.
Надаючи правову оцінку викладеним обставинам, суд зазначає наступне.
Згідно із ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
За таких обставин, суд приймає визнання відповідачем позову, оскільки воно не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідачів).
Відповідно до Постанови Пленуму ВСУ від 30.05.2008 №7 Про судову практику у справах про спадкування , у разі відкриття спадщини до 01 січня 2004 року застосовується чинне на той час законодавство, зокрема відповідні правила Цивільного кодексу Української РСР, у тому числі щодо прийняття спадщини, кола спадкоємців за законом.
Згідно вимог ст. 524 ЦК УРСР, спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом.
Відповідно до ч.1 ст.529 ЦК УРСР при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого. До числа спадкоємців першої черги належить також дитина померлого, яка народилася після його смерті.
Оцінюючи усі докази, що є у справі в їх сукупності, суд вважає встановленим, що ОСОБА_1 прийняла у встановлений законом строк спадщину після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Радянське Ямпільського району, Вінницької області.
ОСОБА_1 відповідно до ч.1 ст.529 ЦК УРСР є спадкоємцем першої черги за законом. Інші спадкоємці за законом, які мають право на спадщину після смертіОСОБА_2 відсутні. Однак оформити свої спадкові права на земельну частку (пай) в нотаріальному порядку позивач не може, оскільки оригінал сертифіката, що посвідчував право ОСОБА_2 на земельну частку (пай) втрачений.
Приписами ст. 524 ЦК УРСР та ст. 3 Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва" від 10 листопада 1994 року № 666/94 право на земельну частку успадковується спадкоємцями, оскільки спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Враховуючи, вищевикладені докази, а також обставину, що Русавська сільська рада Ямпільського району Вінницької області позов визнала повністю і його задоволення, не суперечить вимогам закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, суд прийшов до висновку, що за позивачем слід визнати в порядку спадкування за законом право на земельну частку (пай), після смерті ОСОБА_2 .
Суд вважає, що таке набуття права власності на спадкове майно є винятковим способом захисту, направлено на захист охоронюваних законом прав та інтересів спадкоємця, у якого на даний час існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.
На стягнення судових витрат позивач не наполягає. Користуючись принципом диспозитивності визначеним ч.1 ст.13 ЦПК України, суд не виходить за межі заявлених позовних вимог, а тому підстав для стягнення судових витрат із відповідачів на користь позивача не вбачається.
Зазначені правовідносини врегульовані ст.ст.524, 525, 526, 529 ЦК УРСР (в ред.1963 р).
Керуючись ст.ст.12, 13, 76, 77, 78, 81, 82, 89, 95, 206, 247, 263, 264, 265, 352, 354 ЦПК України і на підставі ст.ст.524, 525, 526, 529 ЦК УРСР (в ред.1963 р), суд
У Х В А Л И В :
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 у порядку спадкування за законом, право на земельну частку (пай) розміром 2,67 в умовних кадастрових гектарах, яка розташована на території Русавської сільської ради Ямпільського району Вінницької області, без визначення цієї частки в натурі (на місцевості), яка згідно сертифіката серії ВН №0226937, виданого на підставі розпорядження Ямпільської РДА Вінницької області №324 від 06.12.1996 року до дня смерті належала ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Радянське, Ямпільського району Вінницької області.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Вінницького апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до пунктів 15, 15.5 Розділу ХІІІ Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України (у редакції Закону України №2147-VIII від 03 жовтня 2017 року) до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного суду через Ямпільський районний суд Вінницької області.
Позивач:ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителька села Нечуївка Ямпільського району, Вінницької області,реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5 .
Відповідач: Русавська сільська рада Ямпільського району Вінницької області, місцезнаходження Площа Перемоги, 4 с.Русава, Ямпільського району, Вінницької області, Код ЄДРПОУ: 04325555.
Суддя: М.М. Дзерин
Суд | Ямпільський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2020 |
Оприлюднено | 29.09.2020 |
Номер документу | 91832897 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ямпільський районний суд Вінницької області
Дзерин М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні