Рішення
від 22.09.2020 по справі 585/1594/20
РОМЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 585/1594/20

Номер провадження 2-о/585/132/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2020 року м.Ромни

Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючої судді - Машини І.М.,

секретаря судового засідання - Шемчук І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ромни цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , представник заявника ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Бобрицька сільська рада Роменського району Сумської області, приватний нотаріус Роменського районного нотаріального округу Сумської області Колісник Світлана Миколаївна, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-

встановив:

ОСОБА_1 06.07.2020 звернувся до суду з заявою, в якій просить встановити факт належності ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтва про право приватної власності на житловий будинок, виданого виконавчим комітетом Роменської районної ради Сумської області 22 грудня 1987 року, право власності зареєстровано Роменським міжміським бюро технічної інвентаризації 22 грудня 1987 року в реєстровій книзі № 2 за реєстровим № 305, що посвідчує право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 .

Позов мотивує тим, що він є спадкоємцем майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_3 , до складу спадкового майна після смерті якого входить, зокрема, житловий будинок з господарським будівлями і спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Однак, у заявника виникають труднощі при оформленні спадкових прав на зазначений житловий будинок, оскільки не підтверджується факт належності спадкодавцю свідоцтва про право приватної власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , так як у вказаному документі невірно зазначено прізвище спадкодавця як ОСОБА_3 замість вірного ОСОБА_3 . У свою чергу у свідоцтві про смерть, у технічному паспорті на житловий будинок, у Витягу зі Спадкового реєстру про відкриття спадкової справи після смерті спадкодавця, його прізвище вірно зазначено як ОСОБА_3 . Крім того, земельна ділянка, на якій розташований будинок, належить батькові заявника - ОСОБА_3 , що підтверджується довідкою Бобрицької сільської ради Роменського району Сумської області № 02-39/145 від 18.06.2020 року. За цих обставин приватний нотаріус Колісник С.М. надала письмову консультацію щодо оформлення спадщини, в якій роз`яснила про необхідність звернення до суду для встановлення складу спадкового майна. Встановлення зазначеного факту має для заявника юридичне значення, так як надасть йому право на реалізацію його спадкових прав.

Заявник та його представник в судове засідання не з`явилися, в заяві до суду представник клопоче про розгляд справи у їх відсутності, заявлені вимоги просить задовольнити.

Представник заінтересованої особи - Бобрицької сільської ради до суду не з`явився, надав листа з клопотанням розглядати справу у відсутності представника, проти заяви не заперечують.

Приватний нотаріус Колісник С.М. в судове засідання не з`явилася, в листі просила про проведення розгляд справи без її участі, покладається на розсуд суду.

Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, дійшов до наступних висновків.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 12.10.2015 виконавчим комітетом Бобрицької сільської ради Роменського району Сумської області (а.с. 9).

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, до складу якої, в тому числі входить житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Спадкоємцем майна померлого ОСОБА_3 є його син - заявник по справі ОСОБА_1 , який прийняв спадщину та частково її оформив, отримавши у приватного нотаріуса Роменського районного нотаріального округу Сумської області Колісник С.М. свідоцтво про право на спадщину за законом на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с. 13, 28).

Однак, оформити спадкові права на житловий будинок, належних батькові, заявник не може, що вбачається з наступного.

Відповідно до свідоцтва про право приватної власності на житловий будинок, виданого Роменською районною Радою народних депутатів 22 грудня 1987 року, зареєстрованого 22.12.1987 Роменським міжміським об`єднаним бюро технічної інвентаризації в реєстрову книгу № 2 за реєстром № 305, вищевказаний житловий будинок по АДРЕСА_1 дійсно належить ОСОБА_3 (а.с. 15).

Згідно з довідки-характеристики КП Роменське міжміське бюро технічної інвентаризації від 26.05.2020 № 341, згідно матеріалів інвентаризаційної справи право власності станом на 01.01.2013 на вищевказане майно зареєстроване в реєстровій книзі № 2, номером запису 30 за ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності на житловий будинок, виданого виконавчим комітетом Роменської Районної ради 22.12.1987 (а.с. 16).

В той же час прізвище спадкодавця згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_3 , а отже не збігається з прізвищем власника нерухомого майна (а.с. 12. 13).

На підставі того, що прізвище власника майна на співпадає з прізвищем спадкодавця ОСОБА_3 і ОСОБА_3 , приватний нотаріус Колісник С.М. надала 17.06.2020 спадкоємцю ОСОБА_1 письмову консультацію, в якій запропонувала останньому звернутися до суду для встановлення складу спадкового майна після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 . ОСОБА_3 (а.с. 14).

Пунктом 5 частини 2 статті 293 ЦПК України визначено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів що мають юридичне значення.

Згідно п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або паспорті.

Факт належності ОСОБА_3 свідоцтва про право приватної власності на житловий будинок, виданого Роменською районною Радою народних депутатів, 22 грудня 1987 року підтверджується, зокрема, довідкою виконкому Бобрицької сільської ради Роменського району Сумської області від 18.06.2020, в якій вказано, що житловий будинок по АДРЕСА_1 належить померлому ОСОБА_3 ; фактом проживання спадкодавця ОСОБА_3 на момент смерті у зазначеному будинку, однаковим написанням імені і по батькові власника майна у правовстановлюючому документі і спадкодавця у свідоцтві про смерть; схожістю у написанні двох прізвищ ОСОБА_3 і ОСОБА_3 . А отже, зазначене дозволяє суду зробити висновок про наявність помилки при оформлення документа про право власності на нерухоме майно.

За таких обставин, враховуючи викладене, суд дійшов висновку про задоволення заяви.

На підставі викладеного ст. ст. 12 , 13 , 81 , 259 , 263-265 , 268 , 293 , 315-319 ЦПК України , суд,-

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 ), представник заявника ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Бобрицька сільська рада Роменського району Сумської області (місцезнаходження: Сумська область, Роменський район, с. Бобрик, вул. Київська, 56, код ЄДРПОУ 04388828), приватний нотаріус Роменського районного нотаріального округу Сумської області Колісник Світлана Миколаївна (місцезнаходження: Сумська область, м. Ромни, вул. Пушкіна, 25) про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтва про право приватної власності на житловий будинок, виданого виконавчим комітетом Роменської районної ради Сумської області 22 грудня 1987 року, право власності зареєстровано Роменським міжміським бюро технічної інвентаризації 22 грудня 1987 року в реєстровій книзі № 2 за реєстровим № 305, що посвідчує право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Сумського апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або в разі розгляду справи ( вирішення питання ) без повідомлення ( виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Повний текст рішення складений 28.09.2020.

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ І. М. Машина

СудРоменський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення22.09.2020
Оприлюднено29.09.2020
Номер документу91834664
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —585/1594/20

Рішення від 22.09.2020

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Машина І. М.

Ухвала від 07.07.2020

Цивільне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Машина І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні