ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
28.09.2020 м.Дніпро Справа № 912/1091/20
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Чус О.В. (доповідач)
судді Кузнецова І.Л., Широбокова Л.П.
перевіривши матеріали апеляційної скарги Фермерського господарства "Вершино-Власівське"
на рішення Господарського суду Кіровоградської області від 07.08.2020 року
у справі № 912/1091/20 (суддя - Вавренюк Л.С.)
за позовом Фермерського господарства "Вершино-Власівське"
до відповідача Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області
про визнання укладеною додаткової угоди
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство "Вершино-Власівське" (далі - ФГ "Вершино-Власівське", позивач) звернулось до господарського суду з позовною заявою з вимогами до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області (далі - ГУ Держгеокадастру, відповідач) про наступне:
- визнати укладеною додаткову угоду до договору оренди землі, відповідно до якої Договір оренди земельної ділянки кадастровий №3524955000:02:000:9008, площею 11,2540 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Петрівської селищної ради Петрівського району Кіровоградської області, зареєстрований у Петрівському відділенні Кіровоградської регіональної філії ДП "Центр ДЗК при Держкомземі України" 14.01.2010 року за №041038200001, вважається поновленим на наступних умовах:
ДОДАТКОВА УГОДА
до договору оренди землі укладеного між Петрівською РДА Кіровоградської області
та фермерським господарством "Вершино-Власівське", зареєстрованого 14.01.2010 р.
у Петрівському відділенні КРФДП "Центр ДЗК при Держкомземі України",
за № 041038200001, кадастровий номер земельної ділянки 3524955000:02:000:9008
місто Кропивницький " " 2019 р.
Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, від імені якого діє
Поновити строком на 7 (сім) років договір оренди землі укладений між Петрівською РДА Кіровоградської області та фермерським господарством "Вершино-Власівське", що був
зареєстрований 14.01.2010 р. у Петрівському відділенні КРФ ДП "Центр ДЗК при Держкомземі України", за №041038200001.
За користування земельною ділянкою кадастровий номер 3524955000:02:000:9008, площею 11,2540 га встановити річну орендну плату у розмірі 12 (дванадцять) % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Замінити у всіх частинах і пунктах договору означення органу державної влади, який виступає ОРЕНДОДАВЦЕМ з Петрівської районної державної адміністрації на Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області у зв`язку з переходом повноважень щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування, згідно із ст. 122 Земельного кодексу України.
Всі інші умови вищезгаданого договору не обумовлені даною угодою, залишаються незмінними.
Ця додаткова угода є невід`ємною частиною договору оренди землі укладеного між Петрівською РДА Кіровоградської області та фермерським господарством "Вершино-Власівське", зареєстрованого 14.01.2010 р. у Петрівському відділенні КРФ ДП "Центр ДЗК при Держкомземі України", за №041038200001, та набирає чинності після підписання сторонами і державної реєстрації речового права.
Додаткова угода укладена у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у "Орендодавця", другий - у "Орендаря".
Реквізити сторін:
"Орендодавець": "Орендар":
Головне управління Фермерське господарство
Держгеокадастру у "Вершино-Власівське",
Кіровоградській області ідентифікаційний код 22223278,
25030, м. Кіровоград, Кіровоградська область, смт. Петрове,
вул. Академіка Корольова, 26 вул. Першого Травня, 20
ідентифікаційний код 39767636
Голова
/Сидоренко Г.М./".
Рішенням Господарського суду Кіровоградської області від 07.08.2020 року у справі № 912/1091/20 в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
Не погодившись із вказаним рішенням, позивач - Фермерське господарство "Вершино-Власівське" звернувся до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, з посиланням на порушення господарським судом норм матеріального та процесуального права, нез`ясування обставин справи, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, просив скасувати рішення суду першої інстанції повністю та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Відповідно до статті 262 Господарського процесуального кодексу України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу. До відкриття апеляційного провадження учасники справи мають право подати заперечення проти відкриття апеляційного провадження. Питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченому статтею 260 цього Кодексу. В ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу.
Одночасно, в апеляційній скарзі скаржник просить суд поновити пропущений процесуальний строк на апеляційне оскарження.
Клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження скаржник мотивує тим, що станом на 02.09.2020 повний текст рішення суду першої інстанції на поштову адресу ФГ "Вершино-Власівське": 28300, Кіровоградська область, Петрівський район, смт. Петрове, вул. 1 Травня, 20, не надходило. З повним текстом позивач ознайомився 01.09.2020 в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (частина 2). Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині 2 статті 261 цього Кодексу (частина 3).
Згідно з частиною 1 статті 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Частиною 1 статті 119 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість його поновлення.
З урахуванням доводів відповідача, апеляційний господарський суд вважає можливим визнати причину пропуску строку подання апеляційної скарги поважною, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження задовольнити та поновити строк на апеляційне оскарження.
Враховуючи, що апеляційна скарга відповідає вимогам статті 258 Господарського процесуального кодексу України, підстави для її залишення без руху, повернення або відмови у відкритті апеляційного провадження відсутні, апеляційний господарський суд вважає за можливе відкрити апеляційне провадження у даній справі.
Керуючись статтями 119, 234, 235, 256, 262 Господарського процесуального кодексу України, -
У Х В А Л И В:
Поновити пропущений строк на апеляційне оскарження.
Відкрити апеляційне провадження у справі № 912/1091/20.
Розгляд апеляційної скарги призначити в судовому засіданні на 05.11.2020 року о 12:00.
Повідомити учасників провадження у справі, що засідання відбудеться в приміщенні Центрального апеляційного господарського суду за адресою: м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 65, зал засідань № 511.
Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення судового засідання шляхом направлення їм копії цієї ухвали.
На період дії карантину, рекомендувати учасникам справи утриматись від безпосередньої присутності в залі суду, прийняти участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у тому числі, відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020р. №196, надати клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
У випадку безпосередньої участі учасників справи в судовому засіданні обов`язковою є наявність засобів особистого захисту (масок, рукавичок, тощо).
Звернути увагу учасників справи на необхідність надання cуду в письмовому порядку інформації про засоби зв`язку (електронна адреса, номер телефону, інші можливі засоби) для їх повідомлення щодо розгляду справи.
На період карантину, тимчасово обмежити доступ до приміщення суду осіб, які не є представниками учасників справи (вільних слухачів).
Визнати явку представників в судове засідання не обов`язковою.
Учасникам судового процесу виконати наступні дії:
Відповідачу - протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження надати відзив на апеляційну скаргу.
Апелянт має право подати до суду відповідь на відзив, а Позивач - заперечення на відповідь протягом п`яти днів з дати отримання цих документів.
Учасники справи протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження мають право подати клопотання та заяви (за наявності), додаткові докази (за наявності) та обґрунтування щодо неможливості надати їх до суду першої інстанції; заперечення на заяви та клопотання подаються протягом п`яти днів з дати отримання відповідного клопотання чи заяви.
До усіх документів, що подаються до суду, додаються докази направлення їх копій та доданих до них документів іншим учасникам справи.
Також, учасники справи при наданні відповіді на відзив, заперечень, пояснень тощо на відповідні документи, отримані від інших учасників справи, повинні надати до суду докази в підтвердження дати отримання таких документів. для перевірки судом встановлених вище строків.
У разі ненадання відзиву, заперечень, пояснень, відповіді на пояснення, клопотань, заяв, додаткових доказів у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Головуючий суддя О.В. Чус
Суддя І.Л. Кузнецова
Суддя Л.П. Широбокова
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2020 |
Оприлюднено | 29.09.2020 |
Номер документу | 91839892 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Чус Оксана Володимирівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Чус Оксана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні