Рішення
від 29.09.2020 по справі 910/10906/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

29.09.2020Справа № 910/10906/20 Господарський суд міста Києва у складі судді Грєхової О.А., розглянувши у спрощеному позовному провадженні матеріали господарської справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Завод Ізумруд

до Товариства з обмеженою відповідальністю Флагман Мотор Україна

про стягнення 88 716,72 грн.

Без повідомлення (виклику) сторін.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариства з обмеженою відповідальністю Завод Ізумруд звернулось до Господарського суду міста Києва із позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю Флагман Мотор Україна про стягнення 88 716,72 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов`язань за Договором оренди нежитлового приміщення № 1.7.02/144 від 28.12.2018, в частині здійснення розрахунків.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.07.2020 позовну заяву прийнято судом до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/10906/20. Приймаючи до уваги малозначність справи в розумінні частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи ціну позову, характер спірних правовідносин та предмет доказування, господарським судом вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, у зв`язку з чим надано відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву, а позивачу - для подання відповіді на відзив.

З метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 29.07.2020 була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та отримана відповідачем 06.08.2020, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення № 0105474280124.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

28 грудня 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Завод Ізумруд (далі - орендодавець, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю Флагман Мотор Україна (далі - орендар, відповідач) укладено Договір оренди нежитлового приміщення № 1.7.02/144 (далі - Договір), за умовами якого орендодавець зобов`язується передати орендареві в строкове платне користування без права викупу нежитлове приміщення, вказане в п. 1.2 цього Договору, а орендар зобов`язується прийняти це приміщення, своєчасно сплачувати орендну плату та після припинення цього Договору повернути орендоване приміщення орендодавцеві в належному стані.

Пунктом 1.2 Договору визначено, що приміщення, що орендуються розташовані в будівлі за адресою: 03134, м. Київ, вул. Сім`ї Сосніних, 11, а саме:

№Тип приміщенняЗагальна площа, кв.м.Відновлювальна вартість з ПДВ (тис. грн.)Літера будівліПоверхПриміщення 1виробниче 253,70 2841,4В 1б/н 2виробниче 27,70 310,2В 1б/н 3тех. майданчик 176,00 197,1ХХХ Разом: 457,40 3348,7ХХХ

Відповідно до п. 1.3 Договору на викопіюванні з плану будівлі (Додаток № 1) орендоване приміщення позначене червоним контуром.

Згідно з п. 2.1 Договору орендоване приміщення надається для розташування станції технічного обслуговування - площею 253,70 кв.м., приміщення площею 27,70 кв.м. - для розташування роздягальні. Технічний майданчик - площею 176,00 кв.м. Орендар реалізує своє право користування орендованим приміщенням таким чином, щоб його дії не суперечили чинному законодавству України та не створювали перешкод і не обмежували прав інших орендарів у будівлі, а також орендодавця.

У відповідності до п. 3.1, п. 3.3 та п. 3.7 Договору приміщення, що орендується, повинне бути передане орендодавцем та прийняте орендарем протягом трьох робочих днів з моменту укладення цього Договору.

Передача приміщення, що орендується, здійснюється за актом приймання-передачі приміщення в оренду, підписаним уповноваженими представниками сторін, який свідчить про фактичну передачу приміщення в оренду. У вищезазначеному акті сторони зобов`язуються зазначити технічний стан приміщення, а також засобів та комунікацій, що знаходяться в ньому.

З моменту підписання зазначеного Акту починається обчислення строку оренди за цим Договором.

Згідно з п. 4.1 Договору розмір орендної плати за користування приміщеннями за один місяць складає:

- за користування приміщенням загальною площею 253,70 кв.м. складає - 16 257,10 грн., у т.ч. ПДВ (20%) - 2 709,51 грн.;

- за користування приміщенням площею 27,70 кв.м. складає 1 168,05 грн., у т.ч. ПДВ (20%) - 194,68 грн.;

- за користування технічним майданчиком загально площею 176,00 кв.м. складає 4 529,18 грн., у т.ч. ПДВ (20%) - 754,86 грн.

Разом: розмір орендної плати за користування приміщеннями загальною площею 281,40 кв.м. та технічним майданчиком загальною площею 176,00 кв.м. за один місяць складає 21 954,33 грн., у т.ч. ПДВ (20%) 3 659,05 грн.

Відповідно до п. 4.3 Договору орендна плата справляється щомісячно. Розмір плати за приміщення згідно з п. 4.1 Договору підлягає щорічній індексації з 01 січня кожного наступного року шляхом множення цього розміру плати за приміщення на середньорічний індекс інфляції (середньорічний індекс споживчих цін) за попередній рік.

Середньорічний індекс інфляції (середньорічний індекс споживчих цін) не застосовується, якщо становить менше 101%.

Середньорічний індекс інфляції (середньорічний індекс споживчих цін) визначається згідно з даними Державного комітету статистики України.

Пунктом 4.4 Договору визначено, що оплата за цим Договором здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахування орендарем коштів у національній валюті України на поточний рахунок орендодавця. Датою оплати є дата зарахування коштів на поточний рахунок орендодавця. Банківські витрати, пов`язані з перерахуванням коштів за цим Договором, покладаються на орендаря.

Орендна плата починає нараховуватися з моменту підписання Акту приймання-передачі приміщення (п. 4.5 Договору).

За умовами п. 4.6 Договору орендна сплачується в наступному порядку:

- з дати підписання цього Договору орендар зобов`язаний не пізніше десяти банківських днів сплатити авансовий платіж у розмірі 100% орендної плати за місяць оренди. Авансовий платіж зараховується в рахунок орендної плати останнього місяця оренди. Невикористаний авансовий платіж підлягає поверненню орендареві без врахування індексу інфляції та будь-яких відсотків протягом десяти банківських днів з дня припинення дії цього Договору.;

- орендна плата за поточний місяць вноситься орендарем, незалежно від результатів його господарської діяльності, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок орендодавця, вказаний у цьому Договорі щомісячно не пізніше десятого числа поточного місяця.

Відповідно до п. 4.7 Договору сторони дійшли згоди, що плата за приміщення не включає в себе вартість комунальних послуг, в т.ч. послуг телефонного та іншого зв`язку, електроенергії, водопостачання, технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем, та інших послуг (робіт) по утриманню (експлуатації) частини приміщення.

Сторони, в підтвердження наданих послуг, не пізніше останнього числа поточного місяця підписують акт наданих послуг (п. 4.12 Договору).

Пунктом 6.1.10 Договору визначено, що орендар зобов`язаний своєчасно та у повному розмірі сплачувати орендну плату та інші платежі відповідно до умов цього Договору, незалежно від факту одержання орендарем рахунків від орендодавця, за виключенням суми комунальних послуг, яка сплачується на підставі рахунків орендодавця.

Згідно з п. 7.1 Договору сторони встановлюють наступний термін оренди приміщення: початок оренди - з моменту підписання Акту приймання-передачі приміщення в оренду; закінчення оренди - 31.12.2019 включно.

У відповідності до п. 8.1 Договору орендар зобов`язаний повернути орендодавцеві протягом трьох календарних днів з дати закінчення терміну оренди, зазначеного в п. 7.1 Договору, або в строки, визначені в розділі 11 цього Договору, за Актом приймання-передачі приміщення з оренди.

Згідно з п. 8.2 Договору протягом терміну за п. 8.1 цього Договору орендар зобов`язаний провести повний розрахунок по орендній платі, за фактично отримані комунальні та експлуатаційні послуги по ін., залишити приміщення, що орендується, та підготувати його до передачі орендодавцю.

Відповідно до п. 8.3 Договору приміщення вважається повернутим орендодавцеві, з моменту підписання сторонами Акту приймання-передачі приміщення з оренди. В акті зазначається технічний стан приміщення, а також засобів та комунікацій, в якому приміщення було повернено орендодавцю. В момент підписання акту оренда передає орендодавцю ключі від приміщення, що орендується. З моменту підписання цього Акту Договір оренди припиняється.

Цей Договір чинний з моменту його підписання сторонами та діє протягом терміну оренди, визначеного у п. 7.1 цього Договору, до передачі приміщення за Актом приймання-передачі з оренди.

Договір вважається припиненим з моменту підписання сторонами Акту приймання-передачі приміщення з оренди, але у будь-якому разі, не раніше повного виконання сторонами взятих на себе, згідно з Договором, зобов`язань, в тому числі проведення остаточних розрахунків (п. 11.1 Договору).

01.01.2019 сторонами складено та підписано Акт приймання-передачі приміщення в оренду за Договором, відповідно до якого орендодавець передав, а орендар прийняв в тимчасове платне користування приміщення розташовані за адресою: 03134, м. Київ, вул. Сім`ї Сосніних, 11: площею 253,70 кв.м., розташоване на першому поверсі будівлі літера В ; площею 27,70 кв.м., розташоване на першому поверсі будівлі літера В та технічний майданчик площею 176,00 кв.м.

31 січня 2019 року сторонами укладено Додаткову угоду № 1 до Договору, відповідно до якої сторони дійшли згоди внести зміни до пунктів 1.2, 2.1 та 4.1 Договору, виклавши їх в новій редакції.

Пунктом 1.2 Договору (в редакції Додаткової угоди № 1 від 31.01.2019) визначено, що технічний майданчик, що орендується розташований за адресою: 03134, м. Київ, вул. Сім`ї Сосніних, 11, а саме:

№Тип приміщенняЗагальна площа, кв.м.Відновлювальна вартість з ПДВ (тис. грн.)Літера будівліПоверхПриміщення 1тех. майданчик 176,00 197,1ХХХ Разом: 176,00 197,1ХХХ

Згідно з п. 2.1 Договору (в редакції Додаткової угоди № 1 від 31.01.2019) орендована площа надається для використання у якості технічного майданчика, площею 176,00 кв.м. Орендар реалізує своє право користування орендованою площею таким чином, щоб його дії не суперечили чинному законодавству України та не створювали перешкод і не обмежували прав інших орендарів у будівлі, а також орендодавця.

Згідно з п. 4.1 Договору (в редакції Додаткової угоди № 1 від 31.01.2019) розмір орендної плати за один місяць користування технічним майданчиком загальною площею 176,00 кв.м. складає - 4 973,04 грн., у т.ч. ПДВ (20) - 828,84 грн.

31.01.2019 сторонами складено та підписано Акт повернення приміщення з оренди за Договором, відповідно до якого орендар передав, а орендодавець прийняв з тимчасового платного користування приміщення розташовані за адресою: 03134, м. Київ, вул. Сім`ї Сосніних, 11: площею 253,70 кв.м., розташоване на першому поверсі будівлі літера В ; площею 27,70 кв.м., розташоване на першому поверсі будівлі літера В .

Позивач зазначає, що відповідач в порушення взятих на себе зобов`язань за договором, оплату орендних платежів у період з лютого по грудень 2019 року включно, своєчасно та у повному обсязі не здійснив, в зв`язку з чим виникла заборгованість в сумі 46 112,14 грн.

Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.

Вказаний договір є підставою для виникнення у його сторін господарських зобов`язань, а саме майново-господарських зобов`язань згідно ст. ст. 173, 174, 175 Господарського кодексу України, ст. ст. 11, 202, 509 Цивільного кодексу України, і згідно ст. 629 Цивільного кодексу України є обов`язковим для виконання сторонами.

При цьому, зобов`язання в силу вимог ст. 525,526 Цивільного кодексу України має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог даного Кодексу і інших актів законодавства. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічна за змістом норма міститься у ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України.

Як встановлено ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Згідно з ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язаний передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором (ч. ч. 1, 5 ст. 762 ЦК України).

Орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності (ч. 1 ст. 286 ГК України).

Згідно з п. 4.1 Договору (в редакції Додаткової угоди № 1 від 31.01.2019) розмір орендної плати за один місяць користування технічним майданчиком загальною площею 176,00 кв.м. складає - 4 973,04 грн., у т.ч. ПДВ (20) - 828,84 грн.

Згідно з п. 7.1 Договору сторони встановлюють наступний термін оренди приміщення: початок оренди - з моменту підписання Акту приймання-передачі приміщення в оренду; закінчення оренди - 31.12.2019 включно.

Згідно з ч. 5 ст. 762 ЦК України, ч. 3 ст. 285 ГК України та п. 6.1.10 Договору орендар зобов`язаний вносити орендну плату та інші передбачені Договором платежі у встановлених розмірах та у відповідні строки.

Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

За умовами п. 4.6 Договору орендна плата за поточний місяць вноситься орендарем, незалежно від результатів його господарської діяльності, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок орендодавця, вказаний у цьому Договорі щомісячно не пізніше десятого числа поточного місяця.

У відповідності до п. 8.1 Договору орендар зобов`язаний повернути орендодавцеві протягом трьох календарних днів з дати закінчення терміну оренди, зазначеного в п. 7.1 Договору, або в строки, визначені в розділі 11 цього Договору, за Актом приймання-передачі приміщення з оренди.

Згідно з п. 8.2 Договору протягом терміну за п. 8.1 цього Договору орендар зобов`язаний провести повний розрахунок по орендній платі, за фактично отримані комунальні та експлуатаційні послуги по ін., залишити приміщення, що орендується, та підготувати його до передачі орендодавцю.

Як зазначає позивач, відповідач в порушення взятих на себе зобов`язань за Договором, оплату орендних платежів у період з лютого по грудень 2019 року включно, своєчасно та у повному обсязі не здійснив, в зв`язку з чим виникла заборгованість розміром 46 112,14 грн.

Статтею 599 ЦК України передбачено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідачем в свою чергу, не надано суду доказів на підтвердження оплати орендних платежів у повному обсязі та у строки визначені Договором за лютий - грудень 2019 року включно, у тому числі протягом розгляду справи.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб`єкт господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.

Згідно зі ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов і вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

З урахуванням вищевикладеного, факт порушення відповідачем своїх договірних зобов`язань в частині своєчасної та повної оплати орендних платежів, підтверджений матеріалами справи і не спростований відповідачем, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині стягнення основного боргу в сумі 46 112,14 грн.

У зв`язку з неналежним виконання відповідачем своїх зобов`язань, позивачем також заявлено до стягнення з відповідача 3% річних в сумі 2 108,10 грн., інфляційні втрати в розмірі 2 951,72 грн., штраф в розмірі 23 056,07 грн. та пеню в розмірі 14 488,69 грн.

Згідно з частиною 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

За приписами частини 1 статті 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Частиною 1 ст. 216 Господарського кодексу України передбачено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбаченому у Господарському кодексу України, іншими законами та договором.

Згідно п. 1 ст. 218 Господарського кодексу України, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Штрафними санкціями у Господарському кодексі України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання (частина 1 статті 230 Господарському кодексі України).

У відповідності до норм частини 1 статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Суд зазначає, що за порушення у сфері господарювання учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених ГК України, іншими законами та договором (частина друга статті 193, частина перша статті 216 та частина перша статті 218 ГК України).

Одним із видів господарських санкцій згідно з частиною другою статті 217 ГК України є штрафні санкції, до яких віднесено штраф та пеню.

Згідно з ч. 2 ст. 549 Цивільного кодексу України штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.

В свою чергу, такий вид забезпечення виконання зобов`язання (та одночасно вид відповідальності за неналежне виконання/невиконання зобов`язання) як пеня та механізм її нарахування встановлено частиною третьою статті 549 ЦК України, частиною шостою статті 231 ГК України та частиною шостою статті 232 ГК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 549 Цивільного кодексу України пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно з п. 9.2.1 Договору у випадку прострочення внесення орендної плати або інших платежів передбачених Договором, сплачує орендодавцю у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період прострочення, від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, а також при простроченні оплати понад 30 календарних днів додатково сплачує одноразовий штраф у розмірі 50% від суми заборгованості.

Перевіривши наданий позивачем розрахунок пені судом встановлено, що він відповідає фактичним обставинами справи, в зв`язку з чим, судом встановлено, що з відповідача підлягає стягненню пеня у розмірі 14 488,69 грн.

В свою чергу, оскільки станом на дату подання позовної заяви до суду, за відповідачем обліковується заборгованість в розмірі 46 112,14 грн., та відповідачем порушено строк оплати понад 30 днів, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог в частині стягнення з відповідача штрафу у розмірі 23 056,07 грн.

При цьому згідно з частиною другою статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Здійснивши перевірку заявлених до стягнення сум 3% річних та інфляційних втрат, суд дійшов висновку, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 3 % річних в розмірі 2 108,10 грн. та інфляційні втрати в розмірі 2 951,72 грн.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідач під час розгляду справи не надав суду жодних доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про відсутність у нього обов`язку сплатити заявлену до стягнення заборгованість.

За таких обставин, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з покладенням судового збору на відповідача в порядку ст. 129 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст. 74, 76-80, 129, 236 - 242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Флагман Мотор Україна (03110, м. Київ, вул. Солом`янська, буд. 14; ідентифікаційний код: 40396720) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Завод Ізумруд (03134, м. Київ, вул. Сім`ї Сосніних, 11; ідентифікаційний код: 38440985) заборгованість у розмірі 46 112 (сорок шість тисяч сто дванадцять) грн. 14 коп., 3% річних у розмірі 2 108 (дві тисячі сто вісім) грн. 10 коп., інфляційні втрати у розмірі 2 951 (дві тисячі дев`ятсот п`ятдесят одна) грн. 72 коп., пеню у розмірі 14 488 (чотирнадцять тисяч чотириста вісімдесят вісім) грн. 69 коп., штраф у розмірі 23 056 (двадцять три тисячі п`ятдесят шість) грн. 07 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп.

3. Після набрання рішенням Господарського суду міста Києва законної сили видати відповідний наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Згідно з ч. 1 ст. 256 та підпунктом 17.5 пункту 17 Розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський суд протягом двадцяти днів з дня його проголошення.

Повне рішення складено: 29.09.2020

Суддя О.А. Грєхова

Дата ухвалення рішення29.09.2020
Оприлюднено30.09.2020
Номер документу91840801
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення 88 716,72 грн. Без повідомлення (виклику) сторін

Судовий реєстр по справі —910/10906/20

Рішення від 29.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 29.07.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні