29.09.2020
Справа № 482/1478/20
Номер провадження 2/482/474/2020
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 вересня 2020 року м.Нова Одеса
Новоодеський районний суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді Сергієнко С.А.
за участю секретаря Безкровної А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Нова Одеса справу за позовом ОСОБА_1 до Себинської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
31 серпня 2020 року представник позивача ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Себинської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 .
У позовній заяві представник позивача посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла матір позивача - ОСОБА_3 , після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, а саме земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 0,5 га та 8,29 га , які знаходиться на території Себинської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області.
У встановлений законом шестимісячний строк позивач не зміг вчасно звернутися із заявою до нотаріуса про прийняття спадщини оскільки на протязі часу з 30.03.2005року по 12.04.2005 року він хворів.
Коли ж позивач звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини йому було роз`яснено, що він пропустив встановлений законом шестимісячний строк, а відтак він може звернутися до суду із позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини або підтвердити факт постійного проживання і спадкодавцем на час її смерті.
Оскільки позивач не проживав разом із спадкодавцем на час її смерті, він був змушений звернутися до суду із вказаним позовом.
Посилаючись на вищевикладене представник позивача просив визначити ОСОБА_1 додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Позивач та його представник у судове засідання не з`явилися, але представник надав до суду заяву в якій просив справу розглядати без їх участі та просив позов задовольнити.
Представник відповідача Себинської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області в судове засідання не з`явився, але надав до суду заяву, в якій вказав, що позов визнає та просив справу розглядати без його участі.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 до Себинської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так з матеріалів справи видно, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Баловне Новоодеського району Миколаївської області померла ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданим Баловненською сільською радою Новоодеського району Миколаївської області від 02.11.2004 року.
Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, а саме земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 0,5 га та 8,29 га , які знаходиться на території Себинської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області, що підтверджується державним актом серії І-МК №009601 виданим Себинською сільською радою Новоодеського району Миколаївської області 22.08.2001 року.
Позивач ОСОБА_1 є рідним сином покійної ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 виданим 19.03.1954 року Себинською сільською радою Новоодеського району Миколаївської області.
У встановлений законом шестимісячний строк ОСОБА_1 не звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини.
Згідно ч.3. ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини на думку суду є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Як видно із довідки Новоодеської ЦРЛ від 27.08.2020 року ОСОБА_1 знаходився на лікуванні із діагнозом загострення хронічного бронхіту та трахеїту у період з 30.03.2005 року по 12.04.2005 року, тобто фактично в останні дні для подачі заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає доведеним, що захворювання ОСОБА_1 і перебування його на лікуванні у вищевказаний період часу об`єктивно могло завадити йому вчасно звернутися із відповідною заявою до нотаріуса.
Також суд бере до уваги не значний період часу, який пройшов із закінчення строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 до звернення ОСОБА_1 до суду із позовом про визначення йому додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Суд також враховує, що інших спадкоємців після смерті ОСОБА_3 окрім позивача немає, що підтверджується матеріалами спадкової справи відкритої після смерті ОСОБА_3 у приватного нотаріуса Філіпенка Д.В., а також довідкою Баловненської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області, згідно якої на час смерті ОСОБА_3 за адресою її проживання і реєстрації жодні інші особи не були зареєстровані і не проживали.
Зважаючи на вищевикладене суд вважає, що встановлений ст.1270 ЦК України шестимісячний строк для прийняття спадщини позивач пропустив з поважних причин, тому відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України позов слід задовольнити та визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
На думку суду строк тривалістю 2 місяці є достатнім для подання позивачем заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. 7, 10, 89, 158, 258, 259, 263-265 ЦПК України суд, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Себинської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк тривалістю 2 (два) місяці з моменту набрання рішенням суду законної сили, для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Баловне Новоодеського району Миколаївської області
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається до Миколаївського апеляційного суду через Новоодеський районний суд Миколаївської області.
Головуючий суддя: С.А.Сергієнко
Суд | Новоодеський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2020 |
Оприлюднено | 30.09.2020 |
Номер документу | 91867838 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоодеський районний суд Миколаївської області
Сергієнко С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні