ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.09.2020м. ДніпроСправа № 904/3934/20
За позовом Комунального підприємства "ТЕПЛОЕНЕРГО" Дніпровської міської Ради
до Підприємства об`єднання громадян "ДНІПРОВСЬКЕ УЧБОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ГЛУХИХ"
про стягнення 104 312 грн. 32 коп.
Суддя Манько Г.В.
За участю секретаря судового засідання Федьковської О.В.
Представники:
Від позивача Ляшенко А.С.
Від відповідача не з`явився.
СУТЬ СПОРУ:
Комунальне підприємство "Теплоенерго" Дніпровської міської ради звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з Підприємства об`єднання громадян "ДНІПРОВСЬКЕ УЧБОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ГЛУХИХ" основний борг 101 360 грн. 57 коп., 3% річних 1358 грн. 96 коп., інфляційний втрати 1592 грн. 79 коп. та судові витрати у справі.
Позивач наполягав на задоволенні позову в повному обсязі. Вважає, що наданими у справі доказами у повному обсязі підтверджені позовні вимоги. Зазначив, що усі докази, що є підставою позовних вимог надав до господарського суду. У судовому засіданні підтримав доводи, викладені у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. З заявами та клопотаннями до суду не звертався.
У судовому засіданні на підставі ст. 240 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Розглянувши наявні матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
01.04.2008 між комунальним підприємством "Теплоенерго" Дніпровської міської ради та Дніпропетровським учбово-виробничим підприємством Українського товариства глухих укладено договір постачання теплової енергії № 040450.
Відповідно до пункту 1.1 договору за цим договором теплопостачальна організація бере на себе зобов`язання постачати споживачу теплову енергію, а споживач зобов`язується оодержати та сплатити Теплопостачальній організації її вартість за встановленими тарифами (цінами) в терміни та на умовах, передбачених цим Договором.
Згідно п. 1.2 Договору обидві сторони зобов`язується керуватися цим Договором та діючим законодавством України.
Теплова енергія постачається споживачу в обсягах згідно з додатком 1 до цього договору у вигляді гарячої води на такі потреби: опалення та вентиляцію - в період опалювального сезону (175 діб); гаряче водопостачання - відповідно з виробничої програмою Теплопостачальної організації; технологічні потреби - відповідно з виробничою програмою Споживача; кондиціювання повітря - по мірі необхідності (п. 2.1 договору).
Умовами п. 2.2 Договору рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається виконавчим органом відповідної місцевої ради, виходячи з кліматичних умов. Опалювальний період згідно Наказу № 620/378 від 10.12.2008р. , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.12.2008р. за номером 1310/16001 Про затвердження Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду , починається при наявності стійкої середньодобової температури зовнішнього повітря протягом трьох послідовних діб +8°С(восени) і закінчується при підвищенні середньодобової температури зовнішнього повітря протягом трьох послідовних діб +8°С(навесні).
Згідно п. 3.2, 3.2.1 Договору спожива теплової енергії зобов`язується виконувати умови та порядок оплати спожитої теплової енергії в обсягах і в терміни, які передбачені договором. На кінець опалювального сезону, календарного року проводити звіряння розрахунків з Теплопостачальною організацією.
В п. 3.2, 3.3.2 Договору щомісячно повертати Теплопостачальній організації підписаний Споживачем або представником Споживача та належним чином оформлений Акт прийому - передачі теплової енергії. В разі не згоди з визначеним Теплопостачальною організацією обсягом поставленої теплової енергії за відповідний розрахунковий період, Споживач зобов`язаний надати на адресу Теплопостачальної організації мотивоване заперечення (з контрразрахунком спожитої теплової енергії, або з відповідним актом, про встановлення факту, складеного за участю теплопостачальної організації) в письмовому вигляді протягом 7 (семи ) календарних днів з моменту одержання Акту прийому- передачі теплової енергії.
Облік споживання теплової енергії проводиться по приладу обліку встановленого на вводі опалення житлового будинку за адресою проспект Олександра Поля, буд 52 чи розрахунковим способом (п. 5.2 договору).
Відповідно до пункту 7.1 договору розрахунки за теплову енергію, що споживається, проводяться в грошовій формі відповідно до встановлених тарифів.
Відповідно до п. 7.2 Договору розрахунковим періодом є календарний місяць, по результатам якого підписується акт (в 2-х примірниках) прийому - передачі теплової енергії по формі Додатку 4. Отриманий акт прийому-передачі теплової енергії Споживач або представник Споживача повинен підписати, оформити належним чином та повернути на адресу Теплопостачальної організації на протязі десяти днів з дати отримання. Датою отримання акту вважається: при отриманні нарочним - дата вручення представнику Споживача; при направленні рекомендованим листом - дата, зазначена у відбитку поштового штемпеля на документі, що зроблений поштовим відділенням та підтверджує відправлення, з урахуванням поштового пробігу документа ( по місту -3 дні, по області -5днів, по Україні - 7). При повернені підприємством зв`язку рекомендованого листа з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, вважається, що Споживач повідомлений про направлені документи. У разі неотримання Теплопостачальною організацією підписаного акту прийому-передачі, або обґрунтованих заперечень в його підписанні у вищезазначений термін, акт вважається погодженим і є підставою для проведення остаточних розрахунків за зазначений в ньому розрахунковий період.
Споживач зобов`язаний не пізніше ніж за 5 днів до початку розрахункового періоду сплачувати Теплопостачальній організації вартість теплової енергії згідно з її кількістю, передбаченою у додатку 1 до цього договору, за власним платіжним дорученням з зазначенням періодом за який він сплачує (п. 7.3 Договору).
Умовами п. 7.4 Договору остаточний розрахунок за спожиту теплову енергію проводиться Споживачем в продовж 5 діб після одержання рахунку Теплопостачальної організації, яка зобов`язана направити його споживачу не пізніше 10 числа місяця наступного за розрахунковим. У випадку утворення переплати, вона зараховується в рахунок наступних платежів.
В п. 7.5 Договору вказано, що у разі наявності заборгованості за минулі періоди сторони погоджуються, що грошова сума, яка надійшла від споживача, зараховується в погашення заборгованості незалежно від призначення платежу, визначеного споживачем.
Зміни та доповнення, Додатки, Додаткові угоди до Договору є його невід`ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони складені у письмовій формі та підписані уповноваженим на те представником Сторін ( п. 9.4 Договору).
Позивачем та відповідачем підписано Додаток №1 до договору №040450 від 01.04.2019р.
Також сторонами підписано додаток №2 до договору схеми тепломережі, що перебуває на балансі Споживач.
Також сторонами підписано акт прийому передачі теплової енергії.
Позивачем листом від 15.06.2020р. на адресу відповідача направлено досудову вимогу та акт звірки взаємних розрахунків від 12.06.2020р. на суму 101360 грн. 57 коп.
Приймаючи до уваги, що пунктом 7.4 Договору визначено, що кінцевий розрахунок Споживач здійснює впродовж 5 діб після одержання рахунку Енергопостачальної організації, датою початку порушення зобов`язання є: за грудень 2019 року - 21.01.2020 (рахунок отримано 13.01.2020р.); за січень 2020 року - 13.02.2020 (рахунок отримано 07.02.2020); за лютий 2020 року -11.03.2020 (рахунок отримано 05.03.2020); за квітень 2020 року - 26.05.2020 (рахунок отримано 20.05.2020).
Строк виконання вищенаведених зобов`язань, що випливають на підставі спірного Договору, є таким, що настав.
Відповідно до вимог ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Виконання зобов`язань, реалізація, зміна та припинення певних прав у договірному зобов`язанні можуть бути зумовлені вчиненням або утриманням від вчинення однією із сторін у зобов`язанні певних дій чи настанням інших обставин, передбачених договором, у тому числі обставин, які повністю залежать від волі однієї із сторін.
Відповідно до вимог ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно вимог ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на сторони пропорційно задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 123, 129, 232, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з підприємства об`єднання громадян "Дніпровське учбово-виробниче підприємство українського товариства глухих" (49101, м. Дніпро, вул. Херсонська, буд, ідентифікаційний код 03972525) на користь комунального підприємства "Теплоенерго" Дніпровської міської ради основний борг 101 360 грн. 57 коп., 3% річних 1358 грн. 96 коп., інфляційний втрати 1592 грн. 79 коп., судовий збір в сумі 2102 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили у відповідності до приписів ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в порядку та строк, передбачений ст. ст. 254, 256 Господарського процесуального кодексу України .
Повне рішення складено 29.09.2020
Суддя Г.В. Манько
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2020 |
Оприлюднено | 01.10.2020 |
Номер документу | 91872720 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Манько Геннадій Валерійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Манько Геннадій Валерійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Манько Геннадій Валерійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Манько Геннадій Валерійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Манько Геннадій Валерійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні