Справа № 496/3169/20
Провадження № 1-кп/496/416/20
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2020 року м. Біляївка
Біляївський районний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Троїцьке, Біляївського району Одеської області, громадянина України, офіційно не працюючого, маючого середню освіту, одруженого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2
- у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України,
В С Т А Н О В И В:
В кінці лютого 2020 року, більш точний час та дату не встановлено, ОСОБА_4 замовив у невстановленої особи через всесвітню мережу Інтернет, нестандартну короткоствольну гладкоствольну вогнепальну зброю - однозарядний пістолет спрощеної конструкції. Реалізуючи свій умисел, направлений на незаконне придбання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу, ОСОБА_4 замовлену нестандартну короткоствольну гладкоствольну вогнепальну зброю однозарядний пістолет спрощеної конструкції, в кінці лютого на початку березня 2020 року, більш точного часу не встановлено, забрав з відділення «Нової пошти», розташованого в с. Усатове Біляївського району Одеської області, помістив в кишеню верхнього одягу, тримав при собі, в послідуючому поклав на переднє пасажирське сидіння автомобілю та перевіз його на власному автомобілі ВАЗ «2106» до місця свого тимчасового мешкання в споруду, яка виконана з підручних металів, що знаходиться в лісосмузі розташованій на землях Березанської сільської ради, яка розташована між земельно ділянкою кадастровий номер №5121080700:01:002:0791, площею 4,6797 га та земельною ділянкою, кадастровий номер №5121080700:01:002:0553, площею 0,8333 га, де став його зберігати.
12.06.2020 року в ході проведення санкціонованого обшуку в період часу з 08:29 год. по 08:54 год. за місцем тимчасового мешкання ОСОБА_4 в споруді, яка виконана з підручних матеріалів, що знаходиться в лісосмузі розташованій на землях Березанської сільської ради, яка розташована між земельною кадастровий номер №5121080700:01:002:0791, площею 4,6797 га та земельною ділянкою, кадастровий номер №5121080700:01:002:0553, площею 0,8333 га, було виявлено та вилучено нестандартну короткоствольну гладкоствольну вогнепальну зброю - однозарядний пістолет спрощеної конструкції, виготовлений саморобним способом із використанням промислового обладнання, призначений для проведення поодиноких пострілів патронами калібрів 9мм Р.А. спорядженими еластичними полімерними метальними снарядами «несмертельної дії» та патронів калібру 9мм Р.А.К. та куль сферичної форми, діаметром до 9мм, виготовлених з металу сірого кольору, що не притягається магнітом.
Нестандартна короткоствольна гладкоствольна вогнепальна зброя - однозарядний пістолет спрощеної конструкції придатний для неодноразового проведення пострілів патронами роздільного спорядження, які складаються зі стандартних холостих (шумових) патронів калібру 9мм Р.А.К. та куль сферичної форми, діаметром до 9мм виготовлених з металу сірого кольору, що не притягається магнітом із забезпеченням останнім питомої кінетичної енергії, достатньої для нанесення тілу людині тяжких тілесних ушкоджень та смертельних проникаючих поранень, а також патронами калібру 9 мм Р.А., спорядженими еластичними метальними снарядами «несмертельної дії».
Таким чином ОСОБА_4 , вчинив придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу, а саме Положенням про дозвільну систему, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №576 від 12.10.1992 року, та Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженою Наказом МВС України №622 від 21.08.1998 року.
В судовому засіданні, ОСОБА_4 , повністю визнав свою вину за пред`явленим та викладеним в обвинувальному акті обвинуваченням, крім того, пояснив суду про час, місце, спосіб та мотиви скоєного ним при вказаних вище обставинах, не оспорюючи при цьому докази, які містяться у кримінальному провадженні та фактичні обставини скоєного ним кримінального правопорушення.
Враховуючи те, що обвинувачений в повному обсязі визнав свою вину у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення при обставинах, викладених у обвинувальному акті, враховуючи, що прокурор та обвинувачений, не оспорювали фактичні обставини провадження та беручи до уваги, що учасники судового провадження, правильно розуміють зміст цих обставин та відсутні сумніви щодо добровільності їх позиції, при цьому роз`яснивши їм положення ч.3 ст.349КПК України про те, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини провадження у апеляційному порядку, суд визнає недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким не оспорюються, обмежившись допитом обвинуваченого та вивченням матеріалів кримінального провадження, що характеризують обвинуваченого.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення доведена повністю та дії вказаної особи кваліфікує за ч.1 ст. 263КК України - придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу.
Призначаючи покарання, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, обставини справи, які пом`якшують та обтяжують покарання.
Відповідно до вимог ст. ст. 50, 65 КК України та п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 року №7 «Про практику призначення судами кримінального покарання», суд, призначаючи покарання, повинен урахувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що обтяжують та пом`якшують покарання. Визначаючи ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, суд повинен виходити із сукупності всіх обставин справи, зокрема, форми вини, мотиву і цілі, способу, обстановки і стадії вчинення злочину, тяжкості наслідків, що настали.
Обставинами, що пом`якшують покарання, у відповідності до ст. 66 КК України, є щире каяття, а також скоєння кримінального правопорушення вперше, посередня характеристика з місця проживання.
Будь-яких обставин, що обтяжують покарання обвинуваченому згідно ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на наявність пом`якшуючих покарання обвинуваченого обставин, наданих суду відомостей щодо особи обвинуваченого, тяжкості вчиненого ним злочину відповідно до ст. 12 КК України, позицію прокурора та самого обвинуваченого, з врахуванням ставлення обвинуваченого до вчиненого діяння та наслідків діяння, а саме: що він щиро розкаявся у скоєному, визнав свою провину, усвідомив протиправну поведінку, виявляє жаль з приводу вчиненого злочину, суд вважає, що необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченого ОСОБА_4 та попередження вчинення ним нових злочинів, є призначення покарання за ч.1 ст. 263 КК України у виді позбавлення волі в межах санкції статті обвинувачення із застосуванням ст.ст. 75, 76 КК України, з випробуванням з встановленням іспитового строку та покладенням відповідно обов`язків, що на переконання суду відповідатиме меті покарання, гуманності, справедливості і не потягне за собою порушення засад виваженості, що включає наявність розумного балансу між захищуваними інтересами суспільства та правами особи, яка притягується до кримінальної відповідальності.
Заходи забезпечення кримінального провадження - не застосовувались.
Цивільний позов по справі - не заявлений.
Питання про речові докази суд вирішує відповідно до ст. 100 КПК України.
На підставі ст.174 КПК України, суд приходить до висновку про необхідність скасування арешту, який був накладений, згідно до ухвали Біляївського районного суду Одеської області від 16.06.2020 року, на речовий доказ, так як у подальшому застосуванні такого арешту відпала потреба.
Суд також вважає, що вищевказані речові докази, а саме: 15 (п`ятнадцять) патронів (гумових) калібру 9 мм; 1 (один) металевий предмет, який складається з двох частин на одній із яких мається металева заслонка у вигляді затвору, що зберігаються в камері зберігання речових доказів Біляївського ВП ГУНП в Одеській області (квитанція №Б015152 від 08.07.2020 року) - необхідно знищити.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.124 КПК України суд вважає необхідним стягнути із обвинуваченого ОСОБА_5 на користь держави - 1 630 (тисяча шістсот тридцять) гривень 45 коп. документально підтверджені витрати на залучення експерта, а саме, за проведення судової експертизи зброї від 26.06.2020 року №438-Б.
Керуючись ст.ст. 100, 174, 192, ч.3 ст. 349, 367-371, 373, 374, 376, 395, 532, 535 КПК України,
У Х В А Л И В:
ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 263 КК України та призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк терміном на 1 (один) рік, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового злочину.
Відповідно до положень пп.1,2 ч.1 ст. 76 КК України зобов`язати ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 : періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Згідно п.2 ч.3 ст. 76 КК України покласти додатково на ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 обов`язки: не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Строк покарання рахувати з дня проголошення вироку.
Накладений ухвалою слідчого судді Біляївського районного суду Одеської області від 16.06.2020 року арешт на: 15 (п`ятнадцять) патронів (гумових) калібру 9мм; 1 (один) металевий предмет, який складається з двох частин на одній із яких мається металева заслонка у вигляді затвору - скасувати.
Речові докази по справі: 15 (п`ятнадцять) патронів (гумових) калібру 9мм; 1 (один) металевий предмет, який складається з двох частин на одній із яких мається металева заслонка у вигляді затвору, що зберігаються в камері зберігання речових доказів Біляївського ВП ГУНП в Одеській області - знищити.
Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь держави процесуальні витрати на проведення експертизи за кодом класифікації доходів бюджету 24060300 «Інші надходження» у сумі 1 630 (тисяча шістсот тридцять) гривень 45 коп.
Вирок може бути оскаржений до Одеського апеляційного суду через Біляївський районний суд Одеської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, а в разі подачі апеляції - з моменту винесення рішення апеляційним судом.
Копію вироку негайно вручити учасникам судового провадження.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91892823 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадської безпеки Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами |
Кримінальне
Біляївський районний суд Одеської області
Пасечник М. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні