Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Справа № 391/529/20 Провадження № 2/391/196/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.09.2020р.селище Компаніївка
Компаніївський районний суд Кіровоградської області:
головуюча суддя - Мумига І.М.
за участю секретаря - Качинської О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в спрощеному позовному провадженні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, який зареєстрований 14.06.2014 року у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Компаніївського районного управління юстиції у Кіровоградській області, актовий запис № 21.
В позовній заяві зазначила, що 14.06.2014 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Компаніївського районного управління юстиції у Кіровоградській області, актовий запис № 21. Від шлюбу мають дитину - доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . У них з відповідачем не склалися подружні стосунки, відносини між ними погіршилися, більше двох останніх років вони проживають окремо в різних населених пунктах. Донька проживає з позивачкою та перебуває на її утриманні, тому просить позов задовольнити.
Позивачка в судове засідання не з`явилась, подала до суду заяву від 21.09.2020 року про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила задовольнити.
Відповідач в судове засідання з`явився, але подав до суду заяву від 29.04.2020 року про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до положень ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
На виконання вимог п. п.2, 3 ч.3 ст.265 Цивільного процесуального кодексу України суд зазначає заяви та клопотання, що подавались під час судового розгляду справи, інші процесуальні дії у справі.
Ухвалою суду від 18.09.2020 року відкрито провадження у вищезазначеній цивільній справі та призначено розгляд в порядку спрощеного позовного провадження. До судового розгляду спір між сторонами не врегульований.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 від 14.06.2014 року сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі. (а.с.11).
Відповідно до ч.2 ст.104 Сімейного кодексу України (надалі - СК України) шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Частиною третьою ст.109 вказаного Кодексу передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права.
Згідно ч.1 ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя.
Відповідно до ст. 16 Загальної декларації прав людини від 10 грудня 1948 року чоловіки і жінки користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.
Згідно довідки 1485 від 15.09.2020 року, виданої виконкомом Компаніївської селищної ради Кіровоградської області до складу сім`ї ОСОБА_1 входить мати ОСОБА_4 та донька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . (а.с. 12).
Суд вважає поважними причини розірвання шлюбу, зазначені позивачем і вважає, що подальше збереження шлюбу суперечить інтересам подружжя.
Згідно ч.2 ст.114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.
Норма ст. 113 СК України передбачає, що особа, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Згідно із положеннями ч. 8 ст. 294 ЦПК України, які на підставі ч. 9 ст. 10 ЦПК України застосовуються і до позовного цивільного судочинства, у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається.
З огляду на викладене та враховуючи, що позивачкою не заявлено суду намір про зміну прізвища, яке вона змінила при реєстрації шлюбу з відповідачем, суд приходить до висновку про необхідність залишення прізвища позивачці ОСОБА_1 .
Згідно ч.2 ст.114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.
Відповідно до ч. 3 ст. 133 ЦПК України, до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу. Згідно розрахунків сум за надану професійну правничу допомогу, позивачем сплачено 500,00 грн, які підлягають відшкодуванню в повному обсязі. (а.с. 14-17).
Згідно ст. ст. 133, 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судові витрати по сплаті судового збору в сумі 840,80 грн. та витрати на професійну правничу допомогу в сумі 500,00 грн.
Керуючись ст. ст. 104, 109, 110, 112-114 СК України, ст. ст. 5, 12, 13, 81, 133, 141, 206, 247, 263-265, 354 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити повністю.
Розірвати шлюб укладений між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянкою України та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянином України, який було зареєстровано у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Компаніївського районного управління юстиції у Кіровоградській області, актовий запис № 21.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, зареєстрованого по АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянки України, зареєстрованої по АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 витрати по сплаті судового збору в сумі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок) та витрати на професійну правничу допомогу в сумі 500,00 грн. (п`ятсот гривень).
Після розірвання шлюбу залишити ОСОБА_1 прізвище - ОСОБА_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Кропивницького апеляційного суду через Компаніївський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянка України, зареєстрована по АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянин України, зареєстрований по АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 .
Суддя І.М. Мумига
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2020 |
Оприлюднено | 01.10.2020 |
Номер документу | 91894010 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Мумига І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні