ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
01.10.2020Справа № 910/14866/20
За заявою ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "СУВЕНІР"
про забезпечення позову до пред`явлення позову
Особа, яка може отримати статус учасника справи:
ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ "КИЇВВОДОКАНАЛ" (відповідач)
Суддя Гумега О.В.
Представники: без виклику учасників справи
УСТАНОВИВ:
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "СУВЕНІР" (далі - заявник) звернулось до Господарського суду міста Києва із заявою про забезпечення позову (вх. № 92 від 29.09.2020) (далі - заява про забезпечення позову), відповідно до якої заявник просить суд вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони ДЕН ПАТ "АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ "КИЇВВОДОКАНАЛ" відключати ПРАТ "СУВЕНІР" від мереж водопроводу і каналізації.
В якості особи, яка може отримати статус учасника справи, у заяві зазначено:
ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ "КИЇВВОДОКАНАЛ" (відповідач).
Розглянувши заяву про забезпечення позову, проаналізувавши норми господарського процесуального законодавства України, суд відзначає наступне.
Відповідно до статті 136 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно частини 1 статті 139 ГПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Крім того, приписами частини 2 наведеної статті визначено, що якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі , в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи , їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України , реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
Заявником не дотримано вимог ст. 139 ГПК України з огляду на наступне.
Судом встановлено, заяву про забезпечення позову подано заявником до пред`явлення позову до господарського суду.
Відповідно до статті 136 ГПК України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
У справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи (ч. 1 ст. 41 ГПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 45 ГПК України сторонами у судовому процесі - позивачами і відповідачами можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
Частиною другою статті 4 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) встановлено, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Статтею 80 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
Згідно з статтею 89 ЦК України юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення (ч. 1). До єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом (ч. 4).
Цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення (частина 4 статті 91 ЦК України).
Статтею 95 ЦК України встановлено, що філією є відокремлений підрозділ юридичної особи , що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій (ч. 1). Філії та представництва не є юридичними особами . Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення (ч. 3). Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру (ч. 5).
Судом встановлено, що в якості особи, яка може отримати статус учасника справи (відповідача), у заяві зазначено ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ "КИЇВВОДОКАНАЛ" (код ЄДРПОУ 26168091) (далі - Департамент ПРАТ "АК "КИЇВВОДОКАНАЛ").
Судом також встановлено, що згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за кодом ЄДРПОУ 26168091, який зазначено у заяві про забезпечення позову відносно особи, яка може отримати статус учасника справи (відповідача) - Департамент ПРАТ "АК "КИЇВВОДОКАНАЛ", в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань записів не знайдено.
Разом з цим, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань містить запис про юридичну особу ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ "КИЇВВОДОКАНАЛ" , ідентифікаційний код якого 03327664, а серед відокремлених підрозділів зазначеної юридичного особи вказано відомості про Департамент ПРАТ "АК "КИЇВВОДОКАНАЛ" (Україна, 02160, м. Київ, Харківське шосе , буд. 50-А; код ЄДРПОУ ВП 26168091).
Отже, Департамент ПРАТ "АК "КИЇВВОДОКАНАЛ" (особа, яка може отримати статус учасника справи (відповідача)) не є юридичною особою в розумінні вищенаведених приписів чинного законодавства.
Частиною 7 ст. 140 ГПК України визначено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
За таких обставин, заява ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "СУВЕНІР" про забезпечення позову № 92 від 29.09.2020 та додані до неї документи підлягають поверненню заявнику.
В той же час, суд наголошує, що повернення заяви про забезпечення позову з наведених вище підстав не перешкоджає повторному зверненню до суду з відповідною заявою після усунення визначених вище недоліків.
Керуючись ст.ст. 139, 140, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "СУВЕНІР" про забезпечення позову № 92 від 29.09.2020 та додані до неї документи - повернути заявнику.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 01.10.2020 та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 253 - 259 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В.Гумега
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2020 |
Оприлюднено | 02.10.2020 |
Номер документу | 91906423 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гумега О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні