Рішення
від 01.10.2020 по справі 917/1095/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.10.2020 Справа № 917/1095/20

за позовною заявою Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго", вул. Комарова, 2а, м. Полтава, 36008

до Полтавського обласного відділення Всеукраїнського об`єднання ветеранів, вул. Ціолковського, буд. 13 кв. 21, м. Полтава, Полтавська область, 36021

про стягнення грошових коштів в сумі 6 855,96 грн.

Суддя Ціленко В.А.

Секретар судового засідання Білоус О.В.

Представники сторін в судове засідання не викликались, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами, в порядку спрощеного провадження, відповідно до ст. 247 Господарського процесуального кодексу України.

Суть спору: розглядається позовна заява Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго", м. Полтава про стягнення з Полтавського обласного відділення Всеукраїнського об`єднання ветеранів, м. Полтава вартості безпідставно спожитої теплової енергії в сумі 6 855,96 грн.

Відповідач відзив на позовну заяву не надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

28.12.2018 року між Управлянням майном комунальної власності міста в особі начальника управління Курнакової Наталії Олександрівни та Полтавським обласним відділенням Всеукраїнського об`єднання ветеранів було укладено договір оренди № 50/4.

За умовами п. 1.1, п. 7.1 вищевказаного договору Орендодавець (Управлянням майном комунальної власності міста) передає, а Орендар (Полтавське обласне відділення Всеукраїнського об`єднання ветеранів) приймає на умовах, визначених договором, в оренду нежитлове приміщення за адресою: м. Полтава, вул. Стрітенська, 37, яке повинно бути використане під офіс і знаходиться на балансі КП «ЖЕО № 2» . Строк дії останнього встановлюється по 31.12.2020 року.

Відповідно до п. 3.2.5 договору оренди Орендар зобов`язаний в місячний термін з дня підписання розпорядження про дозвіл на укладання договору оренди укласти договір на експлуатаційні витрати з балансоутримувачем та договори на постачання тепла, води, газу та електроенергії з відповідними підприємствами.

01.02.2019 року Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Полтаватеплоенерго" звернулось до відповідача з листом № 30.1-13/203 щодо укладання договору на відпуск теплової енергії у вигляді гарячої води, до якого додано 2 екземпляри відповідного договору № 4667 «С» , розрахунок обсягу теплової енергії та схема розмежування балансової належності теплових мереж. Повторно, 20.02.2019 року позивач знову, звернувся з пропозицією про укладення договору № 30.1-13/339, що підтверджується наявними в матеріалах справи описами поштових відправлень, однак Полтавським обласним відділенням Всеукраїнського об`єднання ветеранів залишено пропозиції про укладання договору без відповіді.

Вважаючи свої права порушеними, позивач просить суд у примусовому порядку стягнути вартість безпідставно спожитої теплової енергії в сумі 6 855,96 грн.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають не тільки на підставі договорів, а і на підставі закону, дій осіб, юридичних фактів.

Умовами статей 1212, 1213 Цивільного кодексу України встановлено обов`язок особи, яка одержала майно за рахунок іншої особи без достатньої підстави, встановленої законом або договором, повернути безпідставно придбане майно цій особі, а у випадку неможливості повернути безпідставно придбане майно в натурі - відшкодувати його вартість, яка визначається на момент придбання.

У приміщенні, яке займає скаржник, тобто з дати підписання акту приймання передачі з орендного користування нежитлового приміщення від 28.12.2018 № 50/4, підтверджується факт господарської операції, як і у позивача так і у відповідача. Ані Законом України "Про теплопостачання", Законом України "Про житлово-комунальні послуги", Правилами надання послуг з централізованого опалення, поставки холодної та гарячої води та водовідведення № 630, Нормами та вказівками з нормування витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на житлово-комунальні потреби в України КТМ 204 України 244-94 не передбачено підписання актів про включення/відключення центрального опалення з кожним споживачем окремо, а також включення в них даних про те, хто його споживав та в якій кількості.

Факт споживання відповідачем теплової енергії позивач також підтверджує Актами перевірки системи теплопостачання від 24.10.2018 та від 09.04.2019 року.

Відповідно до п.п 4, 14 Правил користування тепловою енергією допускається лише на підставі договору купівлі-продажу теплової енергії між споживачем і теплопостачальною організацією відповідно до типових договорів, форми яких затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання. Споживач зобов`язаний укласти з теплопостачальною організацією договір до початку подачі теплоносія до системи теплоспоживання.

Таким чином, діючим законодавством України передбачено, що постачання теплової енергії здійснюється за договором купівлі-продажу, обов`язок із своєчасного укладення якого покладено саме на споживача теплової енергії.

Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Частиною шостою статті 19 Закону України "Про теплопостачання" передбачено, що споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

З огляду на викладене, споживач зобов`язаний оплатити житлово-комунальні послуги, неукладення договору про надання житлово-комунальних послуг у письмовій формі не звільняє останніх від обов`язку оплачувати надані послуги.

Позивач розрахував виличину теплового навантаження на потреби опалення і гарячого водопостачання від виробничих об`єктів Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго" згідно чинного законодавства за формулою Qфакт.оп.=Qоп. х(Твн.-Тфакт.)/(Твн.-Трозр.оп.) x m x n.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає заявлену вартість безпідставно спожитої теплової енергії в сумі 6 855,96 грн. обгрунтованою належними та допустимими доказами та такою, що підлягає стягненню з відповідача.

Витрати по оплаті судового збору відповідно ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 129, 232-233, 237-238 Господарського процесуального кодексу України, суд ,-

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Полтавського обласного відділення Всеукраїнського об`єднання ветеранів (вул. Ціолковського, буд. 13 кв. 21, м. Полтава, Полтавська область, 36021, код ЄДРПОУ 26434813) на користь Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго" (вул. Комарова, 2а, м. Полтава, 36008, код ЄДРПОУ 03338030) вартості безпідставно спожитої теплової енергії в сумі 6 855,96 грн. та 2 102,00 грн. витрат по сплаті судового збору.

3. Копію рішення направити сторонам по справі.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 01.10.2020.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Згідно ст. 257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п. 17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя В.А. Ціленко

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення01.10.2020
Оприлюднено02.10.2020
Номер документу91906817
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —917/1095/20

Рішення від 01.10.2020

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ціленко В. А.

Ухвала від 10.07.2020

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ціленко В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні