Справа № 607/10106/20
У Х В А Л А
01 жовтня 2020 року
Борщівський районний суд Тернопільської області
у складі: головуючого Зушман Г.І.
з участю секретаря Шимків Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Борщеві позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, посилаючись на те, що відповідно до рішення Борщівського районного суду Тернопільської області з нього стягнуто аліменти на користь відповідачки на утримання дочки ОСОБА_3 у розмірі 1/3 частини його заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з 11 серпня 2008 року і до досягнення дитиною повноліття. Проте, на даний час він не має змоги сплачувати аліменти в такому розмірі, оскільки є безробітним та немає ніяких доходів з 2018 року, а тому просить зменшити розмір аліментів, які стягуються з нього за рішенням суду на утримання дочки з 1/3 частки усіх видів заробітку (доходу) на ј частку усіх видів заробітку (доходу).
Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 07 липня 2020 року цивільну справу №607/10106/20 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів передано на розгляд Борщівському районному суду Тернопільської області за територіальною підсудністю за місцем проживання відповідачки. Ухвалою Борщівського районного суду Тернопільської областівід 30 липня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи постановлено проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
У відповідності до ч.11 ст.187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 , 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Після відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 ЦПК України.
Так, частиною 4 статті 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст.9 Закону України Про судовий збір судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до вимог п.1) ч.2) ст.4 Закону України "Про судовий збір", при поданні фізичною особою до суду заяви майнового характеру сплачується судовий у розмірі 1 (одного) відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Згідно п. 3 ч. 1 ст.5 Закону України Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.
Однак, позивач пред`явив позов про зменшення розміру аліментів, а тому в даному випадку відсутні підстави для звільнення його від сплати судового збору відповідно до п.3 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір .
Позивачем у порушення вищенаведених норм закону не долучено документу, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документу, що підтверджує підставу звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Таким чином, позивачеві слід сплатити судовий збір по справі в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2020 року, що становить 840,80 грн. , за наступними реквізитами: Отримувач коштів УК у Борщівському районі 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37971052 ,банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA278999980313181206000019030, код класифікації доходів бюджету 22030101.
У зв`язку з наведеним до матеріалів справи необхідно додати документ про сплату судового збору, а тому заяву слід залишити без руху і надати позивачеві строк - п`ять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків заяви, а саме сплати судового збору.
Якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунені, позовну заяву слід залишити без розгляду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 187 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів - залишити без руху, надавши строк 5 (п`ять) днів з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків, викладених у мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що у разі невиконання ухвали в зазначений строк позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Борщівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2020 |
Оприлюднено | 02.10.2020 |
Номер документу | 91933774 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Борщівський районний суд Тернопільської області
Зушман Г. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні