Ухвала
від 01.10.2020 по справі 326/1354/20
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Копія

Справа № 326/1354/20

Провадження № 2-з/326/2/2020

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2020 року м. Приморськ

Суддя Приморського районного суду Запорізької області Каряка Д.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення його позову до Товариства з обмеженою відповідальністю Ант-Юг про стягнення заробітної плати, компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнені, вихідної допомоги у зв`язку із звільненням, не нарахованої не виплаченої заробітної плати,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою в якій просить накласти арешт на грошові кошти в межах суми позову у розмірі 120 442 грн., які належать Товариству з обмеженою відповідальністю Ант-Юг і знаходяться на відкритих ним в банківських установах рахунках.

В обґрунтування заяви вказує, що він працював на підприємстві ТОВ Ант-Юг , при звільненні не здійснено з ним остаточного розрахунку. В разі прийняття рішення про задоволення його позовних вимог, стягнення грошових коштів з ТОВ Ант-Юг потребує наявності таких коштів, яких у нього станом на час звернення до суду не має, що стало відомо з інформації самого ТОВ Ант-Юг . А, якщо в нього не має грошових коштів в достатній мірі, то таке становище ставить під загрозу саме виконання такого судового рішення по справі, тобто не зможе бути виконане ним обов`язок з виплати йому усіх належних сум та не зможуть бути перераховані до бюджету утримані з цих сум податки та інші обов`язкові платежі. Крім того, інформація ТОВ Ант-Юг про відсутність грошових коштів не відповідає дійсності, що викликає підозру у намаганні ним уникнути обов`язку з проведення остаточного розрахунку при звільненні. На рахунках ТОВ Ант-Юг ймовірно знаходяться його грошові кошти, оскільки підприємство веде господарську діяльність, продає вирощену сільськогосподарську продукцію і отримані від її продажу грошові кошти накопичуються на рахунках підприємства.

Оцінюючи дану заяву приходжу до наступного.

Відповідно до вимог ч. 1, ч. 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 150 ЦПК України визначено, що позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії.

Відповідно до ч. 3 ст. 150 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Тлумачення статей 152, 153 ЦПК України свідчить, що при вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності заявлених вимог щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку з вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками цього судового процесу. Суд повинен враховувати інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Співмірність передбачає врахування судом співвідношення негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Зазначена правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 05.02.2020 у справі №449/325/18 (провадження № 61-19785св19).

Предметом даного спору є стягнення заробітної плати, компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнені, вихідної допомоги у зв`язку із звільненням, не нарахованої не виплаченої заробітної плати. Зі змісту позовної заяви вбачається наявність спору між сторонами. Сума позовних вимог є досить значною - 120 442 грн., та носить, зокрема, майновий характер. Заява про забезпечення позову містить достатньо обґрунтоване припущення про те, що невжиття заходів забезпечення може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду у разі задоволення даного позову. Також існує наявність зв`язку між заходом забезпечення позову та предметом позовних вимог, оскільки застосування такого заходу забезпечення позову спроможне забезпечити ефективний захист порушеного права позивача та поновлення його порушених прав та інтересів у випадку задоволення позовних вимог.

Тому з урахуванням викладеного, суд вважає, що наявні підстави для накладення арешту на грошові кошти, які перебувають на рахунках ТОВ Ант-Юг : НОМЕР_1 в ПАТ Райффайзен банк Аваль у м. Київ, МФО 380805; НОМЕР_2 в філії Запорізького ОУ Державний ощадний банк України , МФО 313957; НОМЕР_3 в філії Запорізького ОУ Державний ощадний банк України , МФО 313957; НОМЕР_4 в АТ ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК , МФО 334851, в межах суми заявлених позовних вимог, оскільки належність вказаних рахунків ТОВ Ант-Юг підтверджується матеріалами справи.

Керуючись ст.ст. 149-153, 260, 353, 354 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю Ант-Юг (Запорізька область, м. Приморськ, вул. Центральна, буд. 10, код ЄДРПОУ 33351340), що знаходяться на: НОМЕР_1 в ПАТ Райффайзен банк Аваль у м. Київ, МФО 380805; НОМЕР_2 в філії Запорізького ОУ Державний ощадний банк України , МФО 313957; НОМЕР_3 в філії Запорізького ОУ Державний ощадний банк України , МФО 313957; НОМЕР_4 в АТ ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК , МФО 334851, в межах суми позову у розмірі 120 442 грн.

Копії даної ухвали направити Приморському районному відділу державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) для виконання.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 15 днів.

Суддя Д.О. Каряка

Згідно з оригіналом: суддя Д.О. Каряка

о .

01.10.20

СудПриморський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення01.10.2020
Оприлюднено02.10.2020
Номер документу91937380
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —326/1354/20

Ухвала від 01.10.2020

Цивільне

Приморський районний суд Запорізької області

Каряка Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні