Рішення
від 24.09.2020 по справі 902/527/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"24" вересня 2020 р. Cправа № 902/527/20

Господарський суд Вінницької області у складі судді Матвійчука Василя Васильовича ,

за участю секретаря судового засідання Марущак А.О., за відсутності сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом : Приватного підприємства "Орлант-М" (вул. Івана Франка, буд. 15-В, с. Шкарівка, Білоцерківський район, Київська область, 09170)

до : Приватного підприємства "Лан-Інвест-Агро" (вул. Центральна, 24, с. Гайове, Барський район, Вінницька область, 23012)

про стягнення 100 466,09 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява б/н від 18.05.2020 Приватного підприємства "Орлант-М" з вимогою до Приватного підприємства "Лан-Інвест-Агро" про стягнення 5 030,50 грн суми основного боргу, 3 359,29 грн суми нарахованої пені та 92 076,30 грн суми нарахованого штрафу.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на укладення з відповідачем Договору оренди № 05/09/19 від 05.09.2019, за яким позивачем надано відповідачу комбайн Claas Jaguar 850 разом з екіпажем для проведення робіт по збиранню кукурудзи на силос.

В межах означеного Договору сторонами було підписано Акт про підтвердження користування об`єктом оренди б/н від 01.10.2019, де зафіксовано факт повного виконання позивачем своїх зобов`язань, вартість яких склала 184 152,60 грн.

Пунктом 10 Договору передбачено, що Орендар здійснює оплату за послуги не пізніше 5 днів після підписання Акту про підтвердження користування об`єктом оренди.

Тоді як відповідач здійснив часткову оплату на загальну суму 179 122,10 грн, і заборгованість останнього складає 5 030,50 грн, яку позивач просить стягнути в судовому порядку.

Окрім того, за порушення строків проведення розрахунків за Договором позивачем нараховано та заявлено до стягнення 3 359,29 грн пені.

Також позивач, посилаючись на невиконання відповідачем п. 13.1. Договору, за яким відповідач зобов`язався провести зачистку площ, де буде працювати об`єкт оренди від каміння, металобрухту та інших предметів, про що подати представнику позивача відповідний акт, у відповідності до п. 19 Договору, просить стягнути з відповідача штраф в розмірі 50% вартості орендної плати в сумі 92 076,30 грн.

Ухвалою суду від 26.05.2020 за вказаним позовом відкрито провадження у справі № 902/527/20 за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі призначено на 24.06.2020.

За наслідками судового засідання 24.06.2020 судом постановлено ухвалу про відкладення підготовчого засідання на 21.07.2020.

Ухвалою суду від 21.07.2020 строк підготовчого провадження продовжено на 30 днів, підготовче засідання відкладено на 25.08.2020.

За наслідками судового засідання 25.08.2020 судом закрито підготовче провадження, призначено справу для судового розгляду по суті на 24.09.2020.

На визначену судом дату представник позивача не з`явився. При цьому суд зважає на заяву позивача б/н від 19.06.2020, в якій останній просив розглянути справу за відсутності його представника.

Відповідач правом участі в засіданні суду також не скористався. Про час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, ухвалою суду від 26.08.2020.

За змістом ст. 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Ухвали Господарського суду Вінницької області у справі № 902/527/20 були оприлюднені в Єдиному державному реєстрі судових рішень, а тому сторони не були позбавлені права та можливості з ними ознайомитись.

За таких обставин у суду є достатні підстави вважати, що ним вжито належних заходів до повідомлення відповідача, час та місце судового слухання, проте останній не скористався своїм правом участі у судовому засіданні.

При розгляді справи суд зважає що у визначений судом строк відзиву відповідача на позовну заяву до суду не надійшло.

За частиною 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Аналогічна норма міститься у частині 9 статті 165 ГПК України.

Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів частини 9 статті 165 та частини 2 статті 178 ГПК України.

Розглядаючи дану справу, суд, з урахуванням ч. 2 ст. 11 ГПК України та ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" приймає до уваги припис ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, якою закріплене право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку.

З урахуванням неявки представників сторін суд зважає на положення ч.1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України якою передбачено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

В порядку ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

У судовому засіданні 24.09.2020 прийнято судове рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд,

ВСТАНОВИВ:

05 вересня 2019 року між Приватним підприємством "Орлант-М" (позивач, за Договором Орендодавець) та Приватним підприємством "Лан-Інвест-Агро" (відповідач, за Договором Орендар) укладено Договір оренди № 05/09/19. (надалі Договір)

Згідно з предметом Договору Орендодавець зобов`язується передати Орендареві майно у користування за плату на певний строк, на умовах, що визначені нижче. Орендодавець зобов`язується передати, а Орендар прийняти в платне строкове користування таке майно (далі - Об`єкт оренди): комбайн Claas Jaguar 850 . Об`єкт оренди передається в оренду разом з екіпажем, що здійснює управління та обслуговування. Екіпаж не припиняє трудових відносин з Орендодавцем. Витрати на утримання екіпажу (заробітна плата, інше матеріальне забезпечення) несе Орендодавець. Об`єкт оренди передається для використання в господарській діяльності Орендаря, а саме для збирання кукурудзи на силос із застосуванням корн-крекера. Орієнтовна площа 100 га.

Строк оренди майна з 07 вересня 2019 року. (п. 5. Договору)

Розділом Орендна плата Сторонами визначено розмір та порядок сплати орендної плати та погоджено наступне.

Розмір орендної плати за Договором становить 184 152,60 грн., у тому числі ПДВ 30 692,10грн. (п. 8. Договору)

Ціна цього Договору дорівнює загальній сумі орендних платежів, сплачених на умовах та протягом строку дії цього Договору. (п. 9. Договору)

Орендна плата сплачується не пізніше 5 днів після підписання Акту про підтвердження користування Об`єктом оренди. (п. 10. Договору)

Орендна плата сплачується Орендарем лише за період, коли Об`єкт оренди фактично використовувався Орендарем. Час доставки, простою та інші періоди, коли Об`єкт оренди не використовувався не оплачуються. (п. 12. Договору)

Відповідно до положень розділу Права та обов`язки сторін Договору Орендар, з поміж іншого, зобов`язався: своєчасно сплачувати орендну плату; провести зачистку площ, де буде працювати Об`єкт оренди, від каміння, металобрухту та інших предметів. Подати представнику Орендодавця акти зачистки до початку роботи Об`єкта оренди, залишити собі копію з відміткою Орендодавця про вручення і підписом останнього.

Орендодавець, з поміж іншого зобов`язаний: передати Орендареві Об`єкт оренди в технічно справному стані, який дозволяє його використання за призначенням; забезпечувати за власний рахунок та на власний ризик керування Об`єктом оренди працівниками відповідної кваліфікації. Орендодавець гарантує, що працівники, які залучаються ним до роботи перебувають з ним в офіційних трудових відносинах відповідно до вимог чинного законодавства у сфері праці.

Документом, що підтверджує приймання-передачу Об`єкта оренди у користування Орендаря та його повернення є Акт про підтвердження користування Об`єктом оренди підписаний сторонами або їх уповноваженими представниками. Будь-які зауваження, які можна виявити при візуальному огляді Об`єкта оренди сторони зобов`язані вказати в такому акті. (п. 20. Договору)

Договір підписаний сторонами та скріплений печатками.

За доводами позивача, зобов`язання за Договором останнім виконано належним чином та в повному обсязі. В підтвердження чого в матеріалах справи міститься обопільно підписаний сторонами Акт про підтвердження користування об`єктом оренди б/н від 01.10.2019, де Орендар підтверджує користування об`єктом оренди у вересні 2019року та збирання кукурудзи на силос належним позивачу кормозбиральним комбайном Claas Jaguar 850 , державний реєстраційний номер НОМЕР_1 . За користування Об`єктом оренди Орендар зобов`язався виплатити орендну плату згідно Договору і даного Акту в розмірі 184 152,60 грн, в тому числі ПДВ 30 692,10 грн. В акті обидві сторони зауважень по результатами виконання послуг не зазначили.

Взяті на себе зобов`язання за Договором щодо здійснення платежів відповідач належним чином не виконав сплативши 179 122,10 грн, зокрема: 10.10.2019 - 50 000,00 грн; 18.10.2019 - 50 000,00 грн; 20.11.2019 - 34 122,10 грн; 26.12.2019 - 25 000,00 грн; 13.02.2020 - 20 000,00 грн, про що свідчить банківська виписка по рахунку за період з 05.09.2019 по 18.05.2020.

28.04.2020. позивач на адресу відповідача надіслав претензію про сплату боргу, пені, та штрафу, яка залишена останнім без відповіді та задоволення.

На момент розгляду справи, відповідач взятих на себе зобов`язань по оплаті орендної плати не виконав в повному обсязі.

Зазначені обставини стали підставою для звернення позивача до суду з метою захисту своїх прав та законних інтересів.

Таким чином виник спір, який підлягає вирішенню у судовому порядку.

Відповідно до ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

Згідно ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

За приписами ч. 1 ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (положення ч. 1 ст. 628 ЦК України).

Здійснивши аналіз положень укладеного між сторонами Договору, судом встановлено, що такий за своєю правовою природою є договором оренди.

Приписами ч. 1 ст. 283 ГК України, ч. 1 ст.759 ЦК України визначено, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

У відповідності до ст. 762 ЦК України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Факт надання позивачем в оренду Об`єкту оренди та користування Об`єктом підтверджено документально, а саме Актом про підтвердження користування Об`єктом оренди від 01.10.2019.

У відповідності до ст.ст. 525, 526 ЦК України, ст. 193 ГК України зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається.

Приписами ст. 629 ЦК України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами. Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Пунктом 10. Договору сторонами погоджено строк сплати орендної плати не пізніше 5 днів після підписання Акту про підтвердження користування Об`єктом оренди.

Згідно ст. ст. 525, ч. 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 610 ЦК України унормовано, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання свого зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (положення ч. 1 ст. 612 ЦК України).

З огляду на те, що позивачем належними та допустимими доказами підтверджено користування Об`єктом оренди, судом встановлено невиконання відповідачем взятих на себе зобов`язань за Договором щодо сплати орендної плати у строк, встановлений у п. 10 Договору, заборгованість в розмірі 5 030,50 грн підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.

Поряд з цим, за порушення відповідачем взятих на себе зобов`язань, позивачем заявлено до стягнення 3 359,29 грн пені.

Згідно ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Порушенням зобов`язання, згідно ст.610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

У відповідності до п.п. 3, 4 ч. 1 ст.611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки та відшкодування збитків.

Відповідно до ч.1 ст.546 ЦК України та ст. 230 Господарського кодексу України виконання зобов`язання може забезпечуватися, крім іншого, неустойкою.

Частиною першою ст.548 Цивільного кодексу України встановлено, що виконання зобов`язання (основного зобов`язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом.

Згідно з ч. 1 ст. 230 та ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання. Штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Відповідно до ст.ст. 1, 3 Закону України від 22.11.1996 N 543/96-ВР "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Згідно зі ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Відповідно до приписів ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Таким чином, законом передбачено право сторін визначати у договорі розмір санкцій і строки їх нарахування за прострочення виконання зобов`язання. У разі відсутності таких умов у договорі, нарахування штрафних санкцій припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконаним відповідно до частини шостої статті 232 ГК України.

В пункті 17. Договору сторони погодили, що за затримку із перерахуванням орендної плати, Орендар сплачує пеню в розмірі облікової ставки НБУ від належної до перерахування суми за кожний день затримки.

Позивачем наведено розрахунок пені за прострочення здійснення оплати за користування Об`єктом оренди за Договором в розмірі 3359,29 грн за період з 06.10.2019 по 18.05.2020.

При цьому суд зазначає, що визначення дати прострочення сплати орендної плати 06.05.2020 є помилковим, оскільки за змістом п. 10. Договору, зобов`язання відповідача по сплаті орендної плати визначені наступним чином: не пізніше 5 днів після підписання Акту про підтвердження користування Об`єктом оренди. Як зазначено вище, відповідний Акт сторонами підписано 01.10.2019, тому останнім днем сплати орендної плати є 06.10.2019.

Водночас, частиною 5 статті 254 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

З огляду на положення вказаної норми, оскільки останній день строку оплати за користування Об`єктом оренди за Актом про підтвердження користування Об`єктом оренди б/н від 01.10.2019 припадає на вихідний день (06.10.2019) днем закінчення строку є 07.10.2019, а першим днем прострочення оплати - 08.10.2019.

З огляду на викладене, до стягнення з відповідача підлягає пеня в розмірі 3136,43 грн, виходячи з наступних розрахунків:

Розрахунки за період з 08.10.2019 по 09.10.2019 на заборгованість в розмірі 184 152,60 грн - нараховується пеня в розмірі 166,50 грн;

Розрахунки за період з 10.10.2019 по 17.10.2019 на заборгованість в розмірі 134 152,60 грн - нараховується пеня в розмірі 485,15 грн;

Розрахунки за період з 18.10.2019 по 19.11.2019 на заборгованість в розмірі 84 152,60 грн - нараховується пеня в розмірі 1 195,43 грн;

Розрахунки за період з 20.11.2019 по 25.12.2019 на заборгованість в розмірі 50 030,50 грн - нараховується пеня в розмірі 729,21 грн;

Розрахунки за період з 26.12.2019 по 12.02.2020 на заборгованість в розмірі 25 030,50 грн - нараховується пеня в розмірі 431,08 грн;

Розрахунки за період з 13.20.2020 по 18.05.2020 на заборгованість в розмірі 5 030,50 грн - нараховується пеня в розмірі 129,06 грн.

За таких обставин, вимога про стягнення пені в розмірі 3359,29 грн підлягає частковому задоволенню в розмірі 3136,43 грн.

Також судом розглянуто вимогу про стягнення 92 076,30 грн штрафу.

Згідно зі ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання. Суб`єктами права застосування штрафних санкцій є учасники відносин у сфері господарювання, зазначені у статті 2 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 4 ст. 231 Господарського кодексу України у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

Статтею 549 Цивільного кодексу України встановлено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.

За змістом п. 13.1. Договору відповідач зобов`язався провести зачистку площ, де буде працювати Об`єкт оренди, від каміння, металобрухту та інших предметів. Подати представнику Орендодавця акти зачистки до початку роботи Об`єкта оренди, залишити собі копії з відміткою Орендодавця про дату вручення і підписом останнього.

За порушення умов пункту 13.1. цього Договору Орендар, відповідно до п. 19 Договору, сплачує на користь Орендодавця штраф в розмірі п`ятдесят відсотків вартості орендної плати згідно Акта про підтвердження користування Об`єктом оренди .

Як стверджує позивач, відповідачем не проведено зачистки площ на яких працював Об`єкт оренди, не складено та не надано відповідного акту зачистки.

Суд наголошує, що відповідного акту не надано і відповідачем у справі, та не спростовано невиконання взятих на себе зобов`язань, визначених у п. 13.1. Договору.

За таких обставин вимога позивача про стягнення з відповідача 92 076,30 грн штрафу за ненадання акту зачистки площ до початку роботи Об`єкта оренди є правомірною та підлягає задоволення.

Статтею 14 ГПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Згідно з положеннями статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

Судом кожній стороні судом була надана розумна можливість, представити справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони, в т.ч. подати докази на підтвердження своїх вимог та заперечень, прийняти участь у досліджені доказів, надати пояснення, обґрунтувати перед судом переконливість поданих доказів та позицій по справі, скористатись іншими процесуальними правами.

Як зазначалось вище, суд процесуальним законом позбавлений права на збирання доказів по справі з власної ініціативи, що було б порушенням рівності прав учасників судового процесу.

Згідно з ч.4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Приймаючи до уваги наведені вище положення закону, враховуючи встановлені судом обставини та зміст позовних вимог, суд вважає правомірними вимоги позивача щодо стягнення з відповідача 5 030,50 грн основного боргу, 3 136,43 грн пені та 92 076,30 грн штрафу. У стягненні 222,86 грн пені суд відмовляє.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України на відповідача покладаються витрати позивача по сплаті судового збору пропорційно задоволеним позовним вимогам.

Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 2, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 13, 14, 15, 18, 73, 74, 76, 77, 78, 79, 86, 123, 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 242, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд,

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Приватного підприємства "Лан-Інвест-Агро" (вул. Центральна, 24, с. Гайове, Барський район, Вінницька область, 23012, код ЄДРПОУ 36967794) на користь Приватного підприємства "Орлант-М" (вул. Івана Франка, буд. 15-В, с. Шкарівка, Білоцерківський район, Київська область, 09170, код ЄДРПОУ 40255840) 5 030 грн 50 коп. - основного боргу; 3 136 грн 43 коп. - пені; 92 076 грн 30 коп. - штрафу та 2 097 грн 34 коп. - витрат зі сплати судового збору.

В решті позову відмовити.

Примірник рішення направити учасникам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Рішення суду набирає законної сили у строки передбачені ст. 241 ГПК України.

Рішення може бути оскаржене до Північно-західного апеляційного господарського суду, в порядку та строки визначені ст.ст. 256, 257 ГПК України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повне рішення складено 02 жовтня 2020 р.

Суддя Матвійчук В.В.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу (вул. Івана Франка, буд. 15-В, с. Шкарівка, Білоцерківський район, Київська область, 09170)

3 - відповідачу (вул. Центральна, 24, с. Гайове, Барський район, Вінницька область, 23012)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення24.09.2020
Оприлюднено02.10.2020
Номер документу91937764
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/527/20

Судовий наказ від 23.10.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

Рішення від 24.09.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

Ухвала від 26.08.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

Ухвала від 23.07.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

Ухвала від 21.07.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

Ухвала від 24.06.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

Ухвала від 26.05.2020

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Матвійчук В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні