ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
01.10.2020Справа № 910/14551/20
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРЕЛ УКРАЇНА" (просп. Відрадний, буд. 95, м. Київ 61, 03061, ідентифікаційний код 42756100)
До Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕМІУМ КЛІМАТ ХОЛОД" (вул. Іоанна Павла II, буд. 4/6, корпус "В", кім.1200, м. Київ 42, 01042, ідентифікаційний код 40382189)
Про стягнення заборгованості у розмірі 523 791,83 грн
Суддя Бондаренко-Легких Г.П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ
Товариство з обмеженою відповідальністю "КАРЕЛ УКРАЇНА" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕМІУМ КЛІМАТ ХОЛОД" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 523 791,83 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач 17.02.2020 набув, внаслідок, відступлення, право вимоги від ALFACO POLSKA Sp. Z o.o за Контрактом № 20-09-2017-002, за яким відповідач не виконав свого обов`язку щодо оплати поставленого за контрактом товару, протягом встановленого контрактом строку.
У зв`язку з цим, позивач просить суд стягнути з відповідача грошові кошти в розмірі 523 791, 83 грн., з яких: 466 353,38 грн. - основний борг, 8 279,00 - 3% річних, 43 108, 91 грн. - пеня у розмірі подвійної ставки НБУ, 6 050,54 - інфляційне збільшення боргу.
Також позивач просить покласти судові витрати на відповідача.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Пунктом 2 частини 1 статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно частини 2 статті 9 Закону України "Про судовий збір" суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
На підтвердження сплати судового збору у позивач не надав оригінал платіжного доручення.
При перевірці факту зарахування судового збору, на виконання вимог Закону України Про судовий збір , судом встановлено, що в базі Діловодство спеціалізованого суду ДСС зазначено про відсутність підтверджень платежів Казначейства.
Отже, заявником не дотримано вимог п. 2) ч. 1 ст. 164 ГПК України.
Стаття 164 ГПК України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, та ч. 2 указаної статті зазначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази , що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Пунктом 5.27 Уніфікованої системи організаціно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, чинний від 01.09.2003) встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Разом з цим, як убачається з додатків до позову Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРЕЛ УКРАЇНА" в якості "доказів" заявником до позову додано ксерокопії документів - які не є ані оригіналами документів, ані засвідченими у встановленому законом порядку копіями документів, а саме зазначення згідно з оригіналом (відмітка про засвідчення копії, яка передбачена п. 5.27 ДСТУ 4163-2003, на ксерокопіях відсутня).
Враховуючи наведене суд дійшов висновку, що заявником позову не додержано вимог, встановлених ст. 164 ГПК України, а саме до позову не додано доказів - відповідно до ст. 91 ГПК України документів в оригіналах або в належним чином засвідченій копіях, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Також, судом встановлено, що позивачем зазначено інші засоби зв`язку відповідача ніж ті, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до пункту 1 часини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України внормовано, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, а саме абзацом 27 пункту 2 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Відповідно, якщо копію позовної заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердження, що інформація у даній накладній зазначена правильно.
Отже, на підтвердження направлення учасникам справи позовної заяви з додатками до позову обов`язково має бути подана накладна з повною адресою отримувача.
Проте, відповідні вимоги заявником не дотримані.
Згідно з частиною 1 статті 162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Пунктом 3 частини 3 вказаної статті визначено, що позовна заява має містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Так, позивач просить стягнути з відповідача пеню за несвоєчасне виконання зобов`язання та надає розрахунок суми санкцій по договору, проте, як встановлено судом даний розрахунок не може вважатись обґрунтованим.
Статтею 230 Господарського кодексу України визначено, що пеня є видом штрафної санкції. Відповідно до частини 6 статті 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором , припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
У контракті № 20-09-2017-002 не визначено, що пеня є видом штрафних санкцій за цим договором і може бути стягнута у разі прострочення зобов`язання, а у договорі відступлення права вимоги №1 також не встановлено такого виду відповідальності за порушення умов договору, як пеня.
Виходячи з цього суд зобов`язує позивача надати обгрунтування вимог щодо стягнення пені за просторочення зобов`язання.
Відповідно до ст. 253 Цивільного кодексу України: перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок, тобто штрафні санкції повинні були бути нараховані з наступного дня після настання строку виконання зобов`язання.
Проте, заявник при здійснення розрахунку позовних вимог не витримав положень ст. 253 Цивільного кодексу України.
Тому суд зобов`язує позивача надати обґрунтований розрахунок позовних вимог, в тому числі штрафних санкцій відповідно до умов договору.
Відповідно до пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Так, суд встановив, що на підтвердження повноважень представника - адвоката Кумановського М.В., було додано оригінал ордеру: серія АА № 089286 від 21.09.2020, виданий на підставі договору про надання правової допомоги №14/04/20-1 від 14.04.2020 та копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю Серія ЕР №000086.
Проте, до позовної заяви не було долучено копії договору, а відтак суд не може встановити, чи мав право адвокат Кумановський М.В. підписувати позовну заяву.
За відсутності в матеріалах позовної заяви копії договору про надання правової допомоги на підставі якого виписаний ордер адвокату, Суд дійшов висновку, що адвокат за ордером серії АА № 089286 наділений повноваженнями, перелік яких визначений ст. 20 Про адвокатуру та адвокатську діяльність , та не наділений будь - якими іншими повноваження.
Суд зазначає, що стаття 20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність не визначає серед професійних прав адвоката права підпису позовної заяви, вказана норма наділяє адвоката повноваженнями лише щодо складання заяв та їх подання, при цьому відсутні підстави ототожнювати наведене формулювання із наданням адвокату права підписувати позовні заяви.
Отже, представником позивача, відповідно до статті 60 ГПК України, не було надано документів, що підтверджують його повноваження, як на підписання позовної заяви так і на засвідчення копій документів. Враховуючи вказане Суд дійшов висновку, що повноваження представника, який підписав заяву не підтверджені.
Також суд звертає увагу позивача на підсудність даної справи, адже у контракті № 20-09-2017-002 зазначено, що всі суперечки та розбіжності, які можуть виникнути в результаті цього Контракту, підлягають вирішенню шляхом мирних переговорів. У разі якщо сторони не дійдуть взаємної згоди, всі суперечки та розбіжності підлягають вирішенню в Арбітражному Суді м. Варшава (Польша). Тому суд зобов`язує позивача надати правове обґрунтування щодо підсудності цієї справи Господарському суду міста Києва відповідно до умов основного договору.
Згідно з положеннями статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити, зокрема, відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися (п.7).
Натомість, подана позовна заява таких відомостей не містить.
У п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України зазначено, що позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вона не містить підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРЕЛ УКРАЇНА" без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "КАРЕЛ УКРАЇНА" строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "КАРЕЛ УКРАЇНА" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надати суду оригінали або належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви;
- надати суду оригінали або належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представника;
- надати суду обґрунтування позовних вимог щодо стягнення пені;
- надати докази сплати судового збору;
- надати обґрунтований розрахунку суми позовних вимог;
- подати до суду письмову заяву, яка буде містити підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
- подати до суду письмову заяву, яка буде містити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів та позову до подачі позовної заяви;
- подати до суду письмову заяву, яка буде містити обгрунтування щодо підсудності даної справи Господарському суду міста Києва;
- надати суду накладну із зазначенням повної адреси відповідача (як доказ направлення позовної заяви з додатками).
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили 01.10.2020 та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.П. Бондаренко-Легких
ІНФОРМАТИВНО ВАЖЛИВО!!!
Отримання учасниками справи інформації про рух процесуальних документів та дій суду у конкретній справі забезпечується у спосіб:
1) участь уповноважених представників сторін в судових засіданнях;
2) звернення сторін до спеціально створеного інформаційно-довідкового центру Господарського суду міста Києва;
3) надіслання сторонами до канцелярії суду необхідних процесуальних документів;
4) ознайомленням із наявною інформацією на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/.
5) ознайомлення із наявною інформацією в єдиному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.
6) подання клопотання про надання судом процесуальних документів у електронному вигляді;
7) ознайомлення із матеріалами справи у встановленому порядку.
УВАГА!!! Спілкування із суддею (сектором судді) за межами вище означених способів отримання інформації процесуальним законодавством не передбачено, у тому числі і через засоби службового телефонного зв`язку !!!
ПРИМІТКА: ОЗНАЙОМЛЕННЯ з матеріалами справи здійснюється ЩОП`ЯТНИЦІ з 10:00 до 16:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва за наявності ЗАВЧАСНО поданого через канцелярію суду клопотання. Коли представник з`явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, він повинен при собі мати документ, що посвідчує особу, оригінал довіреності та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2020 |
Оприлюднено | 05.10.2020 |
Номер документу | 91938508 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні