Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
"01" жовтня 2020 р. Справа №918/579/20
Господарський суд Рівненської області у складі судді Качура А.М.,
розглянувши матеріали за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Монтена"
про банкрутство
секретар судового засідання: Коваль С.М.;
представники:
від кредитора: не з`явився;
від боржника: Герман Г.Ю.;
арбітражний керуючий: Дендерис І.Є.;
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Монтена" звернулось до господарського суду Рівненської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Турстрой-Україна" (33009, Рівненська область, місто Рівне, провулок Робітничий 5, код ЄДРПОУ 30141320 ).
Згідно з положеннями статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Ухвалою суду від 18 червня 2020 року прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Монтена" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Турстрой-Україна". Призначено заяву до слухання у підготовчому засіданні на 02 липня 2020 року.
Ухвалою суду від 02 липня 2020 року підготовче засідання відкладено на 23 липня 2020 року.
Ухвалою суду від 23 липня 2020 року відкрито провадження у справі №918/579/20 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Турстрой-Україна", визнано вимоги кредитора ТОВ "Монтена" у розмірі 7 349 800,00 грн., введено процедуру розпорядження майном до 09 січня 2021 року, розпорядником майна призначено Дендериса І.Є., проведення попереднього засідання суду призначено на 22 вересня 2020 року.
27 липня 2020 року оприлюднене офіційне оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ "Турстрой-Україна".
В судовому засіданні 22 вересня 2020 року оголошено перерву до 01 жовтня 2020 року.
01 жовтня 2020 року розпорядником майна подано звіт про проведену роботу, за яким розпорядник зазначив, що кредиторська заборгованість підприємства становить 7 349 800,00 грн. (четверта черга) та 21 020,00 грн. судового збору (перша черга).
Як встановив суд, 13 квітня 2020 року між ТОВ "Монтена" (позикодавець) та ТОВ "Турстрой-Україна" (позичальник) було укладено договір поворотної фінансової допомоги, відповідно до предмету якого позикодавець зобов`язується надати позичальнику безвідсоткову фінансову допомогу, а останній зобов`язується повернути її у визначений договором строк.
Згідно з платіжним дорученням №19 від 14 квітня 2020 року ТОВ "Монтена" перераховано на рахунок ТОВ "Турстрой-Україна" 700 000,00 грн. поворотної фінансової допомоги.
Доказів повернення вказаних коштів в обумовлені сторонами договору строки боржник суду не надав.
24 квітня 2020 року між ПАТ "Яворівський гранкар`єр" (первісний кредитор) та ТОВ "Монтена" (новий кредитор) укладено договір про відступлення права вимоги, відповідно до якого первісний кредитор відступив, а новий кредитор набув право на підставі договору поворотної фінансової допомоги №2-ФД від 29 січня 2018 року на суму 1 462 800,00 грн., договору поворотної фінансової допомоги №5-ФД від 06 липня 2018 року на суму 3 740 000,00 грн., договору поворотної фінансової допомоги №1-ФД від 29 січня 2019 року на суму 1 717 000,00 грн. Право вимоги відступається за цим договором, оцінене сторонами в сумі 6 649 800,000 грн.
Доказів повернення вказаних коштів в обумовлені сторонами договору строки боржник суду не надав.
Таким чином, станом на дату звернення із заявою до суду заборгованість боржника складає 7 349 800,00 грн. (700 000,00 грн. + 6 649 800,00 грн.).
Відповідно до норм статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Господарський суд зобов`язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.
Розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.
Згідно з визначеннями статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства, забезпечені кредитори це кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори це кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.
Оскільки грошові вимоги ТОВ "Монтена" до ТОВ "Турстрой-Україна" є конкурсними, відповідно вимоги по стягненню основної заборгованості є такими що задовольняються в четверту чергу (ст. 47, 64 Кодексу України з процедур банкрутства).
Згідно з правилами статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства, у першу чергу задовольняються витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді.
При поданні заяви про відкриття провадження у даній справі ТОВ "Монтена" надано суду доказ сплати судового збору в розмірі 21 020,00 грн.
Відповідно до абзацу 1 частини 8 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний окремо повідомити господарський суд про вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за відсутності таких заяв - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з відповідним державним реєстром.
Доказів наявності у боржника майна, що перебуває у заставі (іпотеці) на підставі інших господарських договорів, суду не подано.
Відповідно до абзацу 2 частини 8 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний окремо повідомити господарський суд про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та/або даними обліку боржника.
Заяви з вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян до суду не надходили.
Відповідно до статті 47 Кодексу України з процедур банкрутства, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються:
- розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;
- розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;
- дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
- дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.
Розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.
Згідно з приписами статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства, протягом 10 днів з дня постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне визначити дату проведення зборів кредиторів не пізніше 10.10.2020р.
Згідно з положеннями статті 49 Кодексу України з процедур банкрутства, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.
Керуючись статтями 44-47 Кодексу України з процедур банкрутства, статтею 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Визнати вимоги кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Монтена" (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська 25-А, корпус Л, офіс 11) у розмірі:
- 21 020,00 грн. судовий збір (перша черга);
- 7 349 800,00 грн. заборгованості по основному зобов`язанню (четверта черга);
2. Зобов`язати розпорядника майна арбітражного керуючого у 10-ти денний строк після проведення попереднього засідання відповідно до статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства повідомити кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення (належні докази повідомлення надати суду).
3. Встановити дату проведення зборів кредиторів не пізніше 10.10.2020 р..
4. Рішення зборів кредиторів подати до суду протягом п`яти днів після його проведення.
5. Кредиторам забезпечити участь свого представника у зборах кредиторів.
6. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
7. Підсумкове засідання призначити на "27" жовтня 2020 р. на 13:00 год., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області (за адресою 33013, м. Рівне, вул. Набережна, 26А) в залі судових засідань №11.
8. Копію ухвали направити кредитору, розпоряднику майна боржника, боржнику.
9. Ухвала набирає законної сили 01.10.2020 року та може бути оскаржена у 10-ти денний строк до Північно-західного апеляційного господарського суду.
Суддя Качур А.М.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2020 |
Оприлюднено | 05.10.2020 |
Номер документу | 91939208 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні