ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" вересня 2020 р. Справа № 924/901/20
м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Субботіної Л.О., за участю секретаря судового засідання Мізика М.А. розглянувши матеріали справи
за позовом 1. Виконавчого комітету Хмельницької міської ради м. Хмельницький
2. Міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності Хмельницької міської ради м. Хмельницький
до Громадської організації "Подільське товариство" м. Хмельницький
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивачів Управління комунального майна Хмельницької міської ради м. Хмельницький
про 1. Розірвання договору оренди індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького від 26.10.2018
2. Виселення з нежитлового приміщення
Представники сторін:
позивач 1: Кучевська Г.В. - діє на підставі посвідчення № 600 від 12.02.2020
позивач 2: не з`явився
відповідач: не з`явився
третя особа: не з`явилася
У судовому засіданні згідно зі ст. 240 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
ВСТАНОВИВ:
29.07.2020 до господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Виконавчого комітету Хмельницької міської ради м. Хмельницький та Міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності Хмельницької міської ради м. Хмельницький до Громадської організації "Подільське товариство" м. Хмельницький про розірвання договору оренди індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького від 26.10.2018 та виселення з нежитлового приміщення. В обґрунтування позовних вимог позивачі вказують, що відповідач неналежним чином виконує свої договірні зобов`язання за договором оренди індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького від 26.10.2018, у зв`язку із чим в останнього станом на 01.07.2020 утворилась заборгованість в розмірі 19544,55грн. Зазначають, що пунктом 8.2 договору передбачено їх право виступати з ініціативою щодо розірвання договору оренди у разі невиконання відповідачем умов цього договору. Враховуючи викладене, а також керуючись статтями 526, 611, 629, 651, 762 та 783 Цивільного кодексу України, позивачі звернулись до суду із даним позовом.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями від 29.07.2020 вказану позовну заяву передано для розгляду судді Субботіній Л.О.
Ухвалою суду від 31.07.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №924/901/20 в порядку розгляду за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 09:30 год. 27.08.2020 та залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивачів Управління комунального майна Хмельницької міської ради.
В підготовчому засіданні 27.08.2020 суд на підставі п. 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України відклав підготовче засідання на 9:30 год. 15.09.2020, інформацію про що занесено до протоколу судового засідання.
Згідно ухвали суду від 15.09.2020 суд закрив підготовче провадження у справі №924/901/20 та призначив справу до судового розгляду по суті на 28.09.2020.
Представник позивача 1 в судовому засіданні підтримала заявлені позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві, та просила задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник позивача 2 в судове засідання 28.09.2020 не з`явилась, на адресу суду надіслала клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача за наявними в справі документами. Повідомила, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Третя особа в судове засідання 28.09.2020 свого представника не направила, письмової позиції по справі не подала, хоча була належним чином повідомлена про час, місце та дату судового засідання, що підтверджується судовою повісткою про вручення ухвали суду від 15.09.2020.
Відповідач явку представника в судове засідання не забезпечив незважаючи на те, що належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (ухвали суду від 15.09.2020), процесуальним правом щодо подання відзиву на позов не скористався.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами відповідно до приписів ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.
Суд під час розгляду матеріалів справи встановив наступні обставини.
Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради №749 від 27.09.2018 вирішено передати в оренду громадській організації "Подільське товариство" нежитлове приміщення в будівлі по вул. Кам`янецькій, 74 корисною площею 39,5 кв.м. (загальною площею 48,6 кв.м.) для розміщення громадської організації строком на два роки та одинадцять місяців.
26.10.2018 між Виконавчим комітетом Хмельницької міської ради (далі - орендодавець), від імені якого діє управління комунального майна Хмельницької міської ради, громадською організацією "Подільське товариство" (далі - орендар) та Міським комунальним підприємством по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності (далі - отримувач коштів, балансоутримувач) укладено договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого майна), що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького (далі - договір).
У відповідності до п. 1.1 договору орендодавець, балансоутримувач передає, а орендар приймає в строкове платне користування майно - нежитлове приміщення корисною площею 39,5 кв.м. (загальною площею 48,6 кв.м.) розміщене за адресою: м. Хмельницький , вул. Кам`янецька, 74 (надалі - майно), розташоване на третьому поверсі п`ятиповерхової будівлі, яка перебуває на балансі Міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності, вартість якого встановлена за результатами проведення незалежної оцінки (експертним шляхом) і становить відповідно до Звіту про оцінку 409 050,00 грн. станом на 30 вересня 2018 року.
Майно передається в оренду для розміщення громадської організації строком на два роки одинадцять місяців з 26 жовтня 2018р. по 26 вересня 2021р.
Згідно п. 2.1 договору орендар вступає у строкове платне користування майном у термін, указаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору та акта приймання - передачі майна з балансоутримувачем.
У разі припинення, розірвання, відмови від договору майно повертається орендарем балансоутримувачу. Орендар повертає майно аналогічно порядку, встановленому при передачі майна орендарю цим договором. Майно вважається повернутим з моменту підписання між сторонами акта приймання - передачі (п. 2.3 договору).
Відповідно до п. 3.1 договору орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку та розподілу орендної плати за комунальне майно територіальної громади міста Хмельницького, затвердженої рішенням міської ради від 30.10.2013 (із змінами) згідно з розрахунком за - жовтень 2018 року в розмірі 1022,63 грн.
За умовами п. 3.2 договору нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України.
Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за попередній місяць (п. 3.3 договору).
Згідно п. 3.6 договору орендна плата перераховується отримувачу коштів до 25 числа поточного місяця на обумовлений договором рахунок.
Відповідно до п. 5.3 договору орендар зобов`язується сплачувати в повному обсязі орендну плату до 25 числа поточного місяця отримувачу коштів. На вимогу отримувача коштів проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах і оформляти відповідні акти звіряння.
Згідно п. 5.12 договору орендар зобов`язується своєчасно щомісяця до 25 числа поточного місяця та в повному обсязі відшкодовувати балансоутримувачу витрати на утримання будівлі, в якій розташоване орендоване майно, згідно з виставленими рахунками. Орендарю укласти договори про надання комунальних послуг з відповідними підприємствами-надавачами послуг. У разі неможливості укладення договору з підприємствами надавачами послуг, своєчасно щомісячно до 25 числа поточного місяця та в повному обсязі відшкодовувати балансоутримувачу вартість спожитих комунальних послуг, згідно з виставленими рахунками.
Пунктом 5.13 договору передбачено обов`язок орендаря відшкодовувати балансоутримувачу (отримувачу коштів) витрати, пов`язані зі сплатою земельного податку, пропорційно займаній площі, відповідно до виставлених рахунків.
Пунктом 8.2 договору визначено право орендодавця та балансоутримувача, отримувача коштів виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього договору або його розірвання у разі погіршення стану орендованого майна внаслідок неналежного виконання умов цього договору, в разі невиконання орендарем умов цього договору, а також в разі зміни методики розрахунку орендної плати, змін цін і тарифів, що має наслідком зміну розміру орендної плати.
У відповідності до п. 9.5 договору орендодавець за письмової пропозиції балансоутримувача (отримувача коштів) має право достроково розірвати договір оренди в разі неефективного використання майна, використання його не за призначенням, передачі третій особі, несвоєчасної сплати орендної плати, як передбачено цим договором та чинним законодавством України, та в інших випадках порушення умов договору з боку орендаря.
Згідно п. 10.2 договору зміни і доповнення або розірвання цього договору допускаються за умов, визначених цим договором.
За ініціативою однієї із сторін цей договір може бути розірвано рішенням господарського суду у випадках , передбачених чинним законодавством (п. 10.4 договору).
Договір підписано та скріплено відтисками печаток сторін.
На виконання умов договору орендодавець передав, а орендар прийняв в строкове платне користування майно - нежитлове приміщення корисною площею 39,5 кв.м. (загальною площею 48,6 кв.м.) розміщене за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам`янецька, 74, розташоване на третьому поверсі п`ятиповерхової будівлі, яка перебуває на балансі Міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності, що підтверджується актом приймання-передачі майна від 26.10.2018.
Міське комунальне підприємство по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності виставляло громадській організації "Подільське товариство" рахунки на оплату № 2726: від 14.01.2020 (за січень 2020 року) на суму 1678,57грн., від 18.02.2020 (за лютий 2020 року) на суму 1856,86грн., від 16.03.2020 (за березень 2020 року) на суму 1834,56грн., від 22.04.2020 (за квітень 2020 року) на суму 1721,50грн., від 18.05.2020 (за травень 2020 року) на суму 1807,33грн., від 16.06.2020 (за червень 2020 року) на суму 1853,18грн.
Вказані рахунки отримано відповідачем, що підтверджується реєстрами виданих рахунків на оплату оренди (комунальних послуг).
Згідно акта звірки взаєморозрахунків за договором від 26.10.2018 за громадською організацією "Подільське товариство" станом на 31.12.2019 рахується заборгованість на користь Міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності Хмельницької міської ради в розмірі 11473,64грн. Акт звірки підписано сторонами та скріплено відтисками їх печаток.
11.04.2019 виконавчий комітет Хмельницької міської ради звернувся до відповідача з претензією про сплату заборгованості по орендній платі за оренду нежитлового приміщення по вул. Кам`янецькій, 74, у відповідності до якої повідомляв про необхідність негайного погашення заборгованості в сумі 7366,88грн.
03.06.2020 виконавчий комітет Хмельницької міської ради надіслав відповідачу пропозицію про розірвання договору оренди, згідно якої вказував про існування заборгованості за договором оренди в сумі 16492,06грн. та у відповідності до п.п. 8.2, 9.5 договору пропонував у добровільному порядку розірвати договір оренди нежитлового приміщення.
Враховуючи, що відповідач заборгованість не сплатив, відповіді на пропозицію позивача 1 не надав, позивачі звернулися до суду із даним позовом та просять розірвати договір оренди індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького від 26.10.2018 та виселити відповідача з нежитлового приміщення.
Аналізуючи надані докази та пояснення представників позивачів, оцінюючи їх у сукупності, суд приймає до уваги наступне.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України (далі ГК України) майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
З положень ст. 509 Цивільного кодексу України (далі ЦК України), ст. 173 ГК України вбачається, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Згідно п.1 ч.2 ст.11 ЦК України однією із підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договір, а в силу вимог ч.1 ст.629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 283 ГК України, ч. 1 ст. 759 ЦК України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Як вбачається із матеріалів справи 26.10.2018 між Виконавчим комітетом Хмельницької міської ради, від імені якого діє управління комунального майна Хмельницької міської ради, громадською організацією "Подільське товариство" та Міським комунальним підприємством по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності укладено договір індивідуально визначеного (нерухомого або іншого майна), що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького.
На виконання умов договору орендодавець передав, а орендар прийняв в строкове платне користування майно - нежитлове приміщення корисною площею 39,5 кв.м. (загальною площею 48,6 кв.м.) розміщене за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам`янецька, 74, розташоване на третьому поверсі п`ятиповерхової будівлі, яка перебуває на балансі Міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності, що підтверджується актом приймання-передачі майна від 26.10.2018.
Як передбачено ч.ч. 1, 5 ст. 762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Згідно ч.ч. 1, 4 ст. 17 чинного Закону України "Про оренду державного та комунального майна" № 157-IX від 03.10.2019 орендна плата встановлюється у грошовій формі і вноситься у строки, визначені договором. Орендар за користування об`єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків провадження господарської діяльності.
Положення аналогічного змісту були закріплені у ст. ст. 18, 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" від 10.04.1992 № 2269-XII, який діяв до набрання чинності Законом України № 157-IX від 03.10.2019, згідно яких орендар зобов`язаний вносити орендну плату своєчасно та в повному обсязі незалежно від наслідків господарської діяльності.
Згідно п. 3.6 договору орендна плата перераховується отримувачу коштів до 25 числа поточного місяця на обумовлений договором рахунок.
Відповідно до п. 5.3 договору орендар зобов`язується сплачувати в повному обсязі орендну плату до 25 числа поточного місяця отримувачу коштів. На вимогу отримувача коштів проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах і оформляти відповідні акти звіряння.
Також згідно п. 5.12 договору на орендаря покладений обов`язок своєчасно щомісяця до 25 числа поточного місяця та в повному обсязі відшкодовувати балансоутримувачу витрати на утримання будівлі, в якій розташоване орендоване майно, та вартість спожитих комунальних послуг, згідно з виставленими рахунками.
Положеннями ст. ст. 525, 526 ЦК України, ст. 193 ГК України встановлено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від виконання зобов`язання і одностороння зміна умов договору не допускається.
Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Невиконання зобов`язання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) стаття 610 ЦК України визначає як порушення зобов`язання.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідач не виконав у повному обсязі свої зобов`язання щодо сплати орендної плати за користування нежитловим приміщенням та не відшкодував у повному обсязі витрати на утримання будівлі, в якій розташоване орендоване майно, та вартість спожитих комунальних послуг згідно з виставленими рахунками. Внаслідок вказаного у відповідача виникла заборгованість за договором оренди в сумі 19544,55грн., в тому числі 17843,39 грн. - орендна плата, 878,59 грн. - експлуатаційні витрати, 822,57 грн. - відшкодування витрат по електроенергії, що підтверджується наявними в матеріалах справи рахунками на оплату, підписаним між сторонами актом звірки взаєморозрахунків та розрахунком. Доказів на спростування викладеного матеріали справи не містять.
Відповідно до ст.651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Приписами ч.2 ст.24 чинного Закону України "Про оренду державного та комунального майна" передбачено, що договір оренди може бути достроково припинений за згодою сторін. Договір оренди може бути достроково припинений за рішенням суду та з інших підстав, передбачених цим Законом або договором.
Аналогічна норма була закріплена в ч. 3 ст. 26 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" від 10.04.1992 № 2269-XII, що діяв до набрання чинності Законом України № 157-IX від 03.10.2019, якою визначено, що договір оренди може бути розірвано за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірвано за рішенням суду, у разі невиконання сторонами своїх зобов`язань та з інших підстав, передбачених законодавчими актами України.
Сторони у п. 9.5 договору передбачили право орендодавця за письмової пропозиції балансоутримувача (отримувача коштів) достроково розірвати договір оренди в разі неефективного використання майна, використання його не за призначенням, передачі третій особі, несвоєчасної сплати орендної плати, як передбачено цим договором та чинним законодавством України, та в інших випадках порушення умов договору з боку орендаря.
За ініціативою однієї із сторін цей договір може бути розірвано рішенням господарського суду у випадках , передбачених чинним законодавством (п. 10.4 договору).
Отже, у відповідності до приписів ст. 651 ЦК України, ч.2 ст.24 чинного Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та п. 10.4 договору, договір індивідуально визначеного (нерухомого або іншого майна), що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького від 26.10.2018 року може бути розірвано за рішенням суду на вимогу орендодавця у разі істотного порушення договору орендарем.
Суд враховує, що невнесення орендної плати в обумовленому договором розмірі та в установлений строк є істотним порушенням умов договору, внаслідок чого орендодавець та балансоутримувач (позивачі) позбавляються суми орендної плати, на яку розраховували, укладаючи договір оренди від 26.10.2018.
Враховуючи неналежне виконання відповідачем зобов`язань за договором оренди від 26.10.2018 щодо внесення орендних платежів у обсязі та строк, встановлений договором, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в частині розірвання договору оренди індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького від 26.10.2018.
Частиною 1 ст. 785 ЦК України передбачено, що у разі припинення договору найму наймач зобов`язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Відповідно до ст. 795 ЦК України повернення наймачем предмета договору найму будівлі або іншої капітальної споруди (її частини) оформляється відповідним документом (актом), який підписується сторонами договору.
Згідно ч.1 ст. 25 чинного Закону України "Про оренду державного та комунального майна" у разі припинення договору оренди орендар зобов`язаний протягом трьох робочих днів з дати припинення договору повернути орендоване майно в порядку, визначеному договором оренди.
За умовами п. 2.3 договору у разі припинення, розірвання, відмови від договору майно повертається орендарем балансоутримувачу. Орендар повертає майно аналогічно порядку, встановленому при передачі майна орендарю цим договором. Майно вважається повернутим з моменту підписання між сторонами акта приймання - передачі.
Згідно ч. 3 ст. 13, ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ст. 73 ГПК доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч. 1 ст. 86 ГПК України).
Зважаючи на задоволення вимоги про розірвання договору оренди індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького від 26.10.2018, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про виселення відповідача з нежитлового приміщення також є обґрунтованими, заявленими відповідно до приписів чинного законодавства та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно ст. 129 ГПК України витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача, в зв`язку із задоволенням позову.
Керуючись ст. ст. 20, 24, 27, 73, 74, 76-79, 86, 129, 232, 233, 236-238, 240-242, 327 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов Виконавчого комітету Хмельницької міської ради м. Хмельницький та Міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності Хмельницької міської ради м. Хмельницький до Громадської організації "Подільське товариство" м. Хмельницький за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивачів Управління комунального майна Хмельницької міської ради м. Хмельницький про розірвання договору оренди індивідуально визначеного майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького від 26.10.2018 та виселення з нежитлового приміщення задовольнити.
Розірвати договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького - нежитлового приміщення, корисною площею 39,5 кв.м. (загальною площею 48,6 кв.м.) по вул.Кам`янецькій, 74 у м.Хмельницькому, укладений 26.10.2018 між виконавчим комітетом Хмельницької міської ради, від імені якого діє управління комунального майна Хмельницької міської ради, громадською організацією "Подільське товариство" та міським комунальним підприємством по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності.
Виселити громадську організацію "Подільське товариство (м.Хмельницький, вул. Кутузова, буд. 77, код 38618539) з нежитлового приміщення корисною площею 39,5 кв.м. (загальною площею 48,6 кв.м.), розташованого на третьому поверсі в будівлі по вул.Кам`янецькій, 74 у м.Хмельницькому. Боржник: громадська організація "Подільське товариство (м.Хмельницький, вул. Кутузова, буд. 77, код 38618539), стягувач: Міське комунальне підприємство по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності (м. Хмельницький, вул. Кам`янецька, буд. 2, код 30579655) .
Стягнути з громадської організації "Подільське товариство (м.Хмельницький, вул. Кутузова, буд. 77, код 38618539) на користь Міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності (м. Хмельницький, вул. Кам`янецька, буд. 2, код 30579655) 2102,00грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 коп.) витрат на оплату судового збору.
Стягнути з громадської організації "Подільське товариство (м.Хмельницький, вул. Кутузова, буд. 77, код 38618539) на користь виконавчого комітету Хмельницької міської ради (м.Хмельницький, вул. Гагаріна, буд. 3, код 04060772) 2102,00грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 коп.) витрат на оплату судового збору.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення господарського суду може бути оскаржено протягом 20 днів з дня складання повного тексту судового рішення. Порядок подання апеляційної скарги визначений ст. 257 ГПК України та підпунктом 17.5 пункту 17 Розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України.
Повне рішення складено 02.10.2020
Суддя Л.О. Субботіна
Віддруковано у 5 примірниках:
1 - до справи,
2- позивачу 1 (29000, м. Хмельницький, вул. Гагаріна, 3),
3- позивачу 2 (29000, м. Хмельницький, вул. Кам`янецька, 2),
4 - відповідачу (29000, м. Хмельницький, вул. Кутузова, 77),
5 - третій особі (29000, м. Хмельницький, вул. Кам`янецька, 2).
Надіслати усім рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2020 |
Оприлюднено | 05.10.2020 |
Номер документу | 91939441 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Субботіна Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні