Ухвала
від 30.09.2020 по справі 499/880/20
ІВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Іванівський районний суд Одеської області

Іванівський районний суд Одеської області

Справа № 499/880/20

Провадження № 2/499/353/20

У Х В А Л А

про залишення позову без руху

30 вересня 2020 року смт.Іванівка

Суддя Іванівського районного суду Одеської області Погорєлов І.В., перевіривши на виконання вимог ст.175, 177 ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Великобуялицької сільської ради Іванівського району Одеської області, Державного реєстратора Іванівської райдержадміністрації Маршук Тетяни Анатоліївни про визнання права власності на спадкове нерухоме майно (земельну ділянку)

ВСТАНОВИВ:

В провадження Іванівського районного суду Одеської області надійшла вищевказана позовна заява. Підставою позову є та обставина, що позивачі у позасудовому порядку не можуть оформити право власності на спадкове майно, яке залишилося після смерті їх батька ОСОБА_3 у зв`язку з неправильним внесенням кадастрового номеру земельної ділянки до державного реєстру.

При вирішенні питання про відкриття провадження, суддею було встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України та підлягає залишенню без руху у зв`язку з наступним.

У відповідності до ст.175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Так, відповідно до вказаної норми, дана позовна заява не відповідає вимогам п.п. 2, 4, 6, 7, 8, 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України.

У порушення вимог п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява не містить коду ЄРДПОУ відповідача - сільської ради, не зазначено засоби зв`язку.

Не дотримано вимоги п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України, а саме не розмежовано зміст позовних вимог до кожного з відповідачів, вказаний у позовній заяві зміст позовних вимог не відповідає позовним вимогам, заявленим по суті, а саме позовна заява про визнання права власності на спадкове нерухоме майно (земельну ділянку) містить положення щодо спадкування та власності, однак позивачі просять суд визнати реєстраційні дії помилковими, визнати за державним актом присвоєний кадастровий номер 5121855400:01:003:0178 та зобов`язання державного реєстратора вчинити певні.

У порушення п.6 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем не зазначенені відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору,

У порушення п.7 ч.3 ст.175 ЦПК України у позовній заяві позивачем не вказано відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

У порушення до п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем не зазначено, чи існують докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); не зазначено, які із доказів, що долучені до позову та перелічені у додатках є в наявності в оригіналах у позивача, а які перебувають у інших осіб.

Згідно з ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Під час перевірки копій документів, що були додані до матеріалів позовної заяви, на предмет їх відповідності ст.95 ЦПК України слід брати до уваги правила засвідчення копій документів, визначені Національним стандартом України Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003 , затвердженим наказом Держспоживстандарту від 7.04.2003 №55, Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Міністерства юстиції від 18.06.2015 №1000/5, інструкції з діловодства в окремих органах державної влади (місцевого самоврядування) та інші нормативно-правові акти.

Відповідно до п.8 розд.10 зазначених правил копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку.

Напис про засвідчення копії складається зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії.

Таким чином, додані до матеріалів справи копії документів (а.с.11-12, а.с.18-20, а.с.25) не посвідчені жодним чином.

В порушення п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

В супереч п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України у позовній заяві відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЗУ Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Як вбачається з ст.7 ЗУ Про Державний бюджет України на 2019 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2020 рік становить - 2102 грн.

Згідно з ч.2 ст.4 ЗУ Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплаті підлягає судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з ч.3 ст.6 ЗУ Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається зі змісту позовних вимог позивачами заявлено три вимоги немайнового характеру.

До позовної заяви позивачами долучено квитанцію про сплату судового збору у розмірі 840,20 грн. окремо від кожного.

Відповідно до ч.7 ст.6 ЗУ Про судовий збір у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Таким чином, позивачам необхідно здійснити доплату судового збору за дві вимоги немайнового характеру (840,20грн. *2) окремо від кожного та надати підтвердження до суду.

Тому, з урахуванням частини 1 статті 185 ЦПК, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовною заявою, суддя постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суддя роз`яснює позивачам, що усунення недоліків позовної заяви має відбуватися шляхом подання позовної заяви в новій редакції у відповідності до кількості сторін по справі та належним чином засвідчених документів, які додаються до позовної заяви, а також їх копій відповідно до кількості відповідачів.

Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті6розділу1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду (справа Принц Ліхтенштейну Ганс-Адам ІІ проти Німеччини ).

З огляду на наведене, вказану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачам строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 95, 175, 177, 185 ЦПК, суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Великобуялицької сільської ради Іванівського району Одеської області, Державного реєстратора Іванівської райдержадміністрації Маршук Тетяни Анатоліївни про визнання права власності на спадкове нерухоме майно (земельну ділянку) - залишити без руху.

Надати позивачам строк, який становить десять днів з дня отримання ними копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в мотивувальній частині ухвали.

Роз`яснити позивачам, що у разі невиконання вимог вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяІ. В. Погорєлов

СудІванівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення30.09.2020
Оприлюднено05.10.2020
Номер документу91939907
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —499/880/20

Рішення від 06.07.2021

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 10.06.2021

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 18.05.2021

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 26.04.2021

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 05.04.2021

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 10.03.2021

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 19.02.2021

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

Ухвала від 30.09.2020

Цивільне

Іванівський районний суд Одеської області

Погорєлов І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні