Провадження №2-сз/155/11/20
Справа №155/650/20
УХВАЛА
про повернення судового збору
01 жовтня 2020 року місто Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Адамчук Г.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про повернення 50% судового збору у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визнання права власності на спадкове майно
Ухвалою Горохівського районного суду Волинської області від 14 вересня 2020 року, провадження у справі за позовом ОСОБА_1 про повернення 50% судового збору у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно закрито у зв`язку із затвердженням мирової угоди, укладеної між ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
У зв`язку з цим заявник, ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про повернення 50% сплаченого судового збору.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.3 ст.7 Закону України Про судовий збір , у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно.
Згідно з доданої до позовної заяви квитанції №39 від 06 липня 2020 року виданої Волинським обласним управлінням АТ "Ощадбанк", стан.45772 при поданні вищевказаної позовної заяви позивачем ОСОБА_1 було сплачено 4494 (чотири тисячі чотириста дев`яносто чотири) гривні 00 копійок судового збору.
Відповідно до ч.1 ст. 142 ЦПК України, у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Таким чином суд прийшов до висновку, що 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, позивачу слід повернути з державного бюджету.
Керуючись ч.1ст.142 ЦПК України, ч.3 ст.7 Закону України Про судовий збір , -
УХВАЛИВ:
Зобов`язати фінансовий орган - управління Державної казначейської служби України у Горохівському районі Волинської області (Волинська область, місто Горохів, вулиця Гетьманська, 5, код ЄДРПОУ 38031391) повернути ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) сплачений при поданні заяви до суду судовий збір в розмірі 2247 (дві тисячі двісті сорок сім) гривень 00 копійок судового збору, згідно з квитанцією №39 від 06 липня 2020 року виданої Волинським обласним управлінням АТ "Ощадбанк", стан.45772
Копію ухвали направити заявнику для подальшого подання в управління Державної казначейської служби України у Горохівському районі Волинської області для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Cуддя
Суд | Горохівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2020 |
Оприлюднено | 05.10.2020 |
Номер документу | 91941038 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Горохівський районний суд Волинської області
Адамчук Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні