Справа № 948/858/20
Номер провадження 2/948/252/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02.10.2020 суддя Машівського районного суду Полтавської області Кравець С.В., розглянувши матеріали позовної заяви Управління соціального захисту населення Машівської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про відшкодування надміру виплачених коштів
в с т а н о в и л а :
у вересні 2020 року до суду надійшла вищевказана позовна заява, у якій позивач просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Машівської районної державної адміністрації надміру виплачені кошти допомоги малозабезпеченій сім`ї за період з 01.01.2019 р. по 30.06.2019 р. в сумі 5091,53 грн, оскільки виникла переплата вказаної допомоги.
Разом з цим, позивач подав клопотання у якому просить відстрочити сплату суми судового збору у відповідності ст. 8 Закону України Про судовий збір до ухвалення судового рішення по справі, так як видатки на сплату судового збору на вересень-жовтень 2020 року відсутні, а у разі ухвалення рішення на користь позивача просить присудити сплату судових витрат відповідачу по справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати - встановлюються законом.
Згідно з ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Вичерпний перелік підстав, за яких суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, визначений статтею 8 Закону України Про судовий збір , а саме, за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Натомість, подане клопотання позивачем не обґрунтоване та не підтверджене відповідними доказами.
За змістом п. п. 2.1.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою справляється у розмірі 1 ,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 статті 4 вищевказаного Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року становить 2102 грн.
Як вбачається з позовної заяви позивачем є юридична особа, ціна позову визначена 5091,53 грн. - 1,5 % від чого складає 76,37 грн, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 2102,00 грн і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 735700 грн, а тому за майнову вимогу про стягнення надміру виплачених коштів у розмірі 5091,53 грн позивач має сплатити судовий збір у розмірі 2102,00 грн.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Враховуючи викладене, вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме: сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру, виходячи з визначеної ціни позову, та надати оригінал документа на підтвердження його сплати.
На підставі викладеного, Законом України Про судовий збір , ст. ст. 136, 185 ЦПК України
у х в а л и л а :
у задоволенні клопотання Управління соціального захисту населення Машівської районної державної адміністрації про відстрочку сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву Управління соціального захисту населення Машівської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про відшкодування виплачених коштів - залишити без руху.
Позивачу надати десятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків, зазначених у її змісті.
У випадку не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.В.Кравець
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2020 |
Оприлюднено | 05.10.2020 |
Номер документу | 91947068 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Машівський районний суд Полтавської області
Кравець С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні