ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
02 жовтня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/2650/18
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді: Пекного А.С., розглянувши у письмовому провадженні заяву Національного банку України про заміну стягувача в адміністративній справі за позовом за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Повного товариства "Ломбард-каса дрібного кредиту - ПП "Мега-С" і Компанія" про стягнення штрафу.
встановив:
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі - позивач, Нацкомфінпослуг), звернулась до суду із позовом до Повного товариства Ломбард-каса дрібного кредиту - ПП Мега-С і Компанія (далі - відповідач), в якому просила стягнути до Державного бюджету з відповідача штраф у сумі 3400,00 грн., накладений постановою Нацкомфінпослуг № 783/1202/16-3/13-П від 27.09.2018р. за правопорушення законодавства про фінансові послуги.
Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 28.01.2019р., яке набрало законної сили 28.02.2019р., задоволено адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Повного товариства Ломбард-каса дрібного кредиту - ПП Мега-С і Компанія про стягнення штрафу.
Стягнуто з Повного товариства Ломбард-каса дрібного кредиту - ПП Мега-С і Компанія (73000, Херсонська область, м. Херсон, Суворовський район, проспект 200 років Херсону, буд. 7, корп. 4, код ЄДРПОУ - 36236454) до Державного бюджету України (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 Надходження до загального фонду державного бюджету , код бюджетної класифікації за доходами 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106) штраф у сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень 00 копійок).
На виконання цього рішення судом видано 06.03.2019р. виконавчий лист № 197 2019р., в якому стягувачем є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, а боржником - Повне товариство Ломбард-каса дрібного кредиту - ПП Мега-С і Компанія .
Двадцять другого вересня 2020р. Національним банком України (далі - заявник) подано до суду заяву про заміну стягувача у виконавчому провадженні.
Заява мотивована тим, що у провадженні Суворовського районного відділу державної виконавчої служби міста Херсон Головного територіального управління юстиції у Херсонській області перебуває виконавче провадження ВП №58676748 з примусового виконання виданого Херсонським окружним адміністративним судом виконавчий лист № 197 2019р., в якому стягувачем є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. В силу прямих приписів Закону України від 12.09.2019р. № 79-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг та Закону України від 12.07.2001р. №2664-III Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг з 1 липня 2020 року Національний банк України є процесуальним правонаступником Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у судах, а відтак, за твердженням заявника, виникла необхідність заміни стягувача у виконавчому провадженні з Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг на Національний банк України.
Ухвалою від 24.09.2020р. заяву Національного банку України про заміну сторони у виконавчому листі призначено до розгляду у судовому засіданні на 02 жовтня 2020 року о 09:15 год.
В судове засідання учасники справи не з`явились, будучи належним чином повідомленими про дату, час і місце судового розгляду справи.
Національний банк України в заяві про заміну стягувача клопотав про розгляд цього питання без участі представника заявника.
За правилами статті 379 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе розглянути заяву у порядку письмового провадження.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини щодо примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) є Закон України від 02.06.2016р. №1404-VIII Про виконавче провадження (далі - Закон №1404-VIII).
Статтею 14 Закону №1404-VIII установлено, що учасниками виконавчого провадження є виконавець, сторони, представники сторін, прокурор, експерт, спеціаліст, перекладач, суб`єкт оціночної діяльності - суб`єкт господарювання, особи, права інтелектуальної власності яких порушені, - за виконавчими документами про конфіскацію та знищення майна на підставі статей 176, 177 і 229 Кримінального кодексу України, статті 51 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Статтею 15 Закону №1404-VIII визначено, що сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення. За рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, що приймаються судами у справах, які розглядаються в порядку цивільного, адміністративного та господарського судочинства, стягувачем виступає державний орган, за позовом якого судом прийнято відповідне рішення.
Частиною п`ятою статті 15 Закону №1404-VIII установлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Приписам частини 5 статті 15 Закону №1404-VIII кореспондують положення частини 1 статті 379 КАС України, якою також передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
У зв`язку з цим суд звертає увагу на те, що в силу приписів пункту 8 Розділу II Прикінцеві положення Закону України від 12.09.2019р. № 79-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг , з 1 липня 2020 року Національний банк України є процесуальним правонаступником Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у судах у межах повноважень, встановлених Законом України Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг .
Крім того, відповідно до Закону України від 12.07.2001р. №2664-III Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг (у редакції зі змінами, унесеними Законом України від 12.09.2019р. № 79-IX), Національний банк України з 1 липня 2020 року став державним регулятором страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій та став наділений повноваженнями застосувати заходи впливу у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання небанківських фінансових послуг.
За Законом України від 12.07.2001р. №2664-III Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг у редакції, яка була чинною до внесених Законом України від 12.09.2019р. № 79-IX змін (до 01.07.2020р.), вказані повноваження належали Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Крім того, на виконання Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг Президент України в Указі від 30.06.2020р. №259/2020, постановив, зокрема: припинити Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, шляхом ліквідації та визнати таким, що втратив чинність Указ Президента України від 23.11.2011р. №1070 Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг .
Як видно з матеріалів справи, на виконання саме таких повноважень Нацкомфінпослуг звернулась до суду із позовом у цій справі, який був задоволений та на виконання рішення суду позивачу видано виконавчий лист від 06.03.2019р. № 197 2019р.
Стягувачем у виконавчому листі є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Таким чином, ураховуючи те, що в силу прямих приписів пункту 8 Розділу II Прикінцеві положення Закону України від 12.09.2019р. № 79-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг , Національний банк України з 1 липня 2020 року є процесуальним правонаступником у судах Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, вимога замінити стягувача у виконавчому провадженні є обґрунтованою.
З огляду на зазначене, суд прийшов до висновку про задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №540/2650/18 з Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг на його правонаступника Національний банк України (код ЄДРПОУ 00032106, 01601, м.Київ, вул.Інститутська, 9).
Керуючись ст. 241, 248, 379 КАС України, суд
ухвалив:
Заяву Національного банку України про заміну сторони стягувача у виконавчому провадженні задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому провадженні з примусового виконання виконавчого листа Херсонського окружного адміністративного суду від 06 березня 2019 року № 197 2019р. по справі №540/2650/18, а саме Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг на його правонаступника Національний банк України (код ЄДРПОУ 00032106, 01601, м.Київ, вул.Інститутська, 9).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Якщо ухвалу було постановлено поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею.
Суддя А.С. Пекний
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2020 |
Оприлюднено | 05.10.2020 |
Номер документу | 91952732 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Пекний А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні