РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 564/1962/20
01 жовтня 2020 року м. Костопіль
Костопільський районний суд Рівненської області в складі:
головуючий суддя Олійник П.В.
секретар судового засідання Рубельський О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Костопільського районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Яполотської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась з позовом до Яполотської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, тривалістю два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування заявлених позовних вимог посилаються на те, що 17.07.2020 року він звернувся до нотаріальної контори з приводу видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, розташовану на території Яполотської сільської ради Костопільського району Рівненської області та яка відповідно до державного акту серії НОМЕР_1 , виданого Костопільською районною державною адміністрацією 22.12.2003, належала його матері ОСОБА_2 , однак отримав відмову у зв`язку з пропуском шестимісячного строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В судове засідання позивач та представник позивача не з`явились, від останньої надійшла заява про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник Яполотської сільської ради в судове засідання не з`явився, подав на адресу суду відзив на позовну заяву, згідно якого позовні вимоги визнає, не заперечує проти визначення позивачу додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, всебічно та неупереджено дослідивши матеріали справи та надані докази, приходить до наступного висновку.
ОСОБА_1 є сином ОСОБА_2 , відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 29.11.1951 року Деражненським райбюро РАГС Рівненської області.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 виданим повторно Костопільським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Рівненській області 8 листопада 2019 року.
За життя ОСОБА_2 склала заповіт, зареєстрований 22.12.2003 року в реєстрі за № 71 секретарем Яполотської сільської ради, згідно якого все належне їй майно, де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалось і взагалі все те, що буде належати їй на день своєї смерті і на що вона за законом матиме право, заповіла своєму сину ОСОБА_1 .
Згідно довідки №655 від 11.11.2019 року, виданої Дерманською Другою сільською радою, ОСОБА_2 до дня своєї смерті була зареєстрована і проживала в АДРЕСА_1 жіночому монастирі.
Згідно Витягу із спадкового реєстру №60964780 від 17.07.2020 року, виданого приватним нотаріусом Здолбунівського районного нотаріального округу Довгалюк Н.М. після смерті ОСОБА_2 спадкова справа не заводилась.
Таким чином, судом встановлено, що позивач має право на прийняття спадщини за заповітом.
Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст.1272 ЦК України, якщо спадкоємець пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, він має право звернутися до суду з позовом про додатковий строк для прийняття спадщини.
Позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв`язку з пропуском шестимісячного строку прийняття спадщини.
З досліджених доказів, вбачається, що позивач пропустив строк звернення із заявою про прийняття спадщини в нотаріальну контору з поважних причин, у зв`язку із не обізнаністю щодо юридичних аспектів порядку прийняття спадщини. Помилково вважав, що оскільки фактично отримав у володіння майно матері, маючи на руках державний акт на земельну ділянку, уже прийняв спадщину, оскільки протягом тривалого часу користувався цим майном.
Згідно п.24 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30 травня 2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування"особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України, а також роз`яснив, що вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини.
Відповідно до ст.1272 ЦК України, якщо спадкоємець пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, він має право звернутися до суду з позовом про додатковий строк для прийняття спадщини.
За таких обставин, суд вважає, що є всі підстави для надання позивачу додаткового строку для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини та задоволення позову.
На підставі викладеного, керуючись ст. 43, 49, 142, 200, 206, 211, 247, 258, 259, 263-265, 268, 273, 352, 354 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Яполотської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Надати ОСОБА_1 додатковий строк в два місяці з дати набрання рішенням законної сили для подання в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Рівненського апеляційного суду через Костопільський районний суд Рівненської області шляхом подачі апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 ; ІПН: НОМЕР_4 .
Відповідач: Яполотська сільська рада, вул. Молодіжна,1, с. Яполоть, Костопільський район, Рівненська область; код ЄДРПОУ 04386315.
Повний текст рішення виготовлено 2 жовтня 2020 року.
СуддяП. В. Олійник
Суд | Костопільський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2020 |
Оприлюднено | 05.10.2020 |
Номер документу | 91953411 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Костопільський районний суд Рівненської області
Олійник П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні