№ 468/1352/20-ц
2/468/453/20
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
56101 Миколаївська область м. Баштанка вул. Полтавська 43
У Х В А Л А
( про залишення заяви без руху )
22.09.2020 року суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Янчук С.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Старогороженської сільської ради Баштанського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Старогороженської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, якою вона просила визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 2.4271 (кадастровий номер 4820685600:01:000:0157), розташованої на території Старогороженської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 175 ЦПК України.
- відповідно до вимог п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до вимог ст.ст. 1258,1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини. Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.
Із змісту ст.ст. 1268,1269 ЦК України слідує, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Із змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати за нею в порядку спадкування право власності на вище вказану земельну ділянку після смерті спадкодавця ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовуючи вимоги, серед іншого, тим, що вона є спадкоємцем четвертої черги за законом, як особа, яка проживала зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини, а також відсутністю інших спадкоємців родичів.
Однак, позовна заява не містить зазначення доказів (та за можливості їх не додано до позовної заяви) на підтвердження відсутності інших спадкоємців попередніх черг, які б мали можливість прийняти спадщину шляхом проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини (відомості органу уповноваженого здійснювати реєстрацію місця проживання громадян про осіб, які були зареєстровані зі спадкодавцем на момент його смерті тощо).
Крім того, заява та додані до неї документи не містять відомостей про відсутність (або ж наявність) обтяжень щодо даної земельної ділянки станом на момент звернення до суду з вказаною позовною заявою (відомості державного реєстратора).
З доданої до позовної заяви Інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку вбачаються відомості про реєстрацію речових прав на вище вказану спірну земельну ділянку за ТОВ "Світанок", при цьому дане товариство до участі у справі позивачем не заявлено, обґрунтування цьому позовна заява не містить.
Відповідно до вимог ч.5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч.2 ст. 95 КПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
На підтвердження обставин, викладених в позові, позивач додав до позову письмові докази, серед яких: державний акт на право власності на землю, Інформацію Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку. Однак дані документи надані в копіях, які належним чином не засвічені.
Із викладеного слід, що позовна заява подана без додержання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а тому це є підставою для залишення її без руху для виправлення вказаних недоліків шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 175 ЦПК України, а також надання вище зазначених документів засвідчених належним чином.
На підставі викладеного та керуючись ст. 185, 260 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Старогороженської сільської ради Баштанського району Миколаївської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Надати позивачу строк для виправлення вказаних в ухвалі недоліків але не пізніше десяти днів з дня отримання позивачами ухвали, роз`яснивши, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, позовна заява вважається неподаною і повертається.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ
Суд | Баштанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2020 |
Оприлюднено | 05.10.2020 |
Номер документу | 91970590 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Баштанський районний суд Миколаївської області
Янчук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні