Ухвала
від 05.10.2020 по справі 920/831/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

м. Суми

05.10.2020 Справа № 920/831/20

Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Яковенка В.В., розглянувши заяву б/н, б/д (вх.№3018к від 05.10.2020) ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі № 920/831/20

за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 )

до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне підприємство "ЕМПАЄР МОТОРС" (40030, м. Суми, вул. Козацький вал, 2-Б, код ЄДРПОУ 33525749)

про стягнення 3717860,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Сумської області надійшла позовна заява до відповідача, в якій позивач просить суд стягнути з відповідача 3717860,00 грн. пропорційно частці ОСОБА_1 у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю "Спільне підприємство "ЕМПАЄР МОТОРС" та судові витрати пов`язані із розглядом справи.

Ухвалою господарського суду Сумської області від 17.08.2020 було відкрито провадження у справі № 920/831/20 в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі з повідомленням сторін.

Ухвалою суду від 02.10.2020 відкладено підготовче засідання на 12.10.2020.

05.10.2020 до суду надійшла заява представника позивача про забезпечення позову, в якій просить суд з метою уникнення порушення прав власності на вартість частки ТОВ СП ЕМПАЄР МОТОРС в розмірі 3717860,00 грн. вжити заходів до забезпечення позову шляхом заборони відповідачу вчиняти дії щодо реєстраційних дій з відчуження власного майна, наслідком яких є втрата прав власності на це майно.

Відповідно до ст. 136 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Пунктом 1 частини 1 статті 137 ГПК України визначено, що позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи інших осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 139 ГПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;

3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;

4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;

5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;

6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;

7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Обгрунтовуючи необхідність вжиття заходів до забезпечення позову, заявник зазначає про те, що заявлені вимоги мають значний розмір та, враховуючи відсутність належного виконання зобов`язання, термін якого сплив, вважає за необхідне вжити заходи щодо забезпечення позову шляхом заборони відповідачу вчиняти певні дії щодо власного майна та з метою недопущення відчуження майна під час розгляду справи.

Забезпечення позову є засобом, спрямованим на запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи, що полягає у вжитті заходів, за допомогою яких у подальшому гарантується виконання судових актів. При цьому, сторона, яка звертається з заявою про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення з такою заявою.

З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених ст. 74 ГПК України обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу до забезпечення позову. Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення з заявою про забезпечення позову.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку з вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред`явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову.

Заходи забезпечення позову повинні бути співрозмірними з заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвідношення господарським судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Предметом позову в даній справі є вимоги про стягнення з відповідача 3717860,00 грн. пропорційно частці ОСОБА_1 у статутному капіталі ТОВ СП Емпаєр Моторс .

У заяві представник ОСОБА_1 висловлює лише припущення про те, що відповідач може здійснити відчуження нежилого приміщення адміністративно-торгівельного центру на користь третіх осіб. Однак, ці припущення не підтверджені жодними доказами.

Крім того, суд зазначає, що заявником не надано докази відсутності на банківських рахунках ТОВ СП Емпаєр Моторс грошових коштів, необхідних та достатніх для виплати колишньому учаснику вартості його частки.

Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість реалізації відповідачем майна та ймовірне порушення прав та інтересів заявника у зв`язку з цим без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення заяви.

З урахуванням викладеного, забезпечення права на ефективний спосіб захисту позивача не може виправдовувати втручання у право відповідача на мирне володіння своїм майном, у зв`язку з поданням необґрунтованої заяви про вжиття заходів до забезпечення позову шляхом заборони відповідачу вчиняти дії щодо реєстраційних дій з відчуження власного майна.

На підставі викладеного вище, суд приходить до висновку, що заявником належним чином не обґрунтовано та не подано достатніх доказів на підтвердження того, яким чином не вжиття заходу забезпечення позову в майбутньому може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду за позовом заявника за умови його задоволення. У заяві про забезпечення позову викладені лише припущення заявника щодо ймовірності вчинення відповідачем заходів, які ускладнять або унеможливлять виконання судового рішення.

У разі задоволення позову виконання рішення суду може бути здійснено в примусовому порядку із застосуванням заходів примусового виконання рішень, передбачених законом.

Розглянувши подану позивачем заяву про забезпечення позову, суд зазначає, що всупереч положенням ст. ст. 74, 76, 77 ГПК України позивачем належними та допустимими доказами не підтверджено наявності підстав для забезпечення позову.

З урахуванням викладеного, суд прийшов до висновку, що у задоволенні заяви слід відмовити.

Керуючись статтями 136-140, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні заяви представника ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовити.

2. Ухвалу надіслати сторонам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, що визначені статтями 256-257 ГПК України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.

Суддя В.В. Яковенко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення05.10.2020
Оприлюднено05.10.2020
Номер документу91972815
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/831/20

Ухвала від 26.06.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 22.05.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Постанова від 21.02.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Шапран В.В.

Ухвала від 25.01.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Шапран В.В.

Ухвала від 22.12.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Шапран В.В.

Ухвала від 02.12.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Ухвала від 08.10.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

Постанова від 09.09.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Баранець О.М.

Ухвала від 07.09.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Баранець О.М.

Ухвала від 20.07.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Баранець О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні