Справа № 541/1502/20
Провадження №2/541/864/2020
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
05 жовтня 2020 року Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі: головуючої судді - Андрущенко-Луценко С.В.
при секретарі - Калініченко Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миргороді справу за позовом ОСОБА_1 до Слобідської сільської ради Миргородського району про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
06.08.2020 року ОСОБА_1 звернулася до Миргородського міськрайонного суду із позовом до Слобідської сільської ради Миргородського району про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В направленому на адресу суду позові позивач ОСОБА_1 зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилася спадщина на житловий будинок та земельні ділянки, що знаходяться в с. Слобідка Миргородського району. Вона не змогла своєчасно звернутися до нотаріуса з приводу оформлення спадкового майна після смерті батька, оскільки в державі України було встановлено карантинні заходи пов`язані поширенням особливо-небезпечного інфекційного захворювання COVID-19. Строк пропущений на три дні. Вважає причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними та просить суд ухвалити рішення, яким визначити їй додатковий строк у два місяці з моменту набрання рішенням законної сили, для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 , оскільки нотаріусом їй було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії по причині пропуску шестимісячного строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явилася. Про день та час судового розгляду справи повідомлена належним чином.
Представник позивачки ОСОБА_1 -адвокат Яковенко Г.М. позов підтримав, просив його задовольнити як законний та обґрунтований з підстав викладених в позовній заяві.
Представник відповідача -Слобідської сільської ради Миргородського району в судове засідання не з`явився. Установа направила на адресу суду лист про розгляд справи у відсутності представника, не висловила заперечень проти задоволення позову.
Суд, заслухавши пояснення представника позивачки, дослідивши та проаналізувавши письмові докази по справі, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , - батько позивачки ОСОБА_1 (а.с. 4-5).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина. Серед спадкового майна житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами та земельні ділянки, розташовані в с. Слобідка Миргородського району (а.с. 7-12).
Статтею 1220 ч.ч. 1; 2 ЦК України встановлено, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Згідно ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Спадщина після смерті ОСОБА_2 відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Таким чином, зважаючи на те, що спадкування є правом, а не обов`язком, позивач мав право на спадкування по закону.
Згідно положень ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Як вбачається з ч.1 ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку встановленого ст. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Відповідно до ст. 1272 ч. 3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивачка звернулася із заявою про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто на три дні пізніше встановленого законом строку.
Постановою приватного нотаріуса Миргородського районного нотаріального округу Полтавської області Смага Л.М. позивачці ОСОБА_1 відмовлено у вчиненні нотаріальної дії по причині пропуску шестимісячного строку для подачі заяви про прийняття спадщини (а.с.6).
З Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру вбачається, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилася (а.с.21-22).
Згідно ст.ст. 13, 81 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи. Кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог.
Як вбачається з роз`яснень, що містяться в абзацах 1, 6 п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Зазначене положення застосовується до спадкоємців , у яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом.
Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку для прийняття спадщини, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Позивачем названо причиною пропуску встановленого законом строку карантинні обмеження , які діяли на території України.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 в якій зокрема зазначено, що відповідно до статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. установлено з 12 березня 2020 року на території України карантинні обмеження, які діють і на даний час.
Позивачкою пропущено визначений законом строк для звернення до нотаріуса з приводу оформлення спадкового майна після смерті батька ОСОБА_2 на три дні, що є незначним терміном.
Отже причина пропуску позивачкою встановленого законом строку для звернення до нотаріуса з приводу оформлення спадщини після смерті батька ОСОБА_2 є поважними, а тому позов є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 77, 81, 89, 258, 259, 263, 264, 265 ЦПК України, ст.ст. 1216; 1217; 1218; 1220; 1225; 1270; 1272 ЦК України; суд, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Слобідської сільської ради Миргородського району (37674, с. Слобідка, Миргородського району, вул.. Молодіжна,33, ЄДРПОУ 24833294) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 додатковий строк 2 (два) місяці з моменту набрання даним рішенням законної сили для подання нею заяви до органів нотаріату про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду на протязі 30 днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційних скарг через Миргородський міськрайонний суд.
Суддя: С. В. Андрущенко-Луценко
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2020 |
Оприлюднено | 06.10.2020 |
Номер документу | 91976815 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні