Ухвала
від 06.10.2020 по справі 923/992/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

06 жовтня 2020 року Справа № 923/992/20

Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , дослідивши матеріали позовної

за позовом: Дочірнього підприємства "Енергія-сервіс" Товариства з обмеженою відповідальністю "Райагропроменерго", м. Скадовськ, Херсонська область, код ЄДРПОУ 31160889,

до відповідача-1: Приватного підприємства "Протеїн-Агро", м. Черкаси, Черкаська область, код ЄДРПОУ 39316804,

до відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю Юридична компанія "ФІДЕС ПРО", м. Херсон,

про стягнення збитків в сумі 120000,00 грн. збитків.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд -

в с т а н о в и в:

02 жовтня 2020 року Дочірнє підприємство "Енергія-Сервіс" Товариства з обмеженою відповідальністю "Райагропроменерго" звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовними вимогами, спрямованими до Приватного підприємства "Протеїн-Агро" та Товариства з обмеженою відповідальністю Юридична компанія "Фідес Про" про солідарне стягнення 120000,00 грн. збитків, що виразилось у недоотриманні доходів з 19.07.2019 по 21.07.2020.

При дослідженні матеріалів позовної заяви судом встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

Вимоги до позовної заяви, викладені у статті 162 та статті 164 Господарського процесуального кодексу України.

У відповідності до пп. 3, 5, 7, 9, 10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема:

- обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Отже, суд встановив невідповідність позовної заяви ДП "Енергія-Сервіс" ТОВ "Райагропроменерго" зазначеним вище приписам пп. 3, 5, 7, 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України стосовно необхідності зазначення обґрунтованого розрахунку сум, що оспорюються, викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, повідомлення щодо вжиття/невжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, надання попереднього розрахунку суми судових витрат та підтвердження про те, що не подано аналогічної позовної заяви.

Суд також звертає увагу позивача, що позивачем на виконання приписів п.1.ч.1 ст. 164 ГПК України направлено позовну заяву з додатком на адресу відповідача-2: 73000, м. Херсон, вул. Університетська, буд. 132-А, офіс 312.

Згідно із ч. 4 ст. 89 ЦК України до Єдиного державного реєстру вносяться відомості про організаційно-правову форму юридичної особи, її найменування, місцезнаходження, органи управління, філії та представництва, мету установи, а також інші відомості, встановлені законом.

Згідно із ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - це єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.

Статтею 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" передбачено, що в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема, місцезнаходження юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (далі - ідентифікаційний код).

Згідно із ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Судом, з метою встановлення місцезнаходження відповідача здійснено Безкоштовний запит на сайті Міністерства юстиції України.

Відповідно до отриманого витягу - Товариство з обмеженою відповідальністю Юридична компанія "Фідес Про", місцезнаходженням юридичної особи зазначено: 73000, вул. Молодіжна, буд. 76, м. Херсон, Херсонська область.

Відповідно до ч. 1. ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Позивачем до позовної заяви надано докази направлення позовної заяви з додатками на адресу відповідача-2, яка не відповідає інформації, що мітиться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань,

Таким чином, позивачем не дотримано вказаних вище вимог ГПК України та не надано належних доказів на підтвердження направлення позовної заяви з додатками відповідачу-2.

Також, статтею 91 Господарського процесуального кодексу України передбачено, зокрема, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Так, позивачем додано до матеріалів позовної заяви копію договору про відступлення права вимоги № 08/07 від 19 липня 2019 року.

Суд звертає увагу позивача, що зазначений документ додано у неналежній якості, оскільки не можливо встановити зміст вказаного документу.

З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для усунення позивачем виявлених недоліків позовної заяви.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235, 254 Господарського процесуального кодексу України суд -

п о с т а н о в и в :

1. Залишити без руху позовну заяву Дочірнього підприємство "Енергія-Сервіс" Товариства з обмеженою відповідальністю "Райагропроменерго" з позовними вимогами про солідарне стягнення з Приватного підприємства "Протеїн-Агро" та Товариства з обмеженою відповідальністю Юридична компанія "Фідес Про" 120000,00 грн. збитків (вх.№2081/20 від 02.10.2020).

2. Позивачу, у строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути недоліки заяви шляхом подання заяви про усунення недоліків.

3. Заяву про усунення недоліків позовної заяви також направити відповідачам, докази направлення надати суду.

4. Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається не поданою і повертається особі, яка звернулась з заявою, відповідно п.4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

5. Копію ухвали направити позивачу.

Ухвала набирає законної сили негайно після її прийняття і не підлягає оскарженню.

Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі "Судова влада України" в мережі Інтернет за наступною адресою: http://rv.arbitr.gov.ua.

Ухвалу підписано 06.10.2020.

Суддя С.В. Нікітенко

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення06.10.2020
Оприлюднено07.10.2020
Номер документу92004677
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/992/20

Ухвала від 28.10.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 06.10.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні