Справа №402/519/20
РІШЕННЯ
іменем України
"18" вересня 2020 р. м. Благовіщенське
Ульяновський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого -судді Бондаренка А. А.,
секретаря судового засідання Хименка О.А.,
у підготовчому судовому засіданні у м.Благовіщенське по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Розношенської сільської ради про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою про визначення їй додаткового строку для прийняття спадщини після смерті спадкодавця - ОСОБА_2 , яка ІНФОРМАЦІЯ_1 померла. Позов мотивувала тим, що в с. Розношенське Благовіщенського району, Кіровоградської області проживала позивачки рідна бабуся ОСОБА_2 , яка ІНФОРМАЦІЯ_1 померла, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , актовий запис за № 3759. Після її смерті відкрилась спадщина на належне їй за життя майно. За життя 9.12.2014 року бабусею ОСОБА_2 було складено заповіт, у відповідності до якого усі права та обов`язки, які належали ОСОБА_2 та усе майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, і взагалі все, що буде належати ОСОБА_2 на день смерті і на що вона за законом матиме право, заповідалось ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Однак, коли позивачка, як спадкоємиця за заповітом звернулась до Благовіщенської районної державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , їй державним нотаріусом в оформленні спадщини було відмовлено в зв"язку з пропущенням шестимісячного терміну для подачі заяви про прийняття спадщини та рекомендувала звернутись до суду.
Причиною пропуску встановленого законом строку на прийняття спадщини передбаченого ч.1 ст.1270 ЦК України, явилось те що позивачка мала намір оформити спадщину приблизно в середині квітня 2020 року, оскільки збирала кошти розуміючи, що будуть певні витрати в зв`язку з її приїздом до м. Благовіщенське Кіровоградської області для оформлення спадщини, оскільки позивачка проживає у Харкові, а в цей період в зв`язку з рішенням кабінету Міністрів з 12 березня 2020 року було введено карантин та запроваджено низку обмежувальних заходів до яких відноситься і часткове припинення міжміських транспортних сполучень. Просить суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини.
В судове засідання позивачка не з`явилась, клопотала про розгляд справи за її відсутності.
Представник Розношенської сільської ради в судове засідання не з`явився. З ради надійшов лист з клопотанням про розгляд справи без представника ради, проти позову не заперечили.
Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до змісту ч.4 ст.200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтею 206 Кодексу.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Перевіркою питання наявності законних підстав для задоволення позову та питання того, чи не порушує визнання позову відповідачем вимог закону, прав, свобод чи інтересів інших осіб, судом встановлено:
З досліджених судом письмових доказів судом встановлені такі обставини та визначені такі правовідносини сторін, що з них випливають:
З свідоцтва про смерть НОМЕР_1 встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.4).
З копії заповіту (а.с.5) встановлено, що ОСОБА_2 , 09.12.2014 року заповідає ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 усі права та обов`язки, які належали ОСОБА_2 та усе майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі все що буде належати ОСОБА_2 на день смерті і на що вона за законом матиме право.
При зверненні до нотаріуса з питання подання заяви про прийняття вказаної спадщини, їй було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії у зв"язку з пропуском 6-місячного строку для прийняття спадщини.
На запит суду Благовіщенська районна державна нотаріаьна контора повідомила, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , не заводилась.
Приймаючи рішення, суд керується наступним.
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Для прийняття спадщини ( ч.1, ст. 1270 ЦК України) встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Часом відкриття спадщини, згідно ч. 2, ст. 1220 ЦК України є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування", зазначено, що суди вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, повинні досліджувати поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Таким чином, суд вважає, що вимога позивачки є законною, тому її вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Окрім того, у відповідності до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
На підставі викладеного та ст.ст.ч.1 ст.1223, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 141, 206, 263-265, 268 ЦПК України, суд,-
вирішив:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженці м.Київ та жительці м.Харків додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , строком у три місяці, який почати рахувати з моменту вступу рішення в законну силу.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач:
- ім`я: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- місце проживання: АДРЕСА_1 ;
- код платника податків: НОМЕР_2 ;
Відповідач:
- найменування: Розношенська сільська рада;
- місце розташування: с. Розношенці, Благовіщенський район, Кіровоградська область;
- код ЄДРПО - 04364511;
Суддя: А. А. Бондаренко
Суд | Ульяновський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2020 |
Оприлюднено | 07.10.2020 |
Номер документу | 92015405 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ульяновський районний суд Кіровоградської області
Бондаренко А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні