набрала чинності "___"
Справа № 665/746/20
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2020 р. Чаплинський районний суд Херсонської області в складі :
головуючого судді - Березнікова О.В.,
за участю секретаря судового засідання - Собчук М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Чаплинка Херсонської області цивільну справу за позовом КС Добробут до ОСОБА_1 про стягнення боргу за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, посилаючись на те, що між Кредитною спілкою Добробут та ОСОБА_1 був укладений кредитний договір № 13691/8 Ч від 17.05.2019, згідно якого кредитна спілка надала їй кредит в розмірі 5000,00 грн. строком до 17.05.2020 року зі сплатою 0,19726 % за кожен календарний день. Станом на 18 травня 2020 року заборгованість по кредитному договору становить 5576 грн. 65 коп., з яких: 3815.46 грн. - основна сума боргу, 1761.19 грн. - відсотки за користування кредитом. Просить суд стягнути з відповідача на користь позивача суму боргу за кредитним договором в розмірі 5576 грн. 65 коп. та витрати по сплаті судового збору.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, в наданій до суду заяві просив справу розглянути без його участі, позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач, в судове засідання не з`явився, по невідомим суду причинам, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений.
Зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, в зв`язку з неявкою сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 17 травня 2019 року між позивачем КС Добробут та відповідачкою ОСОБА_1 був укладений кредитний договір №13691/8 Ч. За умовами даного договору відповідно до п. 1.1 кредитного договору, позивачем був виданий відповідачеві кредит у сумі 5000,00 грн., терміном на 12 місяців, а відповідач зобов`язався робити щомісячні платежі до погашення суми кредиту.
Згідно п. 4.1. кредитного договору та графіку платежів, відповідач зобов`язувався здійснювати погашення кредиту та сплату нарахованих процентів у період до 28 числа кожного місяця рівними частинами, шляхом внесення готівки до каси Кредитодавця або шляхом готівкових перерахувань на поточний рахунок. Останній платіж та сплата процентів за користування Кредитом здійснюється не пізніше 17 травня 2020 року (п. 15 Договору).
Відповідно до п. 1.4. кредитного договору, даний договір діє протягом 12 місяців, але закінчення строку дії договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення.
Як вбачається з видаткового касового ордеру від 17.05.2019 року, позивач свої зобов`язання за кредитним договором виконав, видавши відповідачці грошові кошти у розмірі 5000,00 грн.. Однак, остання не додержувалась належного виконання умов зазначеного договору, в силу чого її заборгованість перед позивачем станом на 18 травня 2020 року становить 5576 грн. 65 коп., з яких: 3815.46 грн. - основна сума боргу, 1761.19 грн. - відсотки за користування кредитом, що підтверджується розрахунком заборгованості по кредитному договору.
Враховуючи вищевикладене, вказані правовідносини є зобов`язальними, і регулюються нормами ЦК України.
У свою чергу, відповідно до ст.ст. 509, 526, 530 ЦК України, зобов`язанням є право відношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію ( передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші, тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Зобов`язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 ЦК України, зокрема із договорів та інших правовідносин. Зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту. Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк ( термін).
Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з вимогами ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачка ОСОБА_1 , укладаючи договір, погодилась із зазначеними в ньому умовами, оскільки даний договір підписаний нею, однак не належним чином виконувала умови договору, у зв`язку з чим утворилася вказана в позові заборгованість.
За таких обставин, суд вважає доведеним, що відповідачкою неналежним чином виконувалися умови договору, а враховуючи, що відповідно до ст.ст. 611, 615 ЦК України у випадку порушення зобов`язання, настають правові наслідки, встановлені договором, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості за кредитом підлягають задоволенню
Згідно ст. 141 ЦПК України судові витрати також підлягають відшкодуванню
На підставі ст.ст. 525, 526, 530, 257, 1049, 1050, 1054-1055 Цивільного кодексу України, керуючись ст.ст. 4, 5, 12, 89, 141, 259, 263-265,280 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов КС Добробут - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Кредитної спілки Добробут суму боргу за кредитним договором № 13691/8 Ч від 17.05.2019 року в розмірі 5576 грн. 65 коп..
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Кредитної спілки Добробут витрати по сплаті судового збору в розмірі 2102.00 грн..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. В разі якщо повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, строк на подання заяви про його перегляд може бути поновлено, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України , не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом до Херсонського апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Чаплинський районний суд Херсонської області.
Суддя О.В. Березніков
Суд | Чаплинський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2020 |
Оприлюднено | 07.10.2020 |
Номер документу | 92032467 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чаплинський районний суд Херсонської області
Березніков О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні