Справа№751/5774/20
Провадження №1-кс/751/1788/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2020 року місто Чернігів
Слідчий суддяНовозаводського районногосуду містаЧернігова ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
слідчого ОСОБА_3
прокурора ОСОБА_4
власника майна ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу СУ ГУ ДФС у Чернігівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Чернігівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт тимчасово вилученого майна, -
ВСТАНОВИВ:
25.09.2020 (згідно поштового штемпеля) старший слідчий з ОВС першого відділу СУ ГУ ДФС у Чернігівській області ОСОБА_3 направила до суду клопотання, згідно якого просила розглянути клопотання та накласти арешт на тимчасово вилучене 23.09.2020 у ході обшуку проведеного в транспортному засобі «Skoda Octavia» д.н.з. НОМЕР_1 , по кримінальному провадженню внесеному 18.05.2020 до ЄРДР за №32020270000000041 майно, а саме: мобільний телефон HUAWEI з встановленою сім-картою з номером НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , яким користується ОСОБА_5 , що мають важливе значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та можуть бути доказами під час судового розгляду.
Клопотання мотивує тим, що В період 2018-2020 років фізичні особи-підприємці ОСОБА_5 та інші, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 ,
ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , перебуваючи на загальній системі оподаткування та не будучи платниками ПДВ, систематично отримували грошові кошти на свої розрахункові рахунки, як оплата за товар від суб`єктів господарської діяльності, у тому числі ТОВ «Громада», ТОВ «Самерін», ТОВ «Карс Гарден», ТОВ «Хекстер Трейд», ТОВ «Рімейн», ТОВ «Вагос» та в порушення норм діючого податкового законодавства, в обов`язковому порядку не реєструвалися платниками ПДВ, чим умисно ухилилися від сплати ПДВ на загальну суму 16 716 882,00 грн.
В ході досудового розслідування від управління ОРД ГУ ДФС у Чернігівській області отримано інформацію, щодо діяльності групи осіб - організаторів схеми ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах та конвертації безготівкових коштів у готівку.
Зазначена схема створена та контролюється ОСОБА_24 , який здійснює безпосередній контроль та організацію діяльності угрупування, розподіл прибутків злочинної діяльності між учасниками групи, спілкується з клієнтами та банківськими співробітниками.
Іншими особами, що причетні до вчинення кримінального правопорушення є: ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , які являються фізичними особами-підприємцями. Вказані громадяни здійснюють пошук осіб для оформлення їх фізичними особами-підприємцями та в подальшому здійснюють зняття готівки з розрахункових рахунків вказаних ФОП в банківських установах.
Встановлено, що на розрахункові рахунки підконтрольних підприємств ОСОБА_24 ТОВ «Громада» (ЄДРПОУ 32016488), ТОВ «Самерін» (ЄДРПОУ 42550461), ТОВ «Карс Гарден» (ЄДРПОУ 40747974), ТОВ «Хекстер Трейд» (ЄДРПОУ 42613348), ТОВ «Рімейн» (ЄДРПОУ 42127152), ТОВ «Вагос» (ЄДРПОУ 42689401), який являється директором вказаних підприємств, у 2018-2020 роках надходили значні грошові кошти з призначенням «за товари та послуги». В подальшому вищевказані кошти з даних СГД перераховуються на банківські рахунки підконтрольних фізичних осіб-підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування. Згідно отриманої інформації призначення платежу: оплата за продукти харчування, оплата за інформаційне оброблення вантажу, оплата за експедиційні послуги, оплата за транспортні послуги, оплата за овочі.
Підконтрольні фізичні особи-підприємці систематично отримують значні грошові кошти на свої розрахункові рахунки як оплата за товар, та, в порушення норм діючого податкового законодавства, в обов`язковому порядку не реєструються платниками ПДВ. Зазначене порушення призводить до не нарахування податкових зобов`язань з ПДВ та ухилення від його сплати.
З метою конвертації безготівкових коштів у готівку, гр. ОСОБА_24 періодично спілкується з представниками банківських відділень в м. Чернігові щодо проведення платежів по підконтрольним юридичним та фізичним особам, наявності готівкових коштів в банківських установах та зняття їх з рахунків підконтрольних фізичних осіб-підприємців.
Встановлено, що гр. ОСОБА_5 , гр. ОСОБА_7 , гр. ОСОБА_6 систематично відвідують банківські відділення в м. Чернігові для зняття готівкових коштів з рахунків підконтрольних фізичних осіб-підприємців та передають їх організатору схеми.
Так, в ході досудового розслідування, встановлено 16 підконтрольних фізичних осіб-підприємців, а саме: ФОП ОСОБА_8 (рнокпп НОМЕР_4 ), ФОП ОСОБА_9 (рнокпп НОМЕР_5 ), ФОП ОСОБА_10 (рнокпп НОМЕР_6 ), ФОП ОСОБА_11 (рнокпп НОМЕР_7 ), ФОП ОСОБА_12 (рнокпп НОМЕР_8 ), ФОП ОСОБА_13 (рнокпп НОМЕР_9 ), ФОП ОСОБА_14 (рнокпп НОМЕР_10 ), ФОП ОСОБА_15 (рнокпп НОМЕР_11 ), ФОП ОСОБА_16 (рнокпп НОМЕР_12 ), ФОП ОСОБА_17 (рнокпп НОМЕР_13 ), ФОП ОСОБА_18 (рнокпп НОМЕР_14 ), ФОП ОСОБА_19 (рнокпп НОМЕР_15 ), ФОП ОСОБА_20 (рнокпп НОМЕР_16 ), ФОП ОСОБА_21 (рнокпп НОМЕР_17 ), ФОП ОСОБА_22 (рнокпп НОМЕР_18 ), ФОП ОСОБА_23 (рнокпп НОМЕР_19 ).
По даному кримінальному провадженню, 23.09.2020 на підставі ухвали Новозаводського районного суду м. Чернігова проведено обшук в транспортному засобі «Skoda Octavia» д.н.з. НОМЕР_1 ,, який використовує гр. ОСОБА_5 .
За результатами проведеного обшуку виявлено та вилучено: банківські картки, чекову книжку, мобільний телефон HUAWEI з встановленою сім-картою з номером НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , яким користується ОСОБА_5 , чорнові записи.
Таким чином, сукупність підстав та розумних підозр вказує на те, що мобільний телефон HUAWEI в повній мірі відповідають вимогам ст. 98 КПК України, тобто, є доказами злочину та мають значення для встановлення істини у справі, доведення винуватості осіб, підтверджує існування обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та зберегли на собі сліди злочину, тому 24.09.2020 вони визнані речовими доказами та приєднані до матеріалів кримінального провадження та для запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження виникли підстави для накладення арешту на вищевказане майно.
Враховуючи, що вилучені мобільний телефон HUAWEI є речовим доказом по даному кримінальному провадженню та існують достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям зазначеним у ст. 98 КПК України, тому підлягають арешту з метою забезпечення їх збереження, як речового доказу у сторони кримінального провадження виникла необхідність у накладенні арешту на тимчасово вилучене майно, для подальшого проведення судових експертиз.
Накладення арешту на вилучене майно сприятиме меті кримінального провадження, а не накладення - може призвести до його приховування, підміни, що може перешкодити кримінальному провадженню.
В судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали в повному обсязі, просили його задовольнити з підстав, зазначених у ньому.
Власник майна проти задоволення клопотання заперечував. Зазначив, що телефон особисто передав працівникам поліції. На телефоні жодної інформації немає, телефон не був заблокований.
Вислухавши пояснення слідчого, прокурора та власника майна, вивчивши матеріали справи, оглянувши матеріали кримінального провадження № 32020270000000041, слідчий суддя вважає, що клопотання обґрунтовано і підлягає задоволенню.
Згідно ч. 1 ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
Згідно п.п. 1, 3 ч. 2 ст. 167 КПК України визначено, що тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом
Як слідує із положень ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
З досліджених матеріалів справи вбачається, що вилучені речі, а саме: мобільний телефон HUAWEI з встановленою сім-картою з номером НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , постановою слідчого від 24 вересня 2020 року визнані речовими доказами, що згідно ч.ч. 1, 2, 3 ст. 170 КПК України, є підставою для накладення арешту.
Враховуючи правову підставу для арешту тимчасово вилученого майна, наявність обґрунтованої підозри вважати, що вилучений мобільний телефон є доказом злочину та має значення для встановлення істини у справі, доведення винуватості осіб, підтвердження існування обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та зберіг на собі сліди злочину, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна для власника, вважаю необхідним накласти арешт на майно, яке тимчасово вилучене 23.09.2020 у ході обшуку транспортного засобу «Skoda Octavia», д.н.з. НОМЕР_1 , у кримінальному провадженні, внесеному 18.05.2020 до ЄРДР за № 32020270000000041, а саме на: мобільний телефон HUAWEI з встановленою сім-картою з номером НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , яким користується ОСОБА_5 .
Керуючись ст.ст. 170-173, 175, 395 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке тимчасово вилучене 23.09.2020 у ході обшуку транспортного засобу «Skoda Octavia», д.н.з. НОМЕР_1 , у кримінальному провадженні, внесеному 18.05.2020 до ЄРДР за № 32020270000000041, а саме на: мобільний телефон HUAWEI з встановленою сім-картою з номером НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , яким користується ОСОБА_5 .
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Копія ухвали негайно після її постановлення вручається слідчому, прокурору, підозрюваному, обвинуваченому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, підозрюваному, обвинуваченому, засудженому, третім особам, які були присутні під час оголошення ухвали. У разі відсутності таких осіб під час оголошення ухвали копія ухвали надсилається їм не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Чернігівської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий cуддя ОСОБА_1
Суд | Новозаводський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 92033742 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні