ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.10.2020м. ДніпроСправа № 904/4255/20 За позовом Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі", м. Дніпро
до Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив № 159 "Рубін", м. Дніпро
про стягнення 5 371,26 грн.
Суддя Євстигнеєва Н.М.
Без виклику (повідомлення) учасників
С У Т Ь С П О Р У:
Акціонерне товариство "ДТЕК Дніпровські електромережі" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом, яким просить стягнути з Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив № 159 "Рубін" суму за недораховану електроенергію у розмірі 5 371,26 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 05 березня 2020 року при перевірці дотримання відповідачем ПРРЕЕ було виявлено порушення підпункту 2, п.8.4.2. ПРРЕЕ, а саме: відсутність пломби з відбитком тавр AT "ДТЕК Дніпровські електромережі", яка установлена на ввідному рубильнику, відсутня пломба № 128135808. Порушення підпункту 7. п. 8.4.2 ПРРЕЕ - самовільне підключення струмоприймачів до електромережі, що не є власністю AT "ДТЕК Дніпровські електромережі" з порушенням схеми обліку. Самовільне підключення виконано: Т1-проводом АПВ 2*2,5 мм. кв.від РЩ-0,4 кВ електростояку 2 під`їзду, Т2 - проводом АПВ 2*2.5 мм. кв.від РЩ-0,4 кВ електростояку 4 під`їзду. ТЗ- проводом АПВ 2*2,5 мм. кв.від РЩ-0.4 кВ електростояку 4 під`їзду, Т4 - проводом АПВ 2*2,5 мм. кв.від РЩ-0.4 кВ електростояку 4 під`їзду, Т5- проводом ЛПВ 2*2,5 мм. кв. від РЩ-0,4 кВ електростояку 4 під`їзду. Для виявлення місця підключення були використані спеціальні технічні засоби РК -120.1. При включенні навантаження імпульси відсутні, лічильний механізм розрахункового лічильника не враховує електричну енергію, покази лічильника не змінюються - спожита електрична енергія враховується. Порушення продемонстровано споживачу. Самовільне підключення виконано приховано, виявити яке при контрольному огляді можливості не було.
З приводу виявленого порушення позивачем складений акт про порушення №013386 від 05.03.2020, який було підписано представником відповідача без зауважень. Порушення ПРРЕЕ було усунуто, про що складений акт про усунення порушення від 05.03.2020.
27.03.2020 комісією енергопостачальника по розгляду акту про порушення № 013386 від 05.03.2020 було прийнято рішення, оформлене протоколом № 3-38 про нарахування кількості недорахованої електроенергії. Нарахування було здійснено у відповідності до п. 8.4.12 за формулою № 8 ПРРЕЕ за період з 05.03.2019 по 05.03.2020. Сума нарахувань склала 5 371,26 грн.
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.08.2020 справу №904/4255/20 передано на розгляд судді Євстигнеєвої Н.М.
Зважаючи на те, що ціна позову у даній справі не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, враховуючи приписи ст. 12, ч. 1 ст. 247, ч. 7 ст. 250 ГПК України, ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 10.08.2020 відкрито провадження у справі №904/4255/20 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників за наявними в матеріалах справи документами.
Відповідач правом на подання відзиву на позов з викладенням письмових пояснень у межах визначеного законом і судом строків не скористався, клопотань про необхідність витребування доказів чи прийняття від нього додаткових доказів не заявляв, як не заявляв і про бажання надати власні пояснення по суті спору.
Про розгляд справи відповідач повідомлявся рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідно до вимог статей 120, 242 Господарського процесуального кодексу України, що підтверджується наявним у справі рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №4930012439786 (ухвала отримана 17.08.2020).
Враховуючи приписи ч. 4 ст. 240 ГПК України, у зв`язку з розглядом справи без повідомлення (виклику) учасників справи, рішення прийнято без його проголошення.
При розгляді справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, господарський суд, -
В С Т А Н О В И В:
23.12.2013 між Публічним акціонерним товариством "ДТЕК "Дніпрообленерго", правонаступником якого є Акціонерне товариство "ДТЕК Дніпровські електромережі" (постачальник) та Обслуговуючим кооперативом "Житлово-будівельний кооператив № 159 "Рубін" (споживач) був укладений договір про постачання електричної енергії № 023115.
Відповідно до розділу 1 договору постачальник продає електричну енергію споживачу у точці (точках) продажу електричної енергії для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 16,64 кВт, величини якої по об`єктах споживача визначені додатком "Графіком зняття показів засобів обліку електричної енергії", а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами договору; точка (точки) продажу електричної енергії - межа балансової належності, на якій відбувається перехід права власності на електричну енергію, визначена додатками "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін" та/або "Загальна схема електропостачання", які є невід`ємними частинами даного договору.
Під час його виконання умов договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені договором, сторони зобов`язуються керуватися чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (далі ПКЕЕ) (пункт 2.1 договору).
Згідно пункту 2.2.2 договору, передбачено, зокрема, що обсяги постачання електроенергії визначаються відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 договору за додатком "Обсяги постачання електричної енергії споживачу".
Пунктом 4.2.3 договору передбачено, що споживач сплачує постачальнику вартість недоврахованої електричної енергії, розраховану згідно Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (далі - Методика), за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням, у разі таких дій споживача:
- самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії;
- пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу або зняття пломб із засобів обліку;
- інших умов, визначених Методикою.
У разі виявлення однією стороною порушень умов договору іншою стороною, за які законодавством передбачене застосування санкцій чи які тягнуть за собою збитки, недоотриману продукцію або вигоду тощо, на місці оформлюється двосторонній акт порушень. Акт складається у присутності представників обох сторін договору у двох примірниках. Сторона, дії або бездіяльність якої стала причиною складання акта, має право внести до акта свої зауваження.
Сторона, яка виявила порушення своїх прав, зобов`язана попередити іншу сторону про необхідність складання акта. Інша сторона не може без поважних причин відмовитися від складання та підписання акта.
У разі відмови відповідальної сторони від підписання акта в ньому має бути зроблений запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо його на місці складання підписали не менше трьох уповноважених представників сторони договору, що складала акт (пункт 4.4 договору).
Пунктом 7.1 договору сторони, серед іншого, узгодили, що облік електроенергії, спожитої споживачем та/або субспоживачами, приєднаними до електричних мереж споживача, здійснюється згідно з вимогами ПУЕ (Правил улаштування енергоустановок) та ПКЕЕ.
У разі порушення споживачем вимог нормативно-технічних документів щодо встановлення та експлуатації засобів обліку, їх покази не використовуються при розрахунках за спожиту електроенергію, а обсяги спожитої електроенергії визначаються постачальником розрахунковим шляхом згідно з вимогами додатка "Порядок розрахунків".
Цей договір набирає чинності 01.01.2014 і укладається на строк до 31.12.2014. Договір вважається щорічно продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії договору жодною зі сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов (пункт 9.8 договору).
Пунктом 6 Постанови НКРЕ КП від 14.03.2018 № 312 "Про затвердження Правил роздрібного ринку електроенергії" визначено, що до укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, який укладається зі споживачем, договірні відносини між споживачем та суб`єктом господарювання, що провадить діяльність з розподілу електричної енергії на підставі ліцензії з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами (або ОСР як правонаступником за договорами про користування електричною енергією та договорами про постачання електричної енергії), урегульовуються окремими положеннями діючих договорів про користування електричною енергією або договорів про постачання електричної енергії (у частині взаємовідносин споживача і електророзподільної організації), які не суперечать вимогам чинного законодавства у сфері електроенергетики. Зокрема сторони керуються вимогами діючих договорів про користування електричною енергією (про постачання електричної енергії) з питань потужності, якості електроенергії, окремих процедурних питань тощо. У разі виникнення суперечності між нормами діючих договорів про користування електричною енергією (про постачання електричної енергії) та нормами законодавства про електроенергетику сторони керуються вимогами чинного законодавства.
Після укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії договори про користування електричною енергією та договори про постачання електричної енергії продовжують свою дію в частині регулювання відносин щодо заборгованості/переплати за цими договорами з відповідними правами та обов`язками, пов`язаними з такою заборгованістю/переплатою, а також щодо нарахування пені, неустойки, обмеження та припинення постачання електричної енергії тощо.
До укладення договору про надання послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії відповідно до Правил відносини між власником мереж та/або ОСР/ОСП, та/або споживачем щодо компенсації перетікань реактивної електричної енергії регулюються договорами про постачання електричної енергії та договорами про технічне забезпечення електропостачання споживача між основним споживачем та субспоживачем.
В іншій частині договори про користування електричною енергією та договори про постачання електричної енергії припиняють свою дію.
Договір про постачання електричної енергії №023115 від 23.12.2013 з першого січня 2019 року втратив чинність та набув чинність публічний договір (договір про надання послуг з розподілу електричної енергії, що розміщений на офіційному веб-сайті AT "ДТЕК Дніпровські електромережі").
05.03.2020 представниками позивача у складі інженерів Горбенко І.А., Слєпакова О.П. та за участі уповноваженої особи споживача голови Ульянової О.П. проведено перевірку користування споживачем електричною енергією за адресою: вул. Маршала Малиновського, 20. Характеристика об`єкта: освітлення сходових клітин т/б.
05 березня 2020 року при перевірці дотримання відповідачем ПРРЕЕ представниками АТ "ДТЕК Дніпровські електромережі" було виявлено порушення підпункту 2 пункту 8.4.2 ПРРЕЕ, а саме: відсутність пломби з відбитком тавр AT "ДТЕК Дніпровські електромережі", яка установлена на ввідному рубильнику (двері), відсутня пломба № 128135808. Порушення підпункту 7. п. 8.4.2 ПРРЕЕ - самовільне підключення струмоприймачів до електромережі, що не є власністю AT "ДТЕК Дніпровські електромережі" з порушенням схеми обліку. Самовільне підключення виконано: Т1 - проводом АПВ 2*2,5 мм. кв.від РЩ-0,4 кВ електростояку 2 під`їзду, Т2 - проводом АПВ 2*2.5 мм. кв.від РЩ-0,4 кВ електростояку 4 під`їзду. ТЗ - проводом АПВ 2*2,5 мм. кв.від РЩ-0.4 кВ електростояку 4 під`їзду, Т4 - проводом АПВ 2*2,5 мм. кв.від РЩ-0.4 кВ електростояку 4 під`їзду, Т5 - проводом ЛПВ 2*2,5 мм. кв. від РЩ-0,4 кВ електростояку 4 під`їзду. Для виявлення місця підключення були використані спеціальні технічні засоби РК - 120.1. При включенні навантаження імпульси відсутні, лічильний механізм розрахункового лічильника не враховує електричну енергію, покази лічильника не змінюються - спожита електрична енергія враховується. Порушення продемонстровано споживачу. Самовільне підключення виконано приховано, виявити яке при контрольному огляді можливості не було.
На підставі виявленого порушення був складений Акт про порушення № 13386 від 05 березня 2020 року, який було підписано представником відповідача без зауважень.
У акті про порушення № 013386 від 05.03.2020 зазначений зміст виявленого порушення з посиланням на підп. 2, 7 п.8.4.2. ПРРЕЕ - відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи та самовільне підключення струмоприймачів.
Представнику споживача було повідомлено про те, що комісія постачальника електроенергії з розгляду складеного акта про порушення буде проводити засідання 17.03.2020 за адресою: вул. Ярослава Мудрого, 40, каб. 52 та запрошено його для участі у цьому засіданні. Також представника споживача попереджено, що у разі його неявки цей акт буде розглянуто без його участі.
До акту про порушення додається Акт про усунення порушення та фотоматеріали.
Зазначене порушення усунено шляхом відключення споживача від бездоговірного приєднання, про що за участю представника споживача складено акт про усунення порушення "Правил роздрібного ринку електричної енергії" №0013386 від 05.03.2020, який підписано представником відповідача без зауважень.
27 березня 2020 року відбулося засідання комісії позивача з розгляду акту про порушення №013386 від 05.03.2020, результати якого оформлені протоколом № 3-38 від 27.03.2020. Представник відповідача на засідання комісії не з`явився.
На підставі акту про порушення №013386 від 05.03.2020 прийнято рішення комісії енергопостачальника про нарахування споживачу вартості недоврахованої електричної енергії у сумі 5 371,26 грн. у відповідності до п. 8.4.12. та за формулою № 8 Правил визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами ПРРЕЕ за період з 05.03.2019 дати останньої технічної перевірки точки обліку по 05.03.2020 - дату усунення порушення.
Також запропоновано відповідачу нараховану суму сплатити протягом 30 календарних днів з дня отримання рахунку.
Листом від 01.04.2020 за вих. №342/607 позивач направив на адресу відповідача копію протоколу №3-38 від 27.03.2020, розрахунку недорахованої електричної енергії та рахунку №23-115/11/3 №013386 на суму 5 371,26 грн. (а.с.41).
На підтвердження надсилання споживачу протоколу, рахунку, розрахунку позивачем надано список згрупованих поштових відправлень та фіскальний чек від 01.04.2020 (а.с. 42).
Обслуговуючий кооператив "Житлово-будівельний кооператив № 159 "Рубін" вартість недоврахованої електричної енергії у сумі 5 371,26 грн. за отриманим рахунком не сплатив, що й стало причиною виникнення спору.
Предметом доказування є обставини, пов`язані з достовірністю встановленого за актом №013386 від 05.03.2020 порушення з боку відповідача, правомірністю цього акту та прийнятого на його підставі комісійного рішення про нарахування вартості недорахованої електроенергії на суму 5 371,26 грн.
Правовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником та споживачами, а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначені Законом України "Про ринок електричної енергії", Правилами роздрібного ринку електричної енергії (далі ПРРЕЕ), які затверджено постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018.
Відповідно до ст. 77 Закону України "Про ринок електричної енергії" учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом. Правопорушеннями на ринку електричної енергії зокрема, є: крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку (п.4).
Частинами першою-третьою статті 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення таких порушень, зокрема:
- пошкодження або відсутність пломб з відбитками тавр оператора системи чи інших заінтересованих сторін, установлених на засобах (вузлах) вимірювальної техніки в місцях, указаних в акті про пломбування, складеному в порядку, визначеному Кодексом комерційного обліку, або в іншому документі, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження засобів вимірювальної техніки та установлених пломб (крім пломб, установлених на кріпленнях кожуха лічильника електричної енергії) (підп.2 п.8.4.2 ПРРЕЕ);
- самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі, що не є власністю оператора системи, з порушенням схеми обліку (підп.7 п.8.4.2 ПРРЕЕ).
У разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 1-3 (у частині пошкодження засобів вимірювальної техніки та/або пломб) або у підпункті 4 пункту 8.4.2 цієї глави, - з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку або технічної перевірки (якщо технічну перевірку було проведено після останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у шести календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення (підп.1 п.8.4.8. ПРРЕЕ).
Якщо споживач здійснив самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі оператора системи з порушенням схеми обліку, виявити яке представники оператора системи під час проведення контрольного огляду засобу комерційного обліку не мали можливості, - з дня останньої технічної перевірки або допуску електроустановки споживача в експлуатацію, або набуття права власності чи користування на об`єкт (якщо технічну перевірку у період з дати допуску електроустановки споживача в експлуатацію або набуття ним права власності (користування) на об`єкт до дати виявлення порушення не було проведено) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у дванадцяти календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення (підп.7 п.8.4.8. ПРРЕЕ).
Відповідно до п. 8.2.5. ПРРЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача або представника споживача оформлюється акт про порушення.
Згідно з п.8.2.6. ПРРЕЕ на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3 уповноважених представників оператора системи.
Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення.
Комісія з розгляду актів про порушення може повторно розглянути акт про порушення в порядку, встановленому цими Правилами, на підставі звернення споживача, на вимогу Регулятора, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, або за рішенням суду. За рішенням оператора системи у зв`язку з отриманням результатів експертизи чи інших даних, які не були відомі на момент ухвалення рішення комісією, але мають суттєве значення, рішення комісії може бути переглянуте у порядку, встановленому цими Правилами, протягом 1 року, починаючи з дня, наступного за днем його прийняття.
Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу.
У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором, та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків.
Кошти за необліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи.
Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.
У разі незгоди споживача з фактом крадіжки електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту викрадення електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії.
Якщо судом прийнято рішення, яким спростовано факт безоблікового споживання електричної енергії споживачем та/або відмовлено оператору системи в задоволенні позову щодо стягнення зі споживача вартості необлікованої електричної енергії, розрахованої на підставі акта про порушення, та за умови набрання рішенням суду законної сили, оператор системи скасовує відповідний акт про порушення.
Як вбачається з матеріалів справи, розрахунок кількості недоврахованої електричної енергії було здійснено позивачем на підставі акта про порушення №013386 від 05.03.2020 у відповідності до п.8.4.12 по формулі № 8 ПРРЕЕ за період з 05.03.2019 (дати останньої технічної перевірки точки обліку) по 05.03.2020 - дату усунення порушення.
Згідно пункту 8.4.12. ПРРЕЕ у разі виявлення у непобутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 6-8 пункту 8.4.2 цієї глави, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення (Wдоб.с.п. , кВт·год), розраховується за формулою:
Wдоб.с.п = Рс.п. * tвик.с.п. (формула № 8).
Відповідно до п. 8.2.5 ПРРЕЕ, 8.2.5. у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 8 до цих Правил.
В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил та всі необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням: меж балансової належності; перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення; номінальної сили струму спрацювання комутаційних апаратів, задіяних у схемі підключення; фазування лічильника на дату оформлення акта про порушення.
Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи).
У разі відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення цієї особи або більше одного уповноваженого представника оператора системи, а відмова споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення підтверджується відеозйомкою.
До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в цьому акті.
Згідно з абз. 3 п. 1.1.2 ПРРЕЕ, акт про порушення - документ установленої форми, який складається для фіксації факту порушення споживачем цих Правил та який є підставою для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії.
У абз. 1 п. 8.2.6 ПРРЕЕ визначено, що на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Судом встановлено, що акт про порушення №013386 від 05.03.2020 підписаний двома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії та головою кооперативу Ульяновою О.П.
Відтак, акт про порушення № 013386 від 05.03.2020 вважається дійсним в силу норми п. 8.2.5 ПРРЕЕ, засвідчує обставини, які зафіксовані в ньому та, відповідно, є підставою для донарахування обсягу спожитої електричної енергії відповідачу.
Згідно з ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Оскільки акт про порушення № 013386 від 05.03.2020 є належним доказом, виконання позивачем розрахунку обсягу не облікованої спожитої електричної енергії на підставі цього акту є правомірним, а позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідачем не надано доказів оскарження рішення про донарахування розміру вартості та обсягу недооблікованої електричної енергії, яке оформлене протоколом № 3-38 від 27.03.2020. Доказів оплати виставленого позивачем рахунку на оплату вартості недоврахованої електричної енергії внаслідок порушення споживачем ПРРЕЕ у сумі 5 371,26 грн. відповідач суду не надав.
З огляду на викладене, законними й обґрунтованими є вимоги позивача про стягнення на його користь з відповідача вартості недоврахованої електроенергії у сумі 5 371,26 грн.
Судовий збір у сумі 2102,00 грн. покладається на відповідача відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 2, 3, 20, 73 - 79, 86, 91, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі" до Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив № 159 "Рубін" про стягнення 5 371,26 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив № 159 "Рубін" (ідентифікаційний код 23077028, місцезнаходження: 49098, м. Дніпро, вул. Маршала Милиновського, буд. 20) на користь Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі" (ідентифікаційний код: 23359034, місцезнаходження: 49107, м. Дніпро, шосе Запорізьке, буд. 22) недовраховану електроенергію у сумі 5 371 (п`ять тисяч триста сімдесят одна) грн. 26 коп., судовий збір у сумі 2 102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 грн., про що видати наказ.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня підписання рішення, шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення підписано 07.10.2020
Суддя Н.М. Євстигнеєва
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2020 |
Оприлюднено | 09.10.2020 |
Номер документу | 92036244 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні