ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 жовтня 2020 року м. Київ № 640/23152/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Патратій О.В., ознайомившись з позовною заявою
Товариство з обмеженою відповідальністю "АТЛАС РАЙЗ" до Державна фіскальна служба України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, В С Т А Н О В И В:
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" у редакції, що діє з 15 грудня 2017 року встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями статті 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік" № 294-IX від 14.11.2019р. установлено у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2020 року - 2 102,00 гривні.
Позивачем в позовній заяві заявлено дві немайнові вимоги.
Таким чином, позивачеві за подання до суду даного позову необхідно сплатити 4 204,00 грн. (2 102,00 грн. * 2) судового збору.
Разом з тим, позивачем до позовної заяви додано квитанцію № 0.0.1814630503.1 від 25.08.2020р. про сплату 840,80 грн. та квитанцію №ПН3264004 від 16.09.2020 року про сплату судового збору у розмірі 3000,00 грн.
Таким чином, позивачу потрібно доплатити судовий збір у сумі 363,20 грн;
Крім того, як вбачається з позовної заяви позивач просить суд:
- скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1584753/42670165 від 27.05.2020 року;
- зареєструвати податкову накладну №6 від 09.04.2020;
- скасувати рішення про відповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку №57712 від 15.05.2020 року та виключити ТОВ "Атлас Райз" з переліку ризикових суб`єктів гсподарювання.
Згідно з ч. 1 ст. 42 КАС України учасниками справи є сторони, треті особи.
Частиною 1 ст. 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Відповідно до пунктів 4-5 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
Зі змісту позовної заяви слідує, що позивач звертається з позовом до Державної фіскальної служби України.
Проте, позовні вимоги про скасування рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної, яке приймається ГУ ДПС у м. Києві, не можуть бути пред`явлені до Державної податкової служби України.
Таким чином, позивачу необхідно уточнити суб`єктний склад відповідачів у даному адміністративному позові або уточнити зміст позовних вимог.
Згідно з пунктом 11 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, власного письмового підтвердження про відсутність аналогічних спорів позивачем не надано.
Пунктом 2 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Проте позивачем в позовні заяві не було зазначено відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти - відповідача, якщо такі відомі.
Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи наведене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом:
- подання документу про сплату судового збору у розмірі 363,20 грн.;
- уточнити суб`єктний склад відповідачів у даному адміністративному позові або уточнити зміст позовних вимог;
- письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- позовної заяви із зазначенням відомих номерів засобів зв`язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти - відповідача, якщо такі відомі.
Керуючись ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АТЛАС РАЙЗ" без руху.
2.Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч.4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Відповідно до положень ст. 169 та ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про залишення позову без руху не оскаржується.
Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя О.В. Патратій
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2020 |
Оприлюднено | 09.10.2020 |
Номер документу | 92048072 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Патратій О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні