Березівський районний суд Одеської області
05.10.2020
Справа № 494/584/19
Провадження № 2/494/41/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 жовтня 2020 року Березівський районний суд Одеської області у складі: головуючого - судді Дєткова О.Я.,
при секретарі Твердун Т.В.,
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Березівської міської об`єднаної територіальної громади про визначення права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з цим позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку з надвірними будівлями і спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , та земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку розміром 0.0434 га, кадастровий номер 5121210100:02:003:0244. Після смерті матері у видачі свідоцтва позивачці про прийняття спадщини за законом відносно вказаної земельної ділянки нотаріусом було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу на це спадкове майно, а тому для вирішення даного питання запропоновано звернутись до суду.
Позивачка у судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце судового розгляду повідомлена належним чином, однак на адресу суду надіслала заяву про розгляд справи без її участі.
Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, в судове засідання не з`явився, проте надіслав до суду заяву про розгляд справи без його участі, зазначив, що не заперечує проти задоволення заявлених вимог.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно ст.ст.1216-1218 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом; спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців); до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Статтями 1233 і 1235 ЦК України також передбачено, що заповіт - це особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Заповідач може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 27 червня 2017 року померла ОСОБА_2 (а.с.11).
Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №12592436 від 11 листопада 2013 року підтверджується, що власником земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку розміром 0.0434 га, кадастровий номер 5121210100:02:003:0244 є ОСОБА_2 (а.с.7).
З акту виданого Березівською міською радою 19 вересня 2013 року вбачається, що встановлено в натурі меж земельної ділянки, переданої ОСОБА_2 у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.8-9).
Постановою про відмову в чиненні нотаріальної дії від 26 квітня 2019 року позивачці було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на майно, без яких неможливо встановити склад спадкового майна та рекомендовано звернутись до суду (а.с.6).
Згідно ч.1 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до положень ч.2 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Статтею 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Таким чином, враховуючи, що позивачкою повністю підтверджено право на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку (присадибна ділянка), яка знаходиться по АДРЕСА_1 , належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , суд у відповідності до положень ст.1216 ЦК України вважає, що успадкування майна повинно бути здійснено на користь позивачки.
Керуючись ст.ст.12,13, 81, 89, 264 ЦПК України, ст.ст.1216,1233,1235, 1268 ЦК України,
ВИРІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , право власності на земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку (присадибна ділянка), розміром 0.0434 га, кадастровий номер 5121210100:02:003:0244, за адресою - АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом, яка залишилась після смерті матері ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. а у разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Згідно пункту 15 та підпункту 15.5 Розділу ХIII Перехідних положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 .
Відповідач: Березівська міська об`єднана територіальна громада, пл. Г.Плієва, 9 м. Березівка Одеської області.
Суддя:
Суд | Березівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2020 |
Оприлюднено | 08.10.2020 |
Номер документу | 92067079 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Березівський районний суд Одеської області
Дєтков О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні