Справа № 444/1724/20
Провадження № 2-о/444/32/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2020 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:
головуючого судді Мікула В. Є.
секретар судового засідання Савчук Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Жовква Львівської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Жовківська державна нотаріальна контора про встановлення юридичного факту належності правовстановлюючого документа, -
В С Т А Н О В И В :
Заявник ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про встановлення юридичного факту належності правовстановлюючого документа, мотивуючи свої вимоги тим, що 19 лютого 1999 року між нею, ОСОБА_1 , та її покійним батьком ОСОБА_2 був укладений та нотаріально посвідчений державним нотаріусом Галань Г.О. Жовківської Державної Нотаріальної контори Львівської області Договір дарування житлового будинку з господарськими будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , зареєстрованого в реєстрі за номером: 1-290, надалі - Договір дарування . Як випливає з Договору дарування, до моменту укладення договору житловий будинок належав її батьку, ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності, виданого виконкомом Воля-Висоцької сільської Ради Жовківського району Львівської області 12 січня 1989 року, зареєстрованого в Червоноградському міжміському бюро техінвентеризації 12 січня 1989 року за № 57.
Зазначає, що під час укладення та посвідчення Договору дарування в ньому був вказаний помилковий русифікований варіант її прізвища, а саме її прізвище записано ОСОБА_1 замість ОСОБА_1 , що не відповідає її паспортним даним.
Вказує, що таке русифіковане написання її прізвища створює обмеження в її праві розпоряджання своїм майном, передбаченим частиною 1 статті 317 Цивільного кодексу України, зокрема вона не може відчужити належний їй об`єкт нерухомого майна.
У зв`язку із приведенням своїх особистих документів у відповідність просить встановити факт належності правовстановлюючого документа, а саме те, що Договір дарування житлового будинку з господарськими будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , укладеного між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 19 лютого 1999 року, зареєстрованого в реєстрі за номером: 1-290, посвідченого державним нотаріусом Галань Г.О. Жовківської Державної Нотаріальної контори Львівської області, належить їй, ОСОБА_1 .
Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, хоча про дату, час та місце проведення такого була повідомлена належним чином, однак на адрес суду подала письмову заяву, в якій просить справу розгядати у її відсутності, заявлені вимоги підтримала повністю, просить такі задовольнити.
Представник заінтересованої особи Жовківської державної нотаріальної контори Жовківського району Львівської області в судове засідання не з`явився, хоч про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Однак направив на адресу суду заяву про розгляд справи у її відсутності, відсутність заперечень з приводу поданої заяви.
Оскільки всі учасники справи в судове засідання не з`явились відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксація судового засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак з`ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до наступного висновку .
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно із ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Статтею 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів , поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках.
Відповідно до вимог п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, ч. 2 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Суд враховує, що прийняття рішення про встановлення факту належності договору дарування заявнику необхідне для усунення помилки.
Так, згідно з правовими позиціями Верховного Суду України щодо судової практики розгляду справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, коли громадяни не можуть використати правовстановлюючі документи, оскільки зазначені в них прізвище, ім`я, по батькові, місце чи час народження, місце проживання не відповідають записам у паспорті чи свідоцтві про народження або в інших документах, які хоч і не посвідчують особу, але є необхідними для підтвердження певного права, а установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.
Із копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 22.05.2001 року, вбачається, що заявником є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Прізвище, ім`я та по батькові заявника- ОСОБА_1 підтверджується і копією дубліката картки фізичної особи-платника податків.
В той же час із копії Договору дарування житлового будинку вбачається, що такий укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 19 лютого 1999 року, зареєстрованого в реєстрі за номером: 1-290, посвідченого державним нотаріусом Галань Г.О. Жовківської Державної Нотаріальної контори Львівської області.
Факт належності правовстановлюючого документа доводиться наступним:
Власне ім`я та по батькові заявника в Договорі дарування та в Паспорті є ідентичними;
Згідно довідки виданої виконкомом Глинської сільської ради Жовківського району Львівської області ОСОБА_1 зареєстрована та проживає у вищезгаданому будинку за адресою АДРЕСА_1 .
Згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом земельна ділянка, на якій розташований вищезгаданий будинок також належить заявниці на праві власності. Право власності на цю земельну ділянку зареєстровано на підставі Свідоцтва про право на спадщину, серія та номер: 1453, виданий 30.11.2017 року, видавник: Жовківська державна нотаріальна контора. Дану земельну ділянку вона отримала в спадщину від свого батька, ОСОБА_2 . ЇЇ прізвище, як власника земельної ділянки, зазначено правильно (як ОСОБА_1 ) і в Свідоцтві про право на спадщину, і в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Аналогічний помилковий русифікований варіант її прізвища вказаний в свідоцтві про укладення шлюбу між заявником та її чоловіком від 31 серпня 1974 року, в якому її прізвище зазначалось, як ОСОБА_1 , що підтверджується копією свдоцтва про одруження НОМЕР_2 .
Згодом цей помилковий русифікований варіант її прізвища був замінений правильним варіантом написання її прізвища у Свідоцтві про одруження від 28 травня 1993 року, в якому її прізвище вже зазначено, як ОСОБА_1 , що підтвержується копією свідоцтва про одруження серії НОМЕР_3 .
Таким чином, судом встановлено, що у Договорі дарування житлового будинку з господарськими будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , укладеного між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 19 лютого 1999 року, зареєстрованого в реєстрі за номером: 1-290, посвідченого державним нотаріусом Галань Г.О. Жовківської Державної Нотаріальної контори Львівської області, допущено описку щодо прізвища заявника, оскільки вірним є ОСОБА_1 , а не ОСОБА_1 , що, зокрема, підтверджується копією паспорта, картки платника-податків про присвоєння ідентифікаційного номера заявника, довідкою № 683 від 15.08.2019р., яка видана виконкомом Глинської сільської ради Жовківського району Львівської області з якої вбачається, що земельна ділянка площею 0,1700 га, кадастровий номер 4622782100:01:002: 0083, що розташована за адресою: Львівська область Жовківський район с. глинськ і на праві власності належить ОСОБА_1 та довідкою № 684 від 15.08.2019р., з якої вбачається, що по АДРЕСА_1 зареєстровані та проживають ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
За таких обставин суд приходить до висновку, що зазначений заявником факт, що має юридичне значення знайшов своє підтвердження, а отже заявлені вимоги є підставними і підлягають до задоволення.
Зібрані по справі докази, оцінені судом належним чином кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв`язок у сукупності, встановлені судом обставини свідчать про те, що у суду є всі підстави для задоволення заявлених вимог ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст. 23, ч. 2 ст. 247, ст. 258, 259, 264, 265, 315, 319, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ :
Заяву задовольнити.
Встановити юридичний факт належності правовстановлюючого документа, а саме те, що Договір дарування житлового будинку з господарськими будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , укладеного між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 19 лютого 1999 року, зареєстрованого в реєстрі за номером: 1-290, посвідченого державним нотаріусом Галань Г.О. Жовківської Державної Нотаріальної контори Львівської області, належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга з врахуванням п. 15.5 розділу ХIII "Перехідні положення" ЦПК України, тобто до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: Мікула В. Є.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2020 |
Оприлюднено | 09.10.2020 |
Номер документу | 92081761 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Мікула В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні