Справа № 408/1566/20-а
Провадження № 2-а/408/20/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2020 року смт Біловодськ
Суддя Біловодського районного суду Луганської області Соболєв Є.О., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції в Луганській області взводу № 1 2-ї роти Калашнікова Сергія Сергійовича, в якій позивач просить: визнати дії протиправними та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, якою на позивача було накладено адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 121 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 340,00 грн.; закрити відносно нього провадження у справі про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказав, що винесеною відповідачем постановою від 14 травня 2020 року серії БАА № 435065 на нього накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 340,00 грн за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 121 КУпАП. Відповідно до цієї постанови його звинувачено в тому, що він 14.05.2020 о 10:00 годині в смт Новоайдар по вул. Великий Шлях керував автомобілем КАМАЗ 53215 державний номер НОМЕР_1 , що належить ОСОБА_2 , який було переобладнано, а саме: збільшено висоту бортів з порушенням правил, норм, стандартів чинного законодавства без узгодження в установленому законом порядку, чим порушив п. 31.1, 32.2 (б) ПДР. Із зазначеною постановою позивач не згоден і просить її скасувати, посилаючись на те, що відповідач не взяв до уваги, що згідно протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу № 00886-00300-20 від 05.03.2020 жодних претензій до технічного стану автомобіля встановлено не було, а співробітник СРПП заміри проводив рулеткою без будь-яких документів про проходження Державної сертифікації. Також позивач вказує, що відповідач позбавив його можливості скористатись правовою допомогою, а складена постанова не відповідає вимогам закону.
Відповідач в судове засідання не з`явився, надав відзив на позов, в якому заперечував проти позовних вимог позивача, просив розглянути справу без його участі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З оскаржуваної постанови серії БАА № 435065 від 14.05.2020, згідно якої на позивача було накладено адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 121 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 340,00 грн., вбачається, що ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що він 14 травня 2020 року о 10:00 годині в смт Новоайдар по вул. Великий Шлях керував автомобілем КАМАЗ 53215 державний номер НОМЕР_1 , що належить ОСОБА_2 , який було переобладнано, а саме: збільшено висоту бортів з порушенням правил, норм, стандартів чинного законодавства без узгодження в установленому законом порядку, чим порушив п. 31.1, 32.2 (б) ПДР.
Вказана постанова відповідачем винесена в порушення зазначених вище норм закону.
Так, згідно ч. 3 ст. 283 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, крім даних, визначених частиною другою цієї статті, повинна, зокрема, містити відомості про технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис (якщо такий запис здійснювався), а також правові наслідки невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження.
Оскаржувана постанова відомостей про технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис фіксації правопорушення, а також відомостей про порядок її оскарження не містить взагалі.
Також, ця постанова, яка роздрукована за допомогою спеціального приладу, не відповідає за змістом додатку № 5 до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі (зі змінами і доповненнями), затвердженої наказом МВС від 07.11.2015 № 1395, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 10 листопада 2015 р. за № 1408/27853.
Крім цього, у своєму позові позивач вказував про те, що ним, під час керування автомобілем, не було допущено порушень Правил дорожнього руху України, вимог про швидкість, зупинку, стоянку та перетинання перехрестя. А також, відповідно до п.3 Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137, була проведена перевірка технічного стану транспортного засобу та складено протокол № 00886-00300-20 від 05.03.2020 року, жодних претензій до технічного стану автомобіля встановлено не було.
Проте, відповідач всупереч ч. 2 ст. 77 КАС України, якою передбачається, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, доказів правомірності прийнятого рішення, не надав.
За таких обставин суд згоден з позивачем, що оскаржувана постанова є незаконною, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 241-246, 286 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Скасувати постанову серії БАА № 435065 від 14 травня 2020 року про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, якою на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 121 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 340,00 грн., справу про адміністративне правопорушення відносно нього закрити за відсутністю складу правопорушення.
Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його підписання.
Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 255 КАС України.
Суддя Є.О. Соболєв
Суд | Біловодський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2020 |
Оприлюднено | 09.10.2020 |
Номер документу | 92085233 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Біловодський районний суд Луганської області
Соболєв Є. О.