Справа № 484/2929/20
Провадження № 2/484/1276/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.10.2020р.Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
в складі : головуючого судді - Літвіненко Т.Я.
секретар судового засідання - Шаповалова В.О.
за участю представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Первомайську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Мигіївська сільська рада Первомайського району Миколаївської області, про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на день смерті та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов позов ОСОБА_2 до Мигіївська сільська рада Первомайського району Миколаївської област про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на день смерті та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, посилаюсь на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла тітка позивачки - ОСОБА_3 та після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, а саме: земельну ділянку розміром 5,1791 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в межах території Софіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області. Відповідно до заповіту, який склала ОСОБА_3 позивач являється єдиним спадкоємцем вказаного вище спадкового майна. Однак, у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на дану земельну ділянку на ім`я ОСОБА_2 відмовлено через відсутність оригіналів правовстановлюючих документів та у зв`язку з тим, що вона не змогла підтвердити факт постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Представник позивача, ОСОБА_1 , в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити.
Представник відповідача, Мигіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області, надав суду заяву, в якій вказав, що позов визнає, просив розглядати справу без його участі та прийняти рішення відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ч. 3, 4 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Згідно ч. 1, 4 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши докази, що знаходяться в матеріалах справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку, серед іншого, можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Софіївка Первомайського районуМиколаївської області померла - ОСОБА_3 , про що Софіївською сільською радою Первомайського району Миколаївської області видане свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 від 15 листопада 2007 року та зроблений відповідний актовий запис №47.(а.с.8)
Відповідно до довідки про склад сім`ї № 418/1 від 14.08.2020 року, наданої виконавчим комітетом Мигіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області, ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , на день смерті була зареєстрована та проживала за адресою: АДРЕСА_1 разом із своєю племінницею - ОСОБА_2 , яка проживала без реєстрації та вела з померлою спільне господарство.(а.с.10)
Твердження заявника про те, що на момент смерті її тітки, ОСОБА_3 , вона постійно проживала разом з нею за вказаною адресою, в судовому засіданні також підтвердили сусід померлої та її подруга - ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які були допитані в якості свідків та пояснили, що дійсно ОСОБА_2 є племінницею ОСОБА_3 та на момент смерті проживала разом з нею за адресою: АДРЕСА_1 , доглядала та вела спільне господарство.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обовязки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
На підставі вище викладеного, суд знаходить доведеним той факт, що ОСОБА_2 , на момент смерті її тітки, ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживала разом з нею однією сім`єю за адресою: АДРЕСА_1 , а тому, фактично, прийняла спадщину після смерті останньої.
Відповідно до копії державного акту на право власності на земельну ділянку та витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, ОСОБА_3 , належала земельна ділянка розміром 5,1791 га., кадастровий номер: 4825486700:01:000:0139 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в межах території Софіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області.(а.с.12-15)
З матеріалів справи та копії спадкової справи № 241/2020, наданої Другою Первомайською державною нотаріальною конторою Миколаївської області вбачається, що за життя, 25.08.2004р., ОСОБА_3 склала заповіт, який був посвідчений секретарем виконавчого комітету Софіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області, Павловою Т.І., та зареєстрований у реєстрі за № 834, відповідно до якого, зазначене спадкове майно, заповіла ОСОБА_2 , яка звернулась із заявою про прийняття спадщини. Інших заяв про прийняття спадщини не надходило.
Відповідно до Постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії, наданої Другою Первомайською державною нотаріальною конторою Миколаївської області, у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на дану земельну ділянку на ім`я ОСОБА_2 відмовлено через відсутність оригіналів правовстановлюючих документів та у зв`язку з тим, що вона не змогла підтвердити факт постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ч. 5 ст. 1268 ЦК незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Отже, такий спадкоємець може захищати свої порушені права володіння та користування спадковим майном відповідно до глави 29 ЦК України (Захист права власності).
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
На підставі вище викладеного, враховуючи, що відповідач проти задоволення позову не заперечував, права, свободи чи інтереси інших осіб не порушені, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 3, 12, 13, 81, 259, 263, 264, 265 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Встановити факт постійного проживання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , разом з її тіткою ОСОБА_3 , на час відкриття спадщини, ІНФОРМАЦІЯ_2 , в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , право власності на земельну ділянку розміром 5,1791 га., кадастровий номер 4825486700:01:000:0139, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована в межах території Софіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Софіївка, Первомайського району, Миколаївської області..
Повне судове рішення буде складено 13.10.2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п. 14 Перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цим Законом. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
СУДДЯ: Т.Я. Літвіненко
Суд | Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2020 |
Оприлюднено | 09.10.2020 |
Номер документу | 92087822 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Літвіненко Т. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні