Рішення
від 09.10.2020 по справі 912/2515/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2020 рокуСправа № 912/2515/20 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження справу № 912/2515/20

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "МАРС ЕКСПРЕС", 33027, м. Рівне, вул. Д. Галицького, 19, оф. 909

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології Всесвіту", 25028, м. Кропивницький. пр. Університетський, 3

про стягнення 45 418,00 грн

Без виклику сторін (судове засідання не проводилось).

Товариство з обмеженою відповідальністю "МАРС ЕКСПРЕС" (далі - ТОВ "МАРС ЕКСПРЕС", позивач) звернулось до Господарського суду Кіровоградської області, яка містить вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології всесвіту" (далі - ТОВ "Техніка і технології Всесвіту", відповідач) 45 418,00 грн боргу за організацію перевезення, з покладенням на відповідача судових витрат.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання ТОВ "Технології і техніка Всесвіту" умов Договору № 29/08/2019 на транспортно-експедиційне обслуговування та перевезення вантажів від 29.08.2019 в частині оплати здійсненого позивачем перевезення.

Ухвалою від 11.08.2020 господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі №912/2515/20; постановив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання (без виклику учасників справи), постановив розпочати розгляд справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження через 30 днів з дня відкриття провадження у справі; встановив відповідачу та позивачу строк для надання відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечень.

09.09.2020 суд розпочав розгляд справи та 09.10.2020 продовжив розгляд справи по суті.

Відповідач своїм правом на подання відзиву на позов не скористався. Ухвала суду від 11.08.2020 про відкриття провадження у справі повернута до суду органом поштового зв`язку без фактичного вручення відповідачу.

Вказана ухвала надсилалась на поштову адресу ТОВ "Техніка і технології Всесвіту", яка зазначена у позові та яка значиться в Державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 25028, м. Кропивницький. пр. Університетський, 3. Однак, ухвалу повернуто органом поштового зв`язку з відміткою: "Адресат відсутній за вказаною адресою".

Статтею 27 (ч.ч. 1, 2) Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Згідно з частиною 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статі 120 цього Кодексу.

У відповідності до частин 2, 3, 7 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Згідно з ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.

Враховуючи наведене, суд вчинив всі необхідні дії для повідомлення ТОВ "Техніка і технології Всесвіту про розгляд справи та вважає відповідача таким, що належним чином повідомлений про розгляд справи.

Також враховано, що всі процесуальні документи у справі розміщені у відкритому для загального доступу реєстрі судових рішень та відомості щодо розгляду справи містяться на офіційному сайті судової влади.

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Враховуючи наведене та беручи до уваги необхідність забезпечення прав осіб на доступ до правосуддя, передбаченого Конституцією України і гарантованого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (право на справедливий суд), суд розглядає справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Частиною 1 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд встановив такі обставини справи та відповідні їм правовідносини сторін.

29.08.2019 між ТОВ "Техніка і технології Всесвіту" (Клієнт) та ТОВ "МАРС ЕКСПРЕС" (Експедитор) укладено Договір №29/08/2019 на транспортно-експедиційне обслуговування та перевезення вантажів (далі - Договір) (а.с. 4-6).

Відповідно до п.1.1. Договору, останній регулює відносини сторін, що виникають при наданні транспортно-експедиторських послуг пов`язаних з перевезенням вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні та по території України, та здійсненні розрахунків за такі послуги. Клієнт (замовник) доручає Експедитору за винагороду і за рахунок коштів Замовника організувати, виконати, або забезпечити виконання послуг з метою доставки вантажу в пункт призначення та оплачує їх, включаючи плату Експедитору.

Згідно п. 1.2. Договору, Експедитор, діючи від власного імені, на підставі заявок Клієнта і даного Договору організовує перевезення вантажів автомобільним транспортом, забезпечує оптимальне транспортне обслуговування. Проводить підбір транспортних компаній або власників необхідного транспорту для перевезення довіреного клієнтом вантажу найманим автомобільним транспортом з подальшою передачею його в пункті призначення уповноваженій особі, контролює саме переміщення вантажу, правильність заповнення товарно-супровідних документів, консультує учасників транспортного процесу і т.д.

Відповідно до пункту 2.1. Договору, транспортно-експедиторські послуги виконуються Експедитором на підставі заявок Клієнта на перевезення вантажу (надалі-заявки).

Згідно з п.4.2. Договору, оплата послуг експедитора по погоджених заявках може здійснюватися на умовах 100% попередньої оплати, часткової попередньої оплати або інші терміни, але не пізніше 5-ти банківських днів з дати отримання документів, обумовлених в п.3.3.7. Договору.

За змістом п. 3.3.7 Договору, для здійснення оплати замовнику перевезення направляються: рахунок, міжнародна товаротранспортна накладна (СМR), акт виконаних робіт.

Договір набуває чинності з моменту підписання його уповноваженими представниками Сторін і діє до 31.12.2019, а в частині розрахунків - до повного їх виконання (п. 8.1. Договору).

Договір підписано повноважними представниками сторін та скріплено печатками.

До Договору між сторонами підписано Заявку на надання послуг доставки вантажу, згідно якої погоджено послуги на загальну суму 45 418,00 грн (а.с. 7).

30.08.2019 ТОВ "МАРС ЕКСПРЕС" виписано рахунок на оплату № 21/109 на суму послуг 45 418,00 грн (а.с. 9).

02.09.2019 складено міжнародну товарно-транспортну накладну типу СМR А №б/н, в якій міститься відмітка про одержання вантажу у графі 24 "Вантаж одержано" (а.с. 8).

11.09.2019 між ТОВ "МАРС ЕКСПРЕС" та ТОВ "Техніка і технології Всесвіту" підписано Акт надання послуг № 121 від 11.09.2019 на суму 45 418,00 грн (а.с. 9).

Відсутність оплати вказаних послуг стало підставою для звернення ТОВ "МАРС ЕКСПРЕС" з позовом у даній справі.

Норми права, які застосовано судом.

Згідно ст. ст. 173-175, 179 Господарського кодексу України, господарські зобов`язання виникають, зокрема, з господарського договору. Майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Майново-господарські зобов`язання, які виникають між суб`єктами господарювання або між суб`єктами господарювання і негосподарюючими суб`єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов`язаннями.

Згідно з частиною 7 ст. 179 Господарського кодексу України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Частиною 2 ст. 698 Цивільного кодексу України передбачено, що сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів цивільного законодавства про договори, елементи яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору.

Зміст укладеного між сторонами Договору свідчить, що вказаний Договір за своєю правовою природою та істотними умовами є договором транспортного експедирування з елементами договору перевезення.

Частиною 1 ст. 909 Цивільного кодексу України визначено, що за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов`язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов`язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.

Згідно з частиною 1 ст. 916 Цивільного кодексу України, за перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти стягується провізна плата у розмірі, що визначається за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом або іншими нормативно-правовими актами. Якщо розмір провізної плати не визначений, стягується розумна плата.

Частина 1 ст. 929 Цивільного кодексу України передбачає, що за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов`язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов`язаних з перевезенням вантажу.

Відповідно до ст. 931 Цивільного кодексу України, розмір плати експедиторові встановлюється договором транспортного експедирування, якщо інше не встановлено законом. Якщо розмір плати не встановлений, клієнт повинен виплатити експедитору розумну плату.

За правилами частини 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Вказаним положенням кореспондують норми ст. ст. 525,526 Цивільного кодексу України.

В силу приписів ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

За приписами частини 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

Згідно ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Мотивована оцінка доводів та поданих доказів.

Надання позивачем послуг по перевезенню вантажу та експедиторських послуг і їх отримання відповідачем підтверджується наданою до справи міжнародною товарно-транспортною накладною типу СМR А №б/н та Актом надання послуг № 121 від 11.09.2019, підписаного і скріпленого печатками обох сторін.

Вантаж доставлено до пункту розвантаження, про що свідчить відмітка вантажоодержувача на CMR від 02.09.2019. При підписанні Акта надання послуг будь-які зауваження зі сторони ТОВ "Техніка і технології Всесвіту" щодо якості наданих послуг, їх об`єму та вартості не зазначено.

З підстав наведеного, є доведеними матеріалами справи обставини надання позивачем відповідачу послуг за Договором № 29/08/2019 на транспортно-експедиційне обслуговування та перевезення вантажів від 29.08.2019

Положеннями п. п.4.2. Договору визначено, що оплата послуг експедитора по погоджених заявках може здійснюватися на умовах 100% попередньої оплати, часткової попередньої оплати або інші терміни, але не пізніше 5-ти банківських днів з дати отримання документів, обумовлених в п.3.3.7. Договору.

Такими документами є рахунок, міжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) та акт виконаних робіт.

Матеріалами справи підтверджено направлення позивачем відповідачу вказаних документів, з підстав чого суд дійшов висновку, що строк оплати наданих послуг настав.

У відповідності до вищевикладеного, позовні вимоги про стягнення заборгованості в розмірі 45 418,00 грн є обґрунтованими, документально підтвердженими, а тому підлягають задоволенню повністю.

Судові витрати.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

Позивач також заявляє до стягнення витрати на професійну правову допомогу в розмірі 5 200,00 грн та 2 000,00 грн гонорару успіху (у разі задоволення позову).

Положеннями ст. 59 Конституції України закріплено, що кожен має право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Виходячи з правил частини 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), витрати на професійну правничу допомогу покладаються на відповідача, у разі задоволення позову.

Згідно ст. 126 ГПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог ч. 4 ст. 126 ГПК України, суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Поняття особи, котра є адвокатом, наводиться в статті 6 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (далі - Закон № 5076-VI ), котра зазначає, що адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування (крім випадків, встановлених цим Законом), склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону № 5076-VI договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Пунктом 9 ч. 1 ст. 1 Закону № 5076-VI встановлено, що представництво - вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов`язків клієнта в цивільному, господарському, адміністративному та конституційному судочинстві, в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами, прав і обов`язків потерпілого під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також прав і обов`язків потерпілого, цивільного відповідача у кримінальному провадженні.

Інші види правової допомоги - види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону № 5076-VI).

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення представництва на надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок його обчислення, зміни та умови повернення визначаються у договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховується складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (ст. 30 Закону № 5076-VI).

На підтвердження понесення витрат на професійну правничу допомогу відповідачем 2 надано наступні документи, які свідчать про такі обставини.

29.07.2020 між ТОВ "Марс Експрес" (довіритель, клієнт) та ОСОБА_1 (повірений, адвокат) укладено договір про правову допомогу, відповідно до п 1.1. Повірений зобов`язується від імені і за рахунок Довірителя здійснити наступні дії: надати правову допомогу у спорі з ТОВ "Техніка і технології Всесвіту". З цією метою: здійснити огляд, вивчення та попередню оцінку доказів за їх місцезнаходженням (4 год.); провести заходи досудового врегулювання, шляхом проведення переговорів на предмет повернення боргу (1 год); підготувати пакет документів, необхідний для звернення до суду, підготувати позовну заяву (7 год); вчинити інші дії, необхідні для розгляду справи в суді та на етапі примусового виконання судового наказу (5 год).

Відповідно до п. 2.1. Договору, за здійснення дій, що визначені у п. 1.1. цього Договору, Довіритель сплачує Повіреному винагороду у розмірі 5 200,00 грн.

При задоволенні позову (отримання позитивного рішення) Довіритель сплачує Повіреному премію (гонорар успіху) у розмірі 2000,00 грн.

Згідно наданого до справи акту приймання - передачі наданих послуг від 03.08.2020, адвокатом надані послуги, обумовлені п. 1.1. Договору про правову допомогу від 29.07.2020 (а.с.17).

Всього вартість зазначених послуг склала 5 200,00 грн.

У позовні заяві позивачем наведено попередній розрахунок витрат, згідно якого:

- 1 100,00 грн - огляд, вивчення, аналіз та попередня оцінка документів та інших доказів;

- 100,00 грн - за проведення переговорів на предмет повернення договору;

- 2 200,00 грн - за підготовку позовної заяви та пакету документів, необхідних для звернення до суду;

- 1 800,00 грн - за вчинення інших дій, необхідних для розгляду справи та її повного юридичного супроводу та ін.

Позивачем оплачено надані послуги у повному обсязі, що підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордера № 01-08 від 08.08.202040 на суму 5 200,00 грн.

Також у справу подано копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю № 507 від 16.05.2008 на Лозу В.М. та довіреність від 29.07.2020.

Відповідач під час розгляду справи не заявив клопотання про зменшення витрат на правничу допомогу.

Оцінивши наведені вище докази на предмет доведення розміру витрат на оплату послуг адвоката, суд дійшов висновку, що такі послуги є фактично наданими, необхідними та їх вартість відповідає критерію розумності, враховуючи справу, що розглянута.

Щодо гонорару успіху, суд враховує, що відповідна сума, обумовлена сторонами до сплати у твердому розмірі під відкладальною умовою та є складовою частиною гонорару адвоката, тож належить до судових витрат.

У рішенні (щодо справедливої сатисфакції) від 19 жовтня 2000 року у справі Іатрідіс проти Греції (Iatridis v. Greece, заява № 31107/96) ЄСПЛ вирішував питання обов`язковості для цього суду угоди, укладеної заявником зі своїм адвокатом стосовно плати за надані послуги, що співставна з гонораром успіху . ЄСПЛ указав, що йдеться про договір, відповідно до якого клієнт погоджується сплатити адвокату як гонорар відповідний відсоток суми, якщо така буде присуджена клієнту судом. Такі угоди, якщо вони є юридично дійсними, можуть підтверджувати, що у заявника дійсно виник обов`язок заплатити відповідну суму гонорару своєму адвокатові. Однак, угоди такого роду, зважаючи на зобов`язання, що виникли лише між адвокатом і клієнтом, не можуть зобов`язувати суд, який має оцінювати судові та інші витрати не лише через те, що вони дійсно понесені, але й ураховуючи також те, чи були вони розумними (§ 55).

Отже, за наявності угод, які передбачають "гонорар успіху", слід керуватися загальними критеріями при присудженні судових та інших витрат.

З урахуванням вищевикладеного та виходячи з наведених вище критеріїв і враховуючи відсутність клопотання відповідача про зменшення розміру витрат позивача на професійну правничу допомогу з доведенням неспівмірності заявлених витрат, суд дійшов висновку про наявність підстав для покладення на відповідача витрат у повному обсязі, включаючи гонорар успіху.

При цьому враховано, що за змістом пункту 1 ч. 2 с. 126, ч. 8 ст. 129 ГПК України розмір витрат на оплату професійної правничої допомоги адвоката встановлюється і розподіляється судом згідно з умовами договору про надання правничої допомоги при наданні відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, як уже сплаченої, так і тієї, що лише підлягає сплаті (буде сплачена) відповідною стороною або третьою особою.

Отже, витрати на надану професійну правничу допомогу у разі підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості підлягають розподілу за результатами розгляду справи незалежно від того, чи їх уже фактично сплачено стороною/третьою особою чи тільки має бути сплачено (пункт 1 частини 2 статті 126 цього Кодексу).

Відповідний правовий висновок щодо застосування наведеної вище норми процесуального законодавства містить постанова Об`єднаної палати Верховного Суду у складі суддів Касаційного господарського суду від 03.10.2019 у справі 922/445/19.

Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 126, 129, 221, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології Всесвіту" (25028, м. Кропивницький. пр. Університетський, 3, ідентифікаційний код 37530328) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "МАРС ЕКСПРЕС" (33027, м. Рівне, вул. Д. Галицького, 19, оф. 909, ідентифікаційний код 40420721) 45 418,00 грн заборгованості, а також 2 102,00 грн судового збору та 7 200,00 грн витрат на професійну правничу допомогу.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Примірники рішення направити Товариству з обмеженою відповідальністю "МАРС ЕКСПРЕС за адресою: 33027, м. Рівне, вул. Д. Галицького, 19, оф. 909 та Товариству з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології Всесвіту" за адресою: 25028, м. Кропивницький. пр. Університетський, 3.

Повне рішення складено 09.10.2020.

Суддя В.В.Тимошевська

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення09.10.2020
Оприлюднено09.10.2020
Номер документу92095814
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/2515/20

Рішення від 09.10.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 11.08.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні