Справа № 152/528/20
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
28 вересня 2020 року м. Шаргород
Шаргородський районний суд Вінницької області у складі:
головуючого - Войнаровського І.В.,
за участі:
секретаря - Дешевої В.В.,
представника заявника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, заінтересована особа - Руданська сільська рада Шаргородського району Вінницької області ,
у с т а н о в и в:
У травні 2020 року ОСОБА_2 (далі - заявник) звернулася до суду з указаною заявою про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , який на день смерті проживав в с. Руданське Шаргородського району Вінницької області.
Після смерті ОСОБА_3 залишилась спадщина, яка складається у тому числі із земельної ділянки площею 1,4444 га кадастровий номер 0525387200:01:004:0077, розташованої на території Руданської сільської ради Шаргородського району Вінницької області.
Заявник є спадкоємцем зазначеного спадкового майна в порядку спадкування за законом, однак оформити свої спадкові права заявник не може через непідтвердження факту постійного проживання спадкоємця зі спадкодавцем. Однак, ОСОБА_2 проживала з ОСОБА_3 однією сім`єю у незареєстрованому шлюбі в АДРЕСА_1 , в період з 1974 року по 2015 рік, вели спільне господарство та були пов`язані спільним побутом, мали взаємні права та обов`язки.
Крім того, заявником виявлено розбіжність у написанні прізвища спадкодавця у правовстановлюючому документі, а саме: в Державному акті на право власності на земельну ділянку зазначено ОСОБА_3 , тоді як в свідоцтві про смерть ОСОБА_3 .
Установлення факту проживання однією сім`єю та факту належності спадкодавцю державного акту має для заявника юридичне значення, оскільки надає їй право оформити спадщину.
Просить встановити факт постійного проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , не менше як п`ять років до часу відкриття його спадщини та встановити факт, що Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ВН № 193846, виданий на ім`я ОСОБА_3 належить ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судовому засіданні представник заявника - адвокат Чоловський О.М. заяву підтримав, посилаючись на викладені у ній обставини.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, однак від сільського голови с. Руданське Стратійчука Р.О. до суду надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника Руданської сільської ради. Щодо задоволення заяви не заперечує (а.с. 35).
Заслухавши пояснення представника заявника, допитавши свідків та дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з`ясувавши усі обставини, об`єктивно дослідивши усі докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, виходячи із наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Руданське Шаргородського району Вінницької області помер ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 (а.с. 7).
Після смерті ОСОБА_3 залишилось спадкове майно, яке складається у тому числі із земельної ділянки площею 1,44 га кадастровий номер 0525387200:01:004:0077, розташованої на території Руданської сільської ради Шаргородського району Вінницької області, що підтверджується копією державного акта Серії ВН № 193846 (а.с.13) та копією витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку номер витягу НВ-0517988012019 від 17.12.2019 (а.с.14,15).
Із вище зазначеного державного акту на право власності на земельну ділянку вбачається, що він виданий на ім`я ОСОБА_3 , тоді як відповідно до свідоцтва про смерть помер ОСОБА_3 .
Заявник ОСОБА_2 є спадкоємцем спадкового майна після смерті ОСОБА_3 в порядку спадкування за законом, інших спадкоємців немає, однак оформити свої спадкові права заявник не може через непідтвердження факту постійного проживання зі спадкодавцем та розбіжності у написанні прізвища спадкодавця в державному акті з прізвищем у свідоцтві про смерть.
Із довідки виконавчого комітету Руданської сільської ради Шаргородського району Вінницької області № 565 від 07 жовтня 2019 року вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , дійсно з 1974 року проживала однією сім`єю разом з ОСОБА_3 та вели спільне господарство в АДРЕСА_2 , згідно погосподарських книг (1974-2015) до дгя його смерті, яка сталася ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.8).
Згідно з довідкою виконавчого комітету Руданської сільської ради Шаргородського району Вінницької області № 699 від 11 грудня 2019 року, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 на день смерті постійно проживав та був зареєстрований в АДРЕСА_2 . Згідно запису в по господарській книзі № 2 номер об`єкта господарського обліку 0108-1 на час відкриття спадщини разом зі спадкодавцем проживала співмешканка ОСОБА_2 . Спадкоємцем померлого за законом є співмешканка ОСОБА_2 , яка зареєстрована в АДРЕСА_1 (а.с. 9).
Факт постійного проживання ОСОБА_2 однією сім`єю разом з ОСОБА_3 в період з 1974 року по 2015 рік також підтверджується виписками з по господарських книг (а.с.10-12).
Постановою державного нотаріуса Шаргородської районної державної нотаріальної контори Вінницької області Хлапоніна О.О. № 130/02-31 від 11 лютого 2020 року заявникові відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, у зв`язку з не підтвердженням факту постійного проживання зі спадкодавцем та через розбіжність у написанні прізвища спадкодавця в державному акті та в свідоцтві про смерть (а.с. 16).
Окрім вище зазначених письмових доказів, факт постійного проживання ОСОБА_2 із ОСОБА_3 у судовому засіданні підтверджений поясненнями представника заявника, показаннями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які в сукупності суду показали, що дійсно ОСОБА_2 проживала однією сім`єю з своїм чоловіком ОСОБА_3 на час смерті останнього, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до частини 1 статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з пунктом 5 частини 2 статті 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Установлення цих фактів має для заявника юридичне значення, оскільки дозволяє їй реалізувати своє право на оформлення спадщини.
Керуючись ст.ст. 13, 81, 259, 263-265, 315 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Заяву задовольнити.
Встановити факт постійного проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , не менше як п`ять років до часу відкриття його спадщини.
Встановити факт, що Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ВН № 193846, виданий на ім`я ОСОБА_3 належить ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно зі статтями 273, 354, 355 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Вінницького апеляційного суду через Шаргородський районний суд Вінницької області.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 08 жовтня 2020 року.
Суддя І.В. Войнаровський
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2020 |
Оприлюднено | 12.10.2020 |
Номер документу | 92097073 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Войнаровський І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні