Ухвала
від 08.10.2020 по справі 338/1048/20
БОГОРОДЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

Справа №338/1048/20

08 жовтня 2020 року селище Богородчани

Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Шишко О.А., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Старобогородчанської об`єднаної територіальної громади Богородчанського району Івано-Франківської області, Відділу Держземагенства у Богородчанському районі, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 про визнання незаконними рішень і свідоцтв про право власності та визнання права власності на спадкове майно,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 , Старобогородчанської об`єднаної територіальної громади Богородчанського району Івано-Франківської області, Відділу Держземагенства у Богородчанському районі, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 про визнання незаконними рішень і свідоцтв про право власності та визнання права власності на спадкове майно.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, приходжу до переконання, що позовна заява підлягає залишенню без руху, як така, що не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Частиною 1 статті 175 ЦПК передбачено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Згідно з п.п. 8 - 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві повинні бути вказані: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Як встановлено зі змісту позовної заяви відповідач ОСОБА_2 зазначена двічі. Крім того у позовній заяві зазначено найменування юридичної особи - Відділу Держземагенства у Богородчанському районі, яка не відповідає фактичній назві цієї установи.

Також в позовній заяві відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачка понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Одночасно з позовною заявою позивачкою подано клопотання про звільнення її від сплати судового збору, обґрунтоване тим, що розмір судового збору за подання позовної заяви перевищує 5% його річного доходу за попередній календарний рік. На підтвердження зазначених обставин ОСОБА_1 подано довідку про доходи за 2019 рік.

Вивчивши доводи зазначеного клопотання та додані до нього докази, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання фізичною особою до суду позовної заяви:

- немайнового характеру слід сплатити судовий збір - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 840,80 грн.;

- майнового характеру слід сплатити судовий збір - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб , що становить 840,80 грн.

Позовна заява, подана ОСОБА_1 , містить 5 самостійних вимог немайнового характеру і одну вимогу майнового характеру, отже сума судового збору, належного до сплати за подання такого позову становить 5044 грн. 80 коп.

Відповідно до ч.ч. 1 та 3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Згідно зі ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі зокрема, за умови, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Наведене свідчить, що основною умовою для відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення від сплати судового збору є майновий стан особи, яка звертається до суду. Особа має довести той факт, що її майновий стан дійсно є таким, що змушує особу звернутись до суду з проханням про відстрочку, розстрочку або звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до п. 29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року №10 "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі ст. 12 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо).

Разом з тим, звільнення від сплати судового збору є правом суду, а відповідне клопотання сторони розглядається виходячи із визначених нею обставин, що унеможливлюють сплату судового збору на момент звернення до суду та підтвердження цих обставин належними та достатніми доказами.

Суд беручи до уваги майновий стан позивачки вважає за можливе зменшити суму судового збору, встановивши його у розмірі 5% від її доходу за минулий рік, тобто в сумі 1176,50 грн.

Судовий збір у вказаному розмірі позивачці слід сплатити на рахунок з наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у Богород. р-ні/Богород.р/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37837821, банк отримувача (ГУДКСУ) - Казначейство України (ел.адм.подат), код банку (МФО ГУДКСУ) 899998, номер рахунку - UA938999980313111206000009023, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - *;101; РНОКПП позивача; Судовий збір за позовом ПІБ позивача, назва суду, де розглядається справа.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і надає позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 19, 28, 175, 177, 185, 187 ЦПК України,

п о с т а н о в и в :

Зменшити ОСОБА_1 суму судового збору за подання позовної заяви до ОСОБА_2 , Старобогородчанської об`єднаної територіальної громади Богородчанського району Івано-Франківської області, Відділу Держземагенства у Богородчанському районі, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 про визнання незаконними рішень і свідоцтв про право власності та визнання права власності на спадкове майно, встановивши його розмір - 1176,50 грн.

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Старобогородчанської об`єднаної територіальної громади Богородчанського району Івано-Франківської області, Відділу Держземагенства у Богородчанському районі, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 про визнання незаконними рішень і свідоцтв про право власності та визнання права власності на спадкове майно, залишити без руху.

Зазначені в ухвалі недоліки слід усунути у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі не усунення недоліків позовної заяви в строк, встановлений судом, позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачці з усіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О. А. Шишко

СудБогородчанський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення08.10.2020
Оприлюднено12.10.2020
Номер документу92118728
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —338/1048/20

Ухвала від 02.08.2022

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Шишко О. А.

Ухвала від 02.05.2022

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Шишко О. А.

Ухвала від 20.05.2021

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Шишко О. А.

Ухвала від 18.03.2021

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Шишко О. А.

Ухвала від 29.10.2020

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Шишко О. А.

Ухвала від 08.10.2020

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Шишко О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні