Єдиний унікальний номер: 379/301/20
Провадження № 2-о/379/13/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2020 року Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Зінкіна В.І.,
за участю секретаря судового засідання Штельмах А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща, в порядку окремого провадження, цивільну справу за заявою заступника керівника Кагарлицької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Чернинської сільської ради Таращанського району Київської області про визнання спадщини відумерлою,
ВСТАНОВИВ:
Заступник керівника Кагарлицької місцевої прокуратури Бущак В. звернувся в інтересах держави в особі Чернинської сільської ради Таращанського району Київської області, на підставі ст. 23 Закону України Про прокуратуру , звернувся до суду із вищевказаною заявою, посилаючись на те, що прокуратурою встановлено, що на території Чернинської сільської ради знаходиться земельна ділянка площею 2,498 га, яка на підставі Державного акта на право приватної власності на землю серії ІІІ-КВ №027782 належала ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який ІНФОРМАЦІЯ_2 помер.
В зв`язку з тим, що вищезазначена земельна ділянка входить до складу спадщини померлого ОСОБА_1 , спадкова справа на померлого не заводилась, заповіти ним не складались, свідоцтва про право на спадщину не видавались, спадкоємці відсутні, а з часу його смерті по даний час спадщина ніким не прийнята, заявник, діючи в інтересах держави, просить суд визнати спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_1 та складається із вищезазначеної земельної ділянки - відумерлою та передати відумерлу спадщину тириторіальній громаді Чернинської сільської ради Таращанського району Київської області.
Прокурор Борсук О.В. в судовому засіданні підтримала заявлені вимоги та просила задовольнити заяву в повному обсязі.
Чернинська сільська рада Таращанського району Київської області в судове засідання свого представника не направила, про дату, час і місце розгляду справи була повідомлена належним чином.
Суд, дослідивши та оцінивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 7 ст. 19 ЦПК України, окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Як передбачено п. 8 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.
Згідно ст. 338 ЦПК України суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цих Кодексом.
Судом встановлено, що на території Чернинської сільської ради Таращанського району Київської області знаходиться земельна ділянка, загальною площею 2,498 га, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва яка на підставі Державного акта на право приватної власності на землю серії ІІІ-КВ №027782 належала ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який ІНФОРМАЦІЯ_2 помер (а.с.7-11).
Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається з вищезазначеної земельної ділянки, інше нерухоме майно на день смерті за померлим не зареєстровано (а.с.6)
В зв`язку з тим, що вищезазначена земельна ділянка входить до складу спадщини померлого ОСОБА_1 , спадкова справа на померлого не заводилась, заповіти ним не складались, свідоцтва про право на спадщину не видавались, спадкоємці відсутні і з часу його смерті по даний час спадщина ніким не прийнята, що стверджується із інформаційних довідок зі Спадкового реєстру (а.с. 13-17) заступник керівника Кагарлицької місцевої прокуратури Бущак В. звернувся в інтересах держави в особі Чернинської сільської ради Таращанського району Київської області до суду із вищевказаною заявою.
Відповідно до ч. 1 ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч. 2 ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Згідно ч. 1 ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
В силу положення ч. 1 ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Згідно ч. 2 ст. 1277 ЦК України заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1277 ЦК України спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно - за його місцезнаходженням.
Встановлено, що заяву про визнання спадщини відумерлою подано 02.03. 2020 року, тобто після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Ст. 131-1 Конституції України та ст. 23 ЗУ Про прокуратуру визначає право прокуратури здійснювати представництво у суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави.
Звернення прокурора до суду спрямоване на задоволення суспільної потреби у відновленні законності при вирішенні суспільно значимого питання оформлення права власності територіальної громади Чернинської сільської ради Таращанського району Київської області на спадщину ОСОБА_1 ..
Відповідно до ст. 1 ЗУ Про місцеве самоврядування в Україні сільська рада представляє інтереси територіальної громади і є органом місцевого самоврядування, якому надані повноваження органу місцевого самоврядування.
Згідно п. в ч. 5 ст. 83 ЗК України, територіальні громади набувають землю у комунальну власність у разі прийняття спадщини або переходу в їхню власність земельних ділянок, визнаних судом відумерлою спадщиною.
За вказаних обставин, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, та враховуючи те, під час розгляду справи, знайшли підтвердження обставини, на які посилається заявник, заява є обґрунтованою і підлягає задоволенню.
Суд вважає за необхідне, визнати спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_1 та складається із земельної ділянки, загальною площею 2,498 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Чернинської сільської ради Таращанського району Київської області - відумерлою та передати відумерлу спадщину територіальній громаді Чернинської сільської ради Таращанського району Київської області.
Керуючись статтями 1220,1221,1277 ЦК України, 3, 10-13, 19, 69,77, 78, 81, 209, 247, 258-259, 263-265, 268, 272-273, 293-294, 334-338, 352, 354 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити повністю.
Визнати спадщину, яка відкрилась після смерті ОСОБА_1 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 та складається із земельної ділянки, загальною площею 2,498 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Чернинської сільської ради Таращанського району Київської області, яка на підставі Державного акта на право приватної власності на землю серії ІІІ-КВ №027782 належала ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - відумерлою та передати її територіальній громаді Чернинської сільської ради Таращанського району Київської області (адреса: вул. Ювілейна, 22, с. Чернин Таращанського району Київської області, код ЄДРПОУ 04361060).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.
Відповідно до п. 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Цивільного процесуального кодексу України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
У відповідності до п.п. 15.5) п. 15 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в редакції, яка набрала чинності з 15.12.2017, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області.
Головуючий:В. І. Зінкін
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2020 |
Оприлюднено | 12.10.2020 |
Номер документу | 92120582 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Таращанський районний суд Київської області
Зінкін В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні