Ухвала
від 12.10.2020 по справі 492/1388/20
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 492/1388/20

Провадження № 1-кс/492/419/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2020 року м. Арциз

Слідчий суддя Арцизького районного суду Одеської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені суду м. Арциз Одеської області клопотання інспектора сектору дізнання Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містить охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання, на адресу Арцизького ВП ГУНП в Одеській області 01.02.2020 р. надійшла заява ОСОБА_5 про виявлення ним факту підроблення договору оренди землі для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, а саме зміни призначення вищевказаної земельної ділянки на землі садибної забудови.

Вказане повідомлення було зареєстроване до ЖЄО Арцизького ВП ГУНП в Одеській області від 31.01.2020 року, а потім відповідні відомості були внесенні до ЄРДР під № 12020160220000033 з попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлена посадової особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка здійснила змінення призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі загальною площею 0,0544 га, кадастровий номер № 5120410100:03:003:0898, розташованої за адресою АДРЕСА_1 строком на 49 років на землі садибної забудови, однак ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі ІНФОРМАЦІЯ_3 ) сплачує орендну плату ІНФОРМАЦІЯ_4 , як за користування землями для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Таким чином, було встановлено, що 25.10.2019 року посадовою особою ІНФОРМАЦІЯ_1 було змінено призначення земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі на землі садибної забудови.

Інформація яка міститься в документах, що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , необхідні для повного розслідування кримінального правопорушення. Тобто інформація, яка в розумінні ч. 2ст. 99 КК України,є документами у вигляді відображення на паперовому носієві, які створені з метою збереження всієї документації стосовно земельної ділянки загальною площею 0,0544 га, кадастровий номер № 5120410100:03:003:0898, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , щодо змін у цільовому призначенні земельної ділянки, яку орендує ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Інспектор сектору дізнання звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документації (або належним чином завірених їх копій), яка знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_2 для здійснення їх вилучення (виїмки), а саме: належним чином завірених копій документації про факт зміни цільового призначення земельної ділянки, що має суттєве значення для встановлення важливих обставин вчинення вищезазначеного кримінального правопорушення, має суттєве значення для встановлення важливих обставин вчинення вищезазначеного кримінального правопорушення.

Інспектор та прокурор до суду не з`явилися, про дату, час та місце розгляду клопотання були повідомлені належним чином.

В силу ч. 4 ст. 107 та ст. 108 КПК України фіксація судового засідання за допомогою технічних засобів не проводиться, а ведеться журнал судового засідання.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання, надані матеріали досудового розслідування, вважає, що клопотання не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом - вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ст.160КПК Українислідчий маєправо звернутисяіз клопотаннямпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів запогодженням зпрокурором.У клопотаннізазначаються:речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; підставивважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; значенняречей ідокументів длявстановлення обставину кримінальномупровадженні; можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Відповідно до ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Однак клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів не відповідає вимогам закону, оскільки не містить достатніх відомостей, передбачених ч. 2 ст. 160 КПК України, зокрема в резолютивній частині клопотання не зазначено та не конкретизовано площа та кадастровий номер земельної ділянки, тимчасовий доступ до документації якої планується отримати; виклад обставин кримінального правопорушення, згідно вимог п. 1 ч. 1 ст. 91 КПК України; будь-яке вмотивування значення документів, до яких просить доступ, для встановлення обставин у кримінальному провадженні; яким чином можливо використати як доказ інформацію та документи, які знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , до яких просить надати доступ та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

При зверненні до суду з клопотаннями про тимчасовий доступ до речей і документів слідчим не виконані вимоги ч. 2 ст. 93 КПК України, згідно з якою сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових дій), витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цимКодексом.

З урахуванням вищенаведеного слідчий суддя, приходить до висновку, що у задоволенні клопотання інспектора про тимчасовий доступ до речей і документів, слід відмовити.

На підставі ст. ст. 159, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання інспектора сектору дізнання Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Білгород-Дністровської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містить охоронювану законом таємницю відмовити.

Відповідно до ст. 309 КПК України ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Арцизького районного суду ОСОБА_1

СудАрцизький районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення12.10.2020
Оприлюднено03.06.2024
Номер документу92153764
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —492/1388/20

Ухвала від 12.10.2020

Кримінальне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні