Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 жовтня 2020 р. Справа№200/6538/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зеленова А.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Громадської організації «Зооконтроль» до Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області про скасування припису від 06 червня 2020 року №9 -
В С Т А Н О В И В:
10 липня 2020 року на адресу суду надійшла позовна заява Громадської організації «Зооконтроль» до Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, в якій просить суд:
- скасувати припис Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області від 06 червня 2020 року №9.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 06 червня 2020 року керівництвом ГО Зооконтроль отримано припис №09 від 06 червня 2020 року, складений в.о.начальника Добропільського районного управління ТУ Держпродспоживслужби в Донецькій області ОСОБА_1 (далі - Припис, додаток 1), яким припинено дії з відлову, вакцинації та стерилізації безпритульних тварин на період дії карантину на території Добропільської міської ради та відловлених тварин в кількості 44 голів приписано тримати протягом 14 діб та надавати на щоденний огляд представникам Добропільської районної державної лікарні ветеринарної медицини.
Відповідачем було складено припис, не дивлячись на те, що перевірка (ані планова, ані позапланова) не проводилась. Припис було складено в ході проведення епізоотичного розслідування, хоча діюче законодавства не містить такого визначення, щодо даної хвороби, містить тільки епізоотичне обстеження. Припис було складено, не дивлячись на те, що позивач не проводив жодної забороненої діяльності. Акт, що став причиною складення припису взагалі складено вже після того, як офіційно було оприлюднено Акт епізоотичного розслідування та визначено подальші дії.
31 серпня 2020 року через відділ документообігу та архівної роботи суду, відповідачем надано відзив на адміністративний позов, в якому він просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування заперечень зазначає, що 06 червня 2020 року, тобто під час дії карантинних обмежень зі сказу, встановлених Рішенням Виконавчого комітету Добропільської міської ради № 210, на території колишнього депо по вулиці Гагаріна, 1 у місті Добропілля виявлено утримання Громадською організацією Зооконтроль безпритульних тварин у кількості 44 голів.
Саме з метою недопущення розповсюдження особливо небезпечної вірусної хвороби серед безпритульних тварин та як наслідок убезпечення людей від зараження, посадовими особами Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області прийнято оскаржений акт, яким рекомендовано припинити дії з відлову, вакцинації та стерилізації безпритульних тварин на період дії карантину на території Добропільської міської ради, а також зобов`язано тримати уже виловлених тварин у кількості 44 голів протягом 14 діб та надавати на щоденний огляд представникам Добропільської районної державної лікарні ветеринарної медицини.
Вказані ветеринарно-санітарні заходи повністю узгоджуються з приписами Закону України Про ветеринарну медицину , та більше того, є необхідними в ситуації, що склалася у місті Добропілля, задля збереження життя і здоров`я людей та тварин.
Відповідно до припису № 9 від 06 червня 2020 року, Громадській організації Зооконтроль рекомендовано припинити дії з відлову, вакцинації та стерилізації безпритульних тварин на період дії карантину на території Добропільської міської ради, а також зобов`язано тримати уже відловлених тварин у кількості 44 голів протягом 14 діб та надавати на щоденний огляд представникам Добропільської районної державної лікарні ветеринарної медицини.
За таких обставин, припис Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області № 9 від 06.06.2020 прийнято в межах наданих повноважень, а отже є правомірним /а.с.52-54/.
31 серпня 2020 року через відділ документообігу та архівної роботи суду, позивачем надано відповідь на відзив на позовну заяву в якій зазначив, що відповідач ігнорує те, що ним порушено строки проведення епізоотичного розслідування і ніяких пояснень з цього приводу не надає. Відповідно до п.3 Плану заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища сказу серед тварин на території Добропільської міської ради, що затверджений Рішенням Виконавчого комітету Добропільської міської ради №210, встановлено термін проведення спільного епізоотичного та епідемічного розслідування випадку виникнення захворювання на сказ тварин м. Добропілля до 29 травня 2020 року/а.с.57-60/.
Ухвалою суду від 13 липня 2020 року позовну заяву залишено без руху/а.с.31/.
У встановлений судом строк позивачем усунуто недоліки позовної заяви/а.с.34-35/.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05 серпня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи/а.с.38/.
Відповідно статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
За приписами частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи відсутність клопотань сторін щодо розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову та відзиву проти нього, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд встановив наступні обставини.
Позивач, Громадська організація «Зооконтроль» , є юридичною особою, зареєстрована та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 41176770. За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань місцезнаходженням позивача є 61055, м. Харків, вул. Миру , буд. 68.
Відповідач, Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області (далі - Головне управління) є територіальним органом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачі та їй підпорядковане. Діє на підставі Положення, яке затверджується Головою Держпродспоживслужби та затверджене наказом Держпродспоживслужби від 15.08.2017 року №694 (далі - Положення №694).
Відповідно до п.15 «Положення№694» Головне управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в установах казначейства України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
06 червня 2020 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Донецькій області в особі в.о.начальника Добропільського районного управління ТУ Держпродспоживслужби в Донецькій області Косматенко М.М. складено припис №9 (далі - Припис), яким припинено дії з відлову, вакцинації та стерилізації безпритульних тварин на період дії карантину на території Добропільської міської ради та відловлених тварин в кількості 44 голів приписано тримати протягом 14 діб та надавати на щоденний огляд представникам Добропільської районної державної лікарні ветеринарної медицини /а.с.7/.
Не погодившись із даним приписом відповідача, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Згідно статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
У відповідності до приписів статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року № ETS N 005 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Частиною 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до положень частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами;2) висновками експертів;3) показаннями свідків.(ст.71 КАС України).
Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Надаючи правову оцінку правовідносинам суд виходив з наступного.
Статтею 41 Закону України «Про ветеринарну медицину» передбачено створення Кабінетом Міністрів України постійної Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України. До повноважень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України належить здійснення оперативного контролю, керівництва та координації діяльності органів виконавчої влади, державних служб, підприємств, установ, організацій та осіб щодо запобігання спалахам масових хвороб тварин і отруєнням та їх ліквідації.
Статтею 1 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно вимог ст.3 Закону України Про ветеринарну медицину одними із основних завдань держави в галузі ветеринарної медицини є: захист тварин та населення від збудників та хвороб тварин шляхом здійснення профілактичних, діагностичних та лікувальних заходів; забезпечення надійних та ефективних заходів ліквідації спалахів хвороб тварин з метою зменшення втрат тварин, а в разі зоонозів - зменшення ризику для людей; захист навколишнього природного середовища від негативних наслідків, що пов`язані з вирощуванням та обігом тварин.
З метою виконання вказаних завдань, центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, в особі державних ветеринарних інспекторів надано повноваження здійснювати державний ветеринарно-санітарний нагляд.
Абзацом другим підпункту 1 пункту 4 Положення про Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в області, в місті Києві, затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12.04.2017 № 209, визначено, що Головне управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує здійснення державного ветеринарно-санітарного нагляду (контролю), державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин, за охороною території України від занесення збудників особливо небезпечних хвороб, включених до списку Міжнародного епізоотичного бюро, з територій інших держав або карантинних зон.
Статтею першою Закону України Про ветеринарну медицину встановлено, що державний ветеринарно-санітарний нагляд це функції, що виконуються державними ветеринарними інспекторами та/або офіційними ветеринарними лікарями і полягають у періодичній перевірці дотримання вимог чинного законодавства в галузі ветеринарної медицини.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України Про ветеринарну медицину , державний ветеринарно-санітарний нагляд здійснюється Головним державним ветеринарним інспектором України, головними державними ветеринарними інспекторами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, міст, районів, головними державними ветеринарними інспекторами регіональних служб, їх заступниками та державними ветеринарними інспекторами.
Відповідно до п.8 ст. 7 Закону України Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності , припис - обов`язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб`єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб`єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.
Відповідно до абз. 3 ст. 1 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності , заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.
Тобто законодавцем визначено, що припис видається посадовою особою, яка здійснювала перевірку, перевірка може бути плановою та позаплановою.
Відповідно до акту №б/н від 06 червня 2020 року епізоотичного розслідування за спалахом сказу тварин, особами, що склали зазначений акт, проводилось епізоотичне розслідування, а не перевірка чи будь-який інший захід державного нагляду/а.с.8-9/.
Єдиним нормативно-правовим актом, який визначає порядок поводження органів державної влади при виявленні сказу на певній території - є Інструкція Про заходи боротьби зі сказом тварин №5 від 15.березня 1994 року (далі - Інструкція).
Пунктом 3.6 Інструкції визначено що Головний лікар ветеринарної медицини району, міста, району у місті з участю представників санепідстанції, органів лісового господарства та інших відомств організовує проведення епізоотичного обстеження та розробляє план комплексних заходів щодо ліквідації сказу в неблагополучному пункті і представляє його для розгляду та затвердження районній (міській) державній адміністрації.
Комісією у складі провідного спеціаліста управління Держпродспоживслужби в Добропільському районі Дементьева В.В., головного фахівця управління Держпродсп оживслужби в Добропільському районі Носова М.О., начальника Добропільської районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_2 , завідуючої протиепізоотичиим відділом Добропільської РДЛВМ Ліпатової Т.І. проведено епізоотичне розслідування випадку захворювання на сказ кота, за наслідком якого складено акт від 29 травня 2020 року /а.с.14/.
01 червня 2020 року Добропільським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області направлено подання Добропільському міському голові від 01 червня 2020 року №299 про вирішення питання щодо накладення карнатнинних обмежень зі сказу тварин на триторіх м. Добропілля з 01 червня 2020 року /а.с.13/.
Рішенням виконавчого комітету Добропільської міської ради від 01 червня 2020 року №210 оголошено з 01 червня 2020 року загрозливу зону зі сказу тварин в радіусі 10 кілометрів та накладено карантинні обмеження згідно з діючою інструкцією на 60 діб в місті Добропілля. Затверджено план заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища сказу серед тварин на території /а.с.11-12/.
Між Громадською організацією Зооконтроль , в особі керівника ОСОБА_3 та Виконавчим комітетом Добропільської міської ради, в особі міського голови ОСОБА_4 було укладено Договір №16/20/1 (додаток 7) та Договір №16/20/2 (додаток 8). Відповідно до п.1.2. Договору 16/20/1 Позивач надавав наступні послуги: улаштування карантинного посту - місця (території) спеціально облаштованого для проведення обстеження, вакцинації від сказу та ветеринарної обробки, що перебуває під контролем державних органів ветеринарної медицини, де тварини (собаки) відповідно їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям утримуються в ізоляції, для запобігання виникнення і поширення інфекційних хвороб небезпечних для людини і тварини;
затримання безпритульних домашніх тварин (собак);
транспортування спеціалізованим автомобілем, який відповідає вимогам Постанови КМУ №1402 від 16.11.2011, до ветеринарного комплексу та повернення до ареолу перебування проведення дезінфекції: щодобова санітарна обробка (знезараження) карантинного посту, транспортних засобів, споруд та обладнання ветеринарного комплексу, яка спрямована на знищення патогенних та умовно патогенних збудників для попередження їх негативного впливу на здоров`я населення та довкілля (для захисту життя і здоров`я людей від ризиків що виникають у результаті хвороб, які переносяться безпритульними/бездоглядними домашніми тваринами) санітарна обробка території після згортання ветеринарного комплексу під наглядом або із залученням державної лікарні ветеринарної медицини для забезпечення епізоотичного благополуччя території.
Відповідно до п.1.2. Договору 16/20/2 Позивач надавав наступні послуги: проведення ветеринарної обробки: щодобовий огляд тварин лікарем ветеринарної медицини; профілактичне щеплення проти сказу; біостерилізація; карантинне утримання до 7 діб здійснюється для нагляду за тваринами, які є потенційно латентними носіями сказу, та після вакцинації можуть стати агресивно нападаючими носіями сказу; забезпечення кормами, водою; проведення обов`язкової ідентифікації та обліку тварин на виконання вимог п.6 ст.37 Закону України Про ветеринарну медицину ; чипування неповторюваним ідентифікатором - мікрочипом; реєстрація в електронній базі, яка дає замовнику можливість чітко ідентифікувати тварин, та в подальшому проводити облік популяції та контролювати щорічну дату ревакцинації тварин від сказу; маркування тварин біркою яскравого кольору/а.с.15-16,17-18/.
Комісією у складі в.о. начальника Добропільського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області Косматенко М.М., начальника Добропільської РДЛВМ, ОСОБА_2 , завідуючої протиепізоотичним відділом Добропільської РДЛВМ Ліпатової Т.І. 06 червня 2020 року було складено Акт епізоотичного розслідування сказу тварин.
Відповідно до Акту епізоотичного розслідування за спалахом сказу тварин від 06 червня 2020 року встановлено, що 06 червня 220 року на території колишнього тролейбусного депо по вул. Гагаріна, 1 у м. Добропілля встановлено утримання 44 голів безпритульних собак, що виловлені Громадською організацією Зооконтроль у ймовірно період з 02 по 05 червня поточного року, на території міста Добропілля, де встановлено карантинні обмеження зі сказу рішення Добропільської міської ради від 01 червня 2020 року №210. Тварини утримуються у клітках, що розміщені на транспортній платформі. Станом на 08:30 06 червня 2020 року із 44 утримуваних собак, 18 піддані хірургічним втручанням (стерилізації) та всі 44 голови щеплені проти сказу, зі слів ОСОБА_5 керівника проекту ГО Зооконтроль /а.с.8-9/.
Актом від 06.06.2020 року зафіксовано діяльність позивача, щодо утримання, щеплення та стерилізування тварин.
Відповідно до п.3 плану заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища сказу серед тварин на території Добропільської міської ради, що затверджений Рішенням Виконавчого комітету Добропільської міської ради №210, встановлено термін проведення спільного епізоотичного та епідемічного розслідування випадку виникнення захворювання на сказ тварин м. Добропілля до 29 травня 2020 року /а.с.11-12/.
Кірм того, п.8 плану заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища сказу серед тварин на території Добропільської міської ради, що затверджений Рішенням Виконавчого комітету Добропільської міської ради №210 передбачено забезпечення профілактичного щеплення всього сприятливого поголів`я собак і інших тварин по епізоотичним показникам.
Тобто Акт від 06 червня 2020 року, на підставі якого було складено припис, складено вже після того як сплив термін на виконання цього завдання у відповідальних осіб та після того, як провідними спеціалістами вже було проведено епізоотичне розслідування 29 травня 2020 року.
На підставі вищевикладеного, суд вважає заявлені позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Позивачем сплачено судовий збір у сумі 2102грн.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на таке, суд вважає за можливе покласти на відповідача витрати, пов`язані із розглядом цієї справи.
Таким чином, на користь позивача підлягає відшкодуванню сума судового збору, а саме у розмірі 2102 грн. за рахунок бюджетних асигнувань з відповідача.
Згідно з частиною 3 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.
На підставі вищевикладеного та керуючись статями 2-15, 19-21, 72-79, 90, 94, 122, 123, 132, 159-161, 164, 192-194, 224-228, 241-247, 255, 253-263, 293-295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Громадської організації «Зооконтроль» (вул.Миру, 68, м. Харків, 61055, ЄДРПОУ 41176770) до Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області (вул. Гризодубової, буд.3, м. Маріуполь, 87534, ЄДРПОУ 40317209) про скасування припису від 06 червня 2020 року №9 - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати припис Добропільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області від 06 червня 2020 року №09.
Стягнути на користь Громадської організації «Зооконтроль» (вул.Миру, 68, м. Харків, 61055, ЄДРПОУ 41176770) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2102 (дві тисячі сто дві гривні) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області (вул. Гризодубової, буд.3, м. Маріуполь, 87534, ЄДРПОУ 40317209).
Рішення прийнято в нарадчій кімнаті в порядку спрощеного позовного провадження 05 жовтня 2020 року. Повний текст рішення виготовлено та підписано 12 жовтня 2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя А.С. Зеленов
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2020 |
Оприлюднено | 15.10.2020 |
Номер документу | 92156411 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Зеленов А.С.